Valsts krāniņbilžu apvērsums


Kad apkārt visi kliedz par Covid, vakcīnām un 5G, Aldis Gobzems galdā izmet kreiceni – paziņo, ka viņa rīcībā esot Vienotības ģenerālsekretāra Arta Kampara kailfoto. Taču ne šāds tāds kailfoto – runa ir par kādu fotoattēlu, kurā Kampars pulējot savu raķeti un kuru viņš esot sūtījis kādam sev nepazīstamam cilvēkam. Turklāt Aldim Kampara diņķis šķitis tik ļoti nozīmīgs, ka tam par godu viņš veltījis vismaz trīs sacerējumus Facebook, taču vienlaikus tik nenozīmīgs, ka pašu attēlu neesot publicējis – vien aicinājis Kamparu iesūdzēt viņu tiesā, kur attēlu rādīšot tiesnesim (vai atriebībā par izslēgšanu no advokatūras?).

Politisko konkurentu kailbilžu izplatīšana Latvijā nav nekas jauns – pirms dažiem gadiem dažos portālos pazibēja informācija par tā brīža premjerministres Straujumas PR speciālistes pornogrāfiju, bet vēl pirms tam internetā tika nopludināti prezidenta Bērziņa padomnieces kailfoto. Gan šajos divos gadījumos, gan arī Alda paziņojumā iztrūkst pašas galvenās informācijas – pārkāpuma. Proti, pašlaik par notikušo var pašausmināties vien daži puritāņi, bet nav informācijas, ka būtu pārkāpts likums. Būsim atklāti – nav tāda vīrieša, kurš nekad nebūtu raustījis savu cīpslaino velnu, un gan jau arī Gobzems tāds nav. Tādēļ liekulīgi šķiet visi tie, kuri tikumības vārdā nosoda Kamparu. Taču vēl liekulīgāk ir nosodīt Kamparu, bet komentāros lūgt Aldi atsūtīt attēlu privātā vēstulē. Visus Gobzema atbalstītājus, kuriem ir nepārvarama vēlme aplūkot politiķa kailfoto, aicinu spiest šeit ziņkāres apmierināšanai.

Bet labi. Pieņemsim, ka nevienu nesatrauc dročīšana un procesa iemūžināšana pati par sevi, jo arī pats Gobzema kungs vairākkārt uzsvēris, ka tieši attēla nosūtīšana citai personai ir tas, par ko būtu jāsatraucas. Un tam es varētu piekrist – kad britu vecpuiši kailām zicelēm skraida pa Vecrīgu, viņi saņem sodu, un sodu būtu jāsaņem arī par diņķa rādīšanu internetā. Tādēļ nav skaidrs, kādēļ Aldis Gobzems, kurš vēl nesen bija advokāts, neziņo, ka kopā ar cietušo vērsies Valsts policijā un cīnīsies par šī cilvēka tiesībām nesaņemt dickpick-us ne no Kampara, ne no kāda cita. Protams, pastāv iespēja, ka ierindas iecirkņa inspektors policijā nezinās, ko ar šādu iesniegumu darīt, taču mēģināts nav zaudēts! Lai gan diņķa attēla nosūtīšana nav uzskatāma par seksuālu vardarbību Krimināllikuma izpratnē, protokolu par sīko huligānismu sastādīt var mēģināt (īpaši ņemot vērā policijas pēdējā laika praksi – Neida viltus ziņu publicēšanu atzīt par huligānismu). Savukārt, ja Kampars savu krāniņbildi cietušajam ir sūtījis vairākkārt, varētu pat mēģināt uzsākt kriminālprocesu par vajāšanu.

Un šajā brīdī varbūt kāds teiks, ka Aldis speciālizējies civillietās un nekad nav praktizējis krimināltiesības. Taču Civillikumā rakstīts: katra pati par sevi neatļauta darbība, kuras rezultātā nodarīts kaitējums (arī morālais kaitējums), dod tiesību cietušajam prasīt apmierinājumu (autora piebilde: hehehe, apmierinājumu, hehehe) no aizskārēja. Civillikumā īpaši uzsvērts, ka tiesības prasīt atlīdzību par morālo kaitējumu rodas, ja aizskarta personas tikumība. Tādēļ mani īpaši izbrīna Alda aicinājums Kamparam iesūdzēt viņu tiesā par dickpick-u informācijas izpaušanu, nevis skaļš Alda paziņojums, ka viņš sava klienta vārdā ir vērsies tiesā pret Kamparu (jā, tas, ka viņš vairs nav zvērināts advokāts, neliedz viņam tiesā pārstāvēt klientu).

Un tagad rodas jautājums, kādēļ dižais Maximas/Zolitūdes traģēdijas cietušo aizstāvis necīnās par netiklības upura tiesībām. Man ir četras versijas:
1) Viņš patiesībā to dara tikai slepenībā (maz ticams, jo tādu vērbālo caureju, kāda ir Gobzemam, reti kuram var novērot)
2) Viņš negrib to darīt (arī šis ir maz ticams, jo daudz spēcīgāks kompromats pret Vienotību būtu reāla lieta policijā vai tiesā, nevis tukšas pļāpas par iespējams esošu vai neesošu attēlu)
3) Bildes ir reālas, bet nav juridiska pamata tiesāties (un arī te es negribu ticēt, jo Aldis taču vienmēr ir bijis taisnības cīnītājs un ļaunuma atmaskotājs. Nevar taču būt tā, ka viņš vienkārši izvērš mobinga kampaņu pret kolēģi, kurš neapdomīgi nobildējis savu decili)
4) Bildes nepastāv (Neticu. Aldis nekad nemelo)

Esmu apjucis.

***

Gobzema kungs, Jūs varat mēģināt mūs sūdzēt tiesā par rakstā atrodamo fotokolāžu, taču aicinām aplūkot ECT praksi līdzīgās lietās un atgādinām, ka šo kolāžu veidojām, jo neuzskatām, ka mētāties ar paziņojumiem par politiskā konkurenta kailfoto ir valstsvīra cienīgi. Īpaši tad, ja šādiem paziņojumiem neseko cietušā aizstāvēšana. Tādēļ, ja kādu vēlaties iesūdzēt tiesā, varbūt uzrunājiet bildes saņēmēju un sāciet ar pašu Kampara kungu. Jo, ja viņa rīcībā patiesi ir pārkāpums, tam nebūtu jāpaliek bez sekām.

6 Replies to “Valsts krāniņbilžu apvērsums”

  1. Viņš krūšu spalvas krāso konspirācijas nolūkos! Ja bilde noplūst internetos, katram muļķim skaidrs, ka tā ir montāža, jo Aldiņš ir blonds!

 1. Viņam vispār nav krūšu spalvu, jo testosterona injekciju vietā, viņš, kļūdas dēļ, saņēma pļurksterona rektālās svecītes. Pag, tas izskaidro arī daudz ko citu..!

  3
  1
 2. (autora piebilde: hehehe, apmierinājumu, hehehe),
  Gobzema kungs, Jūs varat mēģināt mūs sūdzēt tiesā par rakstā atrodamo fotokolāžu, taču aicinām aplūkot ECT praksi līdzīgās lietās un atgādinām, ka šo kolāžu veidojām, jo neuzskatām, ka mētāties ar paziņojumiem par politiskā konkurenta kailfoto ir valstsvīra cienīgi.
  Vai tiešām veidojas Meistars?
  Ir Labs!

 3. Gobzems neēd puņķus,noteikti nav gejs,kā solīja – neuzvarot vēlēšanās aizbrauca prom no Latvijas,milzu cieņā tur savu elektorātu,godpilni atsaucoties uz tā vēlmēm pēc alķīša&kotletes piektdien,viņš nodibināja jaunu partiju tikai no āriska genotipa virsniekiem ( ļoti gribas zināt – kālab ne virsniecēm,taču Aldis nav puņķēdājs pedriljo! ) atcēla OIK līdzko triumfāli iemaršēja Saeimā,dibināja valdību un nē – nav Šlesera Trojas zirgs! Gobzems iztiesāja maximu no Latvijas joprojām ir vienīgais vēl dzīvais administratoru mafijas darbonis ar tīrām rokām! Vienīgais,kas mani šai visā uztrauc ir – ko Alda galvā dara Kampara loceklis?

 4. Visā tajā drusku jocīgs ir Gobzema kunga paziņojums, ka attēlus viņam atdevis kāds nepazīstams cilvēks. Tas stipri atgādina tos gadījumus, kad cilvēks prasa padomu ārstam un sāk to ar “vienam manam radiniekam/draugam ir tāda un tāda problēma ” – un apraksta savus simptomus. Es neatmestu iespēju, ka bilžu adresāts ir bijis pats Aldis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *