Twitter Šrēdingers: vai tev ir kaķis, ja tam nav laiku

Bļaģ, tā nolāpītā kuce! Esmeralda nupat bija izlasījusi ziņu, kas pienāca meiteņu WhatsApp grupā. Karīna bija ierakstījusi, ka ir atceļā no patversmes ar trim kaķēniem, ziņu papildināja 14 bildītes ar jaunajiem mājdzīvniekiem. 

Paspēja pirmā. Mauka tāda. Esmeraldas dusmas nezināja robežas. Protams, čatiņā viņa atbildēja “vai, kādi smukulīši, reāli burvīgi kaķīši”, ziņu papildinot ar dažādiem priecīgiem emojis.

Esmeraldai vajadzēja nomierināties, tādēļ viņa atvēra Bolt Food aplikāciju un no Home of Ice Cream pasūtīja divus lielos Ben & Jerrys saldējumus. Paēdīs, tad jau spēs racionālāk pārdomāt savu rīcību.

Savākt naudu sev, jeb tomēr cēlam mērķim? Jautājums nebija viegls. Esmeraldai tuvojās dzimšanas diena. Dilemma bija reāla un grūta – no vienas puses viņa zināja, ka ja lūgs savai dzimšanas dienai par godu ziedot naudu, Twitter armija ķers viedtālruņus un konts smuki papildināsies. Galu galā Martas neseno atvaļinājumu apmaksāja tieši ziedojumi no Tvitera. Tiesa, Marta bija viltīga – tviterī rakstīja, ka naudu vajag psihoterapijai. 

“Nedēļa Kanāriju salās ir labākā terapija, mīļā”, kādā vājuma brīdī Marta bija atklājusi, kad bija pārāk daudz iedzērusi Tallinas pagalmā. Diemžēl Esmeraldai trūka pierādījumi, tādēļ Martas slavu sagraut nevarēja, un galu galā viņa nebija droša, ka pati nevarētu uzrauties – ne mazums sūdus bija sarunājusi dažādiem cilvēkiem dažādos Rīgas bāros.

Esmeralda atgriezās pie sava iekšēja monologa. Štuku savāktu stabili. Daudzi pa piecītim, desmitniekam, kāds simps vēl sotaku piemetīs. Riktīgi zajebis nauda. No otras puses, ja lūgšu ziedot kādam cēlam mērķim, laiku skaits būs krietni lielāks. Tēls uzlaboses. Bļaģ, kāpēc dzīve ir tik sarežģīta?

Karīnas ieraksts par kaķēniem jau bija savācis 76 komentārus un 332 laikus. Tviteris sajūsmā, bļaģ. Un kur man tagad likt savu kropli? Esmeralda bija noslēgusi līgumu, paņēmusi īstu sugas kaķi, bet Karīnai ar saviem patversmes lopiņiem bija izdevies pasteigties priekšā. Un ko nu? Labi, ka es nevienam par savu nodomu nepastāstīju.

Esmeralda iegāja SS:ā un ielika sludinājumu. Dažas stundas vēlāk ieradās pircējs, pārsteigts, ka atdod tik lēti. “Izrādās, ka man ir alerģija pret kaķīšiem, gribu pēc iespējas ātrāk atrast jaunas mājas”, viņa atbildēja pircējam. 

800 eiro mīnusos. Nahuj man to kropli bija jāpaņem no sākta gala? Bļaģ, lose. Vismaz skaidrs, ka dzimšanas dienā nekādi raudulīgi aicinājumi ziedot bērniem-vēžiniekiem nebūs, lai paši ar savu ķīmijterapiju tiek galā.

Dzimšanas diena bija izdevusies. Finansiālais ieberziens ar bezspalvaino kaķi vairs nejutās tik sāpīgs, jo ziedojumi bira kā no pārpilnības raga. Viens simps pat ieskaitīja 200 EUR ar tekstu “lai izdevusies dzimene mana saulite visu to gaisako tev velu”. Karīnas kaķīši vairs neizraisīja tik lielu sajūsmu auditorijā, laiku skaits ar katru dienu bija sarucis – pēc pirmās dienas tvīta izrādījās, ka auditorijai tomēr tik ļoti nerūp pilnīgi parasti kaķēni.

Esmeralda pasūtīja picu un kolu. Telefons atkal ievibrējās. Vēl 10 eiro klāt. Marta neko nesaprot. Labākā terapija ir Lulu Pica. Un ne tuvu ne tik dārga, kā kovidlaikos lidināties uz kaut kādu jobanu salu kaut kādā fakinā nekurienē

Esmeralda pamodās vēlu, kā jau parasti. Pa nakti vēl daži ziedojumi bija iebiruši kontā, tādēļ viņa šodien kā pirmo nevēra vaļā Tviteri, bet internetbankas aplikāciju. Kopējā ziedojumu bilance 1472 eiro. Dzīve likās skaista. 

Tad viņa atvēra tviteri.

Pretī rēgojās Karīnas ieraksts. 582 laiki. 104 komentāri:

Man ir jauns kaķītis, jo ar trim nebija gana! Šis burvīgais, rotaļīgais radījums šodien kuplinājis mūsu skaisto ģimeni.
Martas kaķītis
Esmeraldai sejā skatījās viņas pirms nedēļas praktiski par velti atdotais bezspalvainais kaķis.

4 Replies to “Twitter Šrēdingers: vai tev ir kaķis, ja tam nav laiku”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *