Vai rudmatainiem cilvēkiem ir dvēsele?

Pirms dažiem gadiem, visiem šķita pašsaprotami, un sabiedrība bija pieņēmusi kā faktu, ka rudmatainiem cilvēkiem NAV dvēseles. Protams, tikai retais viedokļa līderis Latvijā to publiski atzina, jo modē taču joprojām ir iecietība, biodegviela, koku apkampšana un tamlīdzīgi maldi. Tomēr es pats personīgi esmu pieredzējis, ka šie paši publiskie noliedzēji pie izslēgtas kameras atklāti atzīst, ka rižas dvēsles ir tādas pašas fantāzijas kā kentauri, vampīri un īsta mīlestība. Diemžēl situācija mainījās 2010. gada sākumā, kad plašu popularitāti ieguva šis video:

Tā nu atkal aktivizējās disuksija un parādījās virkne cilvēku, kas sāka šaubīties, šaustot sevi ar tādiem nepamatotiem pašpārmetumiem kā: “varbūt mēs esam izdarījuši milzīgu kļūdu, varbūt mēs neesam gana iecietīgi, varbūt mēs esam slikti cilvēki?”

Lai vienreiz un par visām reizēm kliedētu šaubas, esmu nolēmis nodemonstrēt divus vienkāršus eksperimentus.

1. Visiem ir labi zināms, ka dvēsele sver 21 gramu, tātad iespējams pavisam viegli izmērīt tās klāt(ne)esamību. Demonstrācijas nolūkos, nogriezu sev matu šķipsnu un nosvēru to pirms…

…un pēc nokrāsošanas:

Skaidri redzamās svara izmaiņas runā pašas par sevi – mati kļuvuši tieši par 21 gramu vieglāki.

2. Otra eksperimenta princips ir līdzīgs, tomēr pārnests no reālās uz digitālo vidi. Ar Google bilžu meklētaju atradu nejauši izvēlētu rudmataina cilvēka fotogrāfiju un Paint grafiskajā redaktorā pārkrāsoju personas matus melnus. Kā redzams, attēla izmērs pēc matu pārkrāsošanas palielinājās par 48 KB. Tātad, viegli varam aprēķināt, ka 1 g dvēseles atbilst aptuveni 2,28 KB.

Abi eksperimenti pierāda, ka rudmatainais bezdvēseliskums ir nemainīgs fakts, visur novērojama dabas parādība un universāla patiesība, kas strādā jebkurā vidē un jebkurā laikā.

Laiks beidzot pieaugt un paskatīties patiesībai acīs.

4 Replies to “Vai rudmatainiem cilvēkiem ir dvēsele?”

  1. Pašiem savas dvēseles mums nav. Bet mēs toties izsūcas citu dvēseles- katrs vasaras raibums ir par vienu dvēseli!
    Vasara ir mūsu `ziedu` laiks- jo cilvēki vairāk parādas uz ielām, vieglāk viņiem tikt klāt… oi, tagad gaan par daudz slepenas informācijas es pastāstiju…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *