Vai rudens piespiedīs nediskriminētājus apkaunojošā kārtā diskriminēt?

Šajā vasarā vairākas iestādes un indivīdi – kafejnīcas, mūziķi, pasākumu rīkotāji, restorāni, bordeļi, u.c. – publiski paziņoja, ka nediskriminēs sabiedrību, nešķirojot to vakcinētajos un nevakcinētajos cilvēkos. Tas, protams, ir ļoti drosmīgs solis. Varbūt tā gluži nav tā drosme, kas vajadzīga, lai sabiedrības vārdā ielaistu sev plecā poti, taču kaut kāda formāta drosme tā noteikti ir. Līdzīgi kā sava čoma kāzās pēc pārāk daudzu dzērienu malkošanas drosmīgi ir atdarīt bikšu priekšu un pateikt līgavai “re, ko tu palaid garām!” Ne kurš katrs tā spēj, bet īsti nav pārliecība, ka to vajag.

Sabiedrības procesu vērotājs Kristaps Āls gribētu vērst uzmanību uz terminu “šis rudens”. Gan vakcinācijas pretinieku nometnē, gan dažādu sazvērestības teoriju praktizētāju vidū var dzirdēt, ka “redzēsim, kas notiks šoruden”. Taču tā arī nekad īsti nav sniegta konkrēta teorija par to, kas īsti ir gaidāms šajā rudenī. Patinot filmiņu nedaudz atpakaļgaitā, varam atminēties blāvus solījumus uz vakcinācijas māņu un tās patiesās bīstamības izgaismošanos šajā pavasarī, kas tā arī īsti nepienāca. Draudi tika paslaucīti zem tepiķa un apklāti ar citiem un bieži vien vēl tukšākiem solījumiem.

Varbūt arī šajā rudenī ir sagaidāms, ka spēkā stāsies lielais restarts? Tiks aktivizēti čipi? Visi vakcinētie spontāni nomirs? Vai ar 5G palīdzību tiks uzsākta masveida apziņas ietekmēšana? Varbūt beidzot visiem vakcinētajiem izmainīsies tas DNS, par ko brīdināja Kardināls Pujāts? Tās ir tikai dažas teorijas, kas neironiski ir izskanējušas, taču tā kā ļoti konkrēti solījumi par to, kas notiks šajā rudenī mūždien izpaliek, Kristaps Āls vēlētos piedāvāt pats savu teoriju.

Šajā rudenī kritīs maskas. Ne burtiskā ziņā. Ja runājam tiešu valodu, tad maskas, visticamāk, vilksies virsū sakarā ar to, ka būs jauns Covid-19 izplatības vilnis. Taču tā kā mēs visi eam vakcinējušies un riski iedzīvoties nopietnās problēmās ir iespēju robežās minimizēti (“Cehs.lv” kolektīvs vēl gaida iespēju ieķert trešo poti), tad šajā versijā runāsim par masku krišanu abstraktā līmenī. Runa ir par dubultmorāli to cilvēku vidū, kuri vasarā paziņoja, ka nešķiros un nediskriminēs cilvēkus.

Vasara daudzām biznesa nozarēm bija pateicīga. Karsts, saulains un sauss, bet cilvēki iziet ārā nogribējušies vairāk nekā Hārvijs Vainsteins filmēšanas laukumā. Ņemsim par piemēru parastu kafejnīcu ar āra terasi un darba laiku līdz pusnaktij. Atrašanās vidējā drošības līmenī tām nozīmēja plašu cilvēku diapazonu – gan vakcinētos, gan nevakcinētos. Ārtelpās teorētiski ierobežojumi bija, bet praktiski tie kontrolēti un uzraudzīti tika ļoti nosacīti, pamatā to atstājot uz iestādes godaprāta.

Pie šādiem nosacījumiem biznesa domāšana paredz, ka ir produktīvāk strādāt ar vidējo drošības līmeni, kas ir tikai loģiski. Bijis grūts gads un nevar vainot cilvēkus, ja tie nevēlas bankrotēt. Taču daudzi šo darbības modeli izlēma paziņot ar strikto “Mēs nediskriminēsim cilvēkus!!” saukli. Nevis ar, piemēram, piezemētāko versiju “Mēs strādāsim vidējā drošības līmenī!”

“Kur šeit ir problēma?” jūs vaicāsiet. Pienāk rudens un ārā paliek auksts.

“Kāpēc tā ir problēma?” jūs vaicāsiet.

Ja, pieņemsim, kafejnīcas īpašnieks ir goda vīrs (vai dāma (vai transpersona (vai gender-fluid nebinārs objekts))), tad nekāda. Mazais bizness sakodīs zobus un esošo ierobežojumu formātā turpinās savu darbu iekštelpās, strādājot ar diviem, varbūt trim apmeklētājiem vienlaicīgi, ciešot pamatīgus zaudējumus un, iespējams, bankrotējot augstāka mērķa vārdā, cīnoties pret genocīdu un diskrimināciju pret cilvēci. Tas tomēr ir neliels upuris, ja skatāmies uz visas afēras globālajiem izmēriem. Mazākais, ko tu vari darīt, mans dārgais antivakseri.

Problēma sāksies tajā brīdī, kad iestādes, kas tikko vicināja “Mēs pret diskrimināciju!” karogu, to samainīs pret “Mēs strādājam bez ierobežojumiem zaļajā zonā!” karogu, jo tas gluži vienkārši būs izdevīgāk. Vakcinētie cilvēki tomēr drīkst mīcīties čupās.

Piemēru nav tālu jāmeklē. Tie uzrodas paši no sevis “Tviterī”. Piemēram, kāda itāļu iestāde Cēsīs ļoti strikti bija pret diskrimināciju līdz brīdim, kurā nedaudz vēlāk pilsētā ieradās tikai vakcinētajiem cilvēkiem domātais sarunu festivāls “Lampa”. Līdz ar augstāk minētajiem plakātiem pazuda arī iestādes mugurkauls, tai noliecoties pēc liberastu šekeļiem, ko, visticamāk, par “plāndēmijas” realizēšanu viņiem ir piespēlējis Soross pats personīgi.

Rudens būs auksts. Kafejnīcas un koncerti no terasēm pārcelsies uz iekštelpām. Spriežot pēc piketiem, neizskatās, ka mēs būtu gatavi cīnīties ar Covid-19, līdz ar to vīruss nekur nepazudīs.

Tas nozīmē, ka drīz mēs, iespējams, varēsim redzēt, kā kafejnīcas, mūziķi, pasākumu rīkotāji, restorāni, bordeļi, u.c., kuri vēl tikko solīja nediskriminēt cilvēkus, nodarbosies ar cilvēku diskriminēšanu zaļajās zonās. No vienas puses man ir vienalga. Tavi makaroni sliktāk negaršo, ja tu esi antivakseris. Bet tie garšo daudz sliktāk, ja tu man muldi.

6 Replies to “Vai rudens piespiedīs nediskriminētājus apkaunojošā kārtā diskriminēt?”

  1. “..ja skatāmies uz visas afēras globālajiem izmēriem.” Kā Tu uzdrošinies Covid-19 un vakcinēšanos saukt par afēru?? Tu esi konspirāciju terorists, tumsnējs atpakaļgājējgaļēdājs! Ja es Tevi ieraudzītu uz ielas, es pieietu klāt, norautu bikses un ielaistu vakcīnu dirsā!

    1
    2
  2. Jā, šitā aktīvā diršana un nešķirošana jau tobrīd lika iesmīnēt. Daudzi šito kārti izspēlēja, jo citādāk tobrīd nemaz nevarēja apkalpot, bet vajadzēja kaut ko gudru papļūtīt.

  3. Pohuj. Es vakcinēts. Dažkārt paklausoties antivaxx (ne pārāk daudz, viņi tak ir idioti, bet idiotisms ir lipīgs) liekas ka tiem ļaudīm pofig pret ko nostāties. Ka tik palamāt kādu un nebūt meinstrimā. Un antivaxx ar pēkšņi nav meinstrīms kolīdz tautai piesolīja lielveikalus tik ar certifikātiem.
    Karoč pohuj.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *