Vai Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītāja ienīst Latvijas ģērboni?

Valsts jubilejas priekšvakaru pavadīju tupi veroties TV ekrānā. Skatījos „Bez Tabu”, līdz sagaidīju sižetu par valsts ģērboņa izmantošanu (apskatāms zem šīs saites ap devīto minūti).

Sižetā runāja par ļoti loģisku un skaistu ideju sakārtot valsts sektora institūciju logotipus un izmantot tos kopā ar valsts ģērboni. Viss bija jauki, līdz brīdim, kad muti pavēra Maira.

maira

Maira Čentoricka ir Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītāja. Viņai ir pašai savs viedoklis par Latvijas ģērboņa izmantošanu (gramatikas un veselā saprāta kļūdas atstātas apzināti, lai sakristu ar oriģināltekstu):

„Ģērbonis ir ļoti labi uz valsts veidlapas… organizācijas… valsts organizācijas veidlapas, bet nevis uz eee… prezentācijas materiāliem. Nevis eee… uz eee… eee… prezentācijas eee…, tām… elektroniskajām prezentācijām eee…, ko mēs eee… dalam pa labi, pa kreisi, es domāju, kad tur tas logo varētu palikt.”

Paldies par šo informāciju, Maira. Vēlos paziņot, ka elektroniski materiāli tiek izplatīti elektroniski un neviens tos nedala „pa labi, pa kreisi”. Ģērbonis uz valsts iestāžu elektroniskajiem materiāliem liecinās tikai par vienu – tie ir valsts iestāžu elektroniskie materiāli.

Maira turpina:

„Aizbraucam uz sporta spēlēm, visiem ģērboņaini krekli, visi sportojam, pēc tam nometam visi savus kreklus tuvākajā grāvī un aizejam ar visiem ģērboņiem.”

Pēc šīs prātulas visiem top skaidrs, ka Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītāja pēc sporta spēlēm savu kreklu vienkārši paņem un iemet grāvī. Paldies par šo informāciju, Maira. Ja ģērboņainie krekli jau izmesti grāvī, ar kādiem tieši ģērboņiem mēs aizejam? Vairāk jautājumu nav.

Nākamā Mairas doma ir ne mazāk spēcīga:

„Ja uz šo… uz šīs krūzes man būs ģērbonis (rāda uz krūzi). Viņš mazgājās trauku mazgājamā mašīnā, ar lupatiņu, viņš pārvērtīsies. Tas būs labi?”

Jā, Maira, un vēl, nedod dies’, šai krūzei varētu pieskarties kāds nēģeris. Diemžēl, vairāk komentārus Mairai neļāva sniegt, tomēr domāju, ka pietiekami labi uztvēru viņas domu gājienu, lai paturpinātu.

Tātad – Latvijas ģērbonis attēlots arī uz valsts prezidenta automašīnas numura zīmes. Kā zināms, lielā ātrumā traucoties pa šoseju, pret numura zīmi tiek nosists liels daudzums kukaiņu. Vai asiņainas kukaiņu ķidas uz ģērboņa būs labi?

Ejam tālāk – Latvijas valsts ģērbonis iekalts uz valsts oficiālās valūtas monētu aizmugures. Monētas tiek dalītas pa labi, pa kreisi, tām pieskaras arī bomži, padibenes un Latvijai nelojālas personas. Monētas aplīp ar netīrumiem un baktērijām, līdz kļūst par slimību pārnēsātāju. Tas būs labi?

Atgriežoties pie veselā saprāta, rodas vairāki patiesi būtiski jautājumi. Tādi, kā piemēram:

 • Kāda ir Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītājas kompetence šī jautājuma apspriešanā?
 • Vai sižetā viņa pauda pati savu, vai oficiālo Valsts tiesu ekspertīžu biroja viedokli?
 • Kāda velna pēc lai es nebaudītu savu rīta kafiju no krūzes, uz kuras uzdrukāts ģērbonis?
 • Vai tiešām Valsts tiesu ekspertīžu birojam ir tik maz darba, ka tā vadītāja par nodokļu maksātāju naudu var darba laikā gvelzt tādas muļķības?

20 Replies to “Vai Valsts tiesu ekspertīžu biroja vadītāja ienīst Latvijas ģērboni?”

 1. Nē nu eeee nu problēma jau nav ēeee ģerbonī, et tajā, ēee, ka tas nolietojas.

  Man ē nepatīk, ka karogi palek ē netīri. Iesaku viņus visus laminēt, lai lietū noskalojas.

  Starp citu, kāds ir ievērojis, ka Mildai putns uztaisījis? Domāju, ka plāns skaidrs.

 2. Nu eeee… tūlīt būs nikns tvīts tavai … eee …4.klases latviešu valodas skolotājai par to, ka nav … eee …iemācījusi vārdu “ĢERBONIS” pareizi uzrakstīt. ē…

 3. pareizi Maira runā. Valsts ģērbonim jābūt vienā eksemplārā un jāatrodas sterilā stikla kubulā kuru varētu novietot piem. prezidenta pilī. Lai to varētu apskatīt arī prastu ļaužu, ir jānodrošina 24h tv translācija no Ģērboņistabas.

 4. Annija :D
  Veidlapas tiek ražotas tonnām katru dienu. Nu – vienudien sāksim ražot ģerboņainas. Kādas gan tur izmaksas?
  Vai arī Tu domā, ka vajadzētu pārdrukāt un pārlabot visas vecās no Latvijas Valsts arhīva ar atpakaļejošu datumu, sākot no 1918.gada? Tas gan varētu kaut ko maksāt. LOL
  Bet vispār, cepuri nost, Cement, par visai loģiskajiem argumentiem un piemēriem, ko pielietot pret ģerboņfobiem.

 5. Pieņemu pārmetumus un aizrādījumus par gramatisko kļūdu vārda “ģērbonis” rakstībā, taču, tā kā latviešu valodā tas ieviests no krievu vārda “герб” (ignorējot senāko izcelsmi no vācu “erbe”), idejiski, īsti precīzi nebūtu arī “ģerbonis”. Piedevām, “e” šajā vārdā būtu jāizrunā šauri. Uzskatu to par velodas dižekspertu kļūdu, nepadarot vārdu pietiekami labskanīgu un ērtu latviešu mēlei, tāpēc turpināšu uzstājīgi rakstīt “ģērbonis”.

  Rezumējot – ejiet dirst.

 6. Es tiešām esmu vienīgais, kuru šajā sižetā daudz vairāk satrauca tas, ka visādas mairas par mūsu nodokļu naudu brauc uz sporta spēlēm, mētā apkārt par mūsu naudu pirktus kreklus un tempj kafiju no par mūsu naudu pirktām krūzēm? (Un pati kafija, saderam, arī ir par mūsu nodokļu naudu pirkta.)

 7. Pārsteidzoši normāls raksts iznācīs. Kas, savukārt, nav normāli. Bet, runājot par Mairu, es apciemoju VTAB mājaslapu un sapratu par ko ir cepiens. Viņu logo ir skaistuma un elegances kalngals un aizvietot kaut ko tādu ar valsts ģērboni ir vienkārši absurds. Savulaik, trekno laiku pilnbriedā, katra valsts iestāde ražoja savu personīgo logo – ministrijas, biroji, dienesti un inspekcijas. Turklāt katram sūda logotipam klāt bija vizuālās identitātes grāmata ar padomiem kā to sūda logotipu dabūt uz visādu Mairu krūzītēm, sporta spēļu t-krekliem un dokumentiem ko dalīt pa kreisi un pa labi. To naudu tak varēja iedalīt pensionāriem (C) Buldozeris.
  Tagad, vismaz ministrijas ir labojušās un savus sūda logo aizstājušas ar ģērboni. Pietrūkst vienota stila (fm.gov.lv vs lm.gov.lv), bet ir sperts solis pareizā virzienā. Man personīgi patīk Fāterlandes stils – vienota identitāte visām iestādēm. Un ja atkāpsies kaut par pixeli – dizaineri uz galerām, css/html jākli uz koncentrācijas lēģeri un projektu vadītāju – nošaut.
  Pohuj, man ir rīta stienis!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *