Ždanoka, Mitrofanovs un Pliners gatavi Georga lentes aizliegumam

Šonedēļ jau atkal Saeimā tika apspriests Georga lentu aizliegšanas likumprojekts. Taču tagad likumprojekts no Kaimiņa vadītās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ir nonācis Saeimas pirmajā lasījumā. Lai gan par likumprojektu debatēts tika vairākas stundas, konceptuāli Saeima atbalstīja ierosinājumu aizliegt Georga lentes.

Pašlaik plānots aizliegt lentu izmantošanu publiskos pasākumos, bet būtiski ir tas, ka nebūs vispārēja lentu lietošanas aizlieguma: tās būs aizliegts lietot “totalitāro režīmu slavināšanas nolūkā”. Izlasot likumprojektu un iepazīstoties ar atbildīgās komisijas skaidrojumiem Cehs.lv galvenais juriskonsults K.Āls skaidro, ka “Tas nozīmē, ka policijai, lai piemērotu sodu Georga lentes nēsātājam, būs jāpierāda viņa nodoms slavināt totalitāru režīmu. Būtībā policijai būs jāspēj lasīt iespējamā pārkāpēja domas, jo citādi ikviens lentes nēsātājs varēs pateikt, ka oranži melnais drēbes gabaliņš ir parasts aksesuārs.” Vienlaikus K.Āls atgādina, ka jau gadiem pastāv aizliegums publiskos pasākumos lietot citus simbolus, piemēram, nacistisko svastiku, SS zīmes, sirpi un āmuru līdz ar piecstaru zvaigzni utt., taču arī šo simbolu lietošana ir aizliegta vien slavinošā nolūkā. Piemēram, šogad 9.maijā policija konstatēja 44 pārkāpumus, taču neviens no tiem nebija par aizliegtu simbolu izmantošanu, lai gan katru gadu pie Uzvaras pieminekļa sastopams krietns skaits 40-gadīgu kara veterānu, kuri pie krūtīm piesprauduši savas pirms 80 gadiem karā nopelnītās medaļas ar sirpjiem un āmuriem.

“Pat tad, ja tiks noteikts vispārējs aizliegums lietot melno un oranžo krāsu jebkāda garuma un platuma lentītēs, ikviens šo likumu joprojām varēs apiet, izgatavojot citus Georga aksesuārus – Georga uzvalkus, Georga brošas, Georga kaklasaites”, skaidro juriskonsults Kristaps Āls.

Es parasti piekrītu K.Āla vērtējumam, taču šoreiz jāatzīst, ka viņš kā likumpaklausīgs pilsonis ir pārcenties, meklējot elegantāko likuma apiešanas veidu. Kristaps ir pārcenties, jo es esmu atradis daudz ērtāku un ātrāku veidu, kā apiet Georga lentu aizliegumu – Iesalnieka metodi. Kas ir Iesalnieka metode, jūs jautāsiet? – tā ir jebkura simbola izmantošana, saucot to par citu simbolu. Piemēram, izcepot svastiku piparkūkas, teikt, ka tās nav nacistiskās svastikas, bet gan latviešu svastikas jeb ugunskrusti.

Bet visvairāk šajā gadījumā mani pārsteidz Nacionālās apvienības naivums – cerēt, ka no šāda likuma būs jēga un ar putām uz lūpām to aizstāvēt, ja pašu biedrs ir Iesalnieka metodes autors.

4 Replies to “Ždanoka, Mitrofanovs un Pliners gatavi Georga lentes aizliegumam”

  1. Nē nu atraugas, ne nu iedzērušu penšu feļetons.
   Citēju ; lai gan katru gadu pie Uzvaras pieminekļa sastopams krietns skaits 40-gadīgu kara veterānu, kuri pie krūtīm piesprauduši savas pirms 80 gadiem karā nopelnītās medaļas ar sirpjiem un āmuriem.
   Paldies autoram.
   P. S. Informācija kritizētājiem, jūsu elki ir saņēmuši svarīgas balvas. https://www.apollo.lv/7066101/lukasenko-kluvis-par-divkarteju-ig-nobel-balvas-ieguveju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *