Valkā vesels!

Triecienbrigāde Cehs.lv kopā ar informatīvi izklaidējošo portālu Krietnums.lv ir iesnieguši darbu sociālo mediju ekspertu un zīmolu advokātu portālā Adwards.lv

Citējot krietnāko Latvijas portālu: “Pārskatamības nolūkā šoreiz plakāta abas puses ir parādītas blakus, bet dabā kreiso pusi vērotājs ierauga vispirms, bet labo pusi tikai tad, kad ir pagājis garām un (sašutis) atskatās.”

Pēc neizpratnes pilnu komentāru saņemšanas sapratām, ka, iespējams, esam paņēmuši pārāk dziļi un vidusmēra lasītājam plakāta ideja nav skaidra, tāpēc nolēmām sniegt paskaidrojumu. Domu noformulēt palīdzēja mūsu triecienbrigadieris:

“Domāju, ka Latvijā nav teju vai neviena cilvēka, kuram kāds tuvāks vai tālāks radinieks nav aizgājis ar vēzi. Piemēram, man, kā vienam no plakāta veidotājiem, tādi ir veseli divi. Nevajag visu vienkāršot un skatīt no “pasaule riņķo ap mani” vai “domu saprotu labāk, nekā autors” skatu punkta. Konkrētā smagā slimība izmantota kā izteiksmes līdzeklis, kura vietā varēja būt “vardarbība ģimenē”, “narkomānija”, “bezdarbs”, kaut vai “globālā sasilšana”, utt. Respektīvi – jebkura PATIESI smaga problēma katram individuāli un visai sabiedrībai kopā ņemot. Un kā pretstats ir kažokādas, kuras arī var uztvert kā metaforu. Kā reāli sīku un nebūtisku huiņu, kas cilvēku ikdienā nespēlē absolūti nekādu lomu, tajā pat laikā izraisa daudz lielāku satraukuma līmeni, nekā jebkura no būtiskajām problēmām. Tā teikt – domāsim plašāk, draugi.”

Ja arī Tevi, mīļais lasītāj, šis darbs uzrunā, priecāsimies, ja izrādīsi to nobalsojot. Savukārt, ja Tev šis plakāts šķiet stulbs, bezjēdzīgs un aizskarošs, ceram, ka tas saņems augstāko žūrijas novērtējumu un Tev to nāksies apskatīt katru rītu, dodoties uz darbu.

7 Replies to “Valkā vesels!”

  1. Plakāts nonāk pretrunā ar cilvēku būtību – cilvēkam ir jānoslogo savs prats ar nebūtiskām huiņām (kažokādām), lai pasarg dies, nesāktu domāt par kaut ko nopietnu, un sliktākajā gadījumā, pat sāktu darīt kaut ko tā labā.
    Jo vieglāk ir gudri ar saviem vēl gudrākajiem draugiem parunāt par vardarbību pret dzīvniekiem, nevis paspert trīs liekus soļus un izmest tukšo alus bundžu miskastē, nevis krūmos.

  2. Pedofīlija arī nav tā sliktākā lieta, no tā reti kurš nomirst.

    Bērnu nepilnvērtīgs uzturs trešās pasaules valstīs ir daudz nozīmīgāks.

    -> nav nekādas vajadzības satraukties vai mēģināt apkarot pedofīliju. Bads ir lielāka problēma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *