Tu nevari pateikti privātums, nepasakot PR!

Aptuveni pirms 48 stundām, Rīgas Austrumu slimnīcas twitter kontā parādījās ieraksts, ka stacijas laukumā savāktā ubadze nodevusi slimnīcas glabāšanā 1200 EUR. Smejies, vai raudi par grūtdieņu ienākumiem, tvītā nav minēts ubadzes vārds, personas kods, vai adrese, tāpēc likums nav pārkāpts. Taču tvīts paliek “borderline”, jo implicē, ka slimnīcas darbinieki ļoti precīzi zina kādas privātas mantas tiek nodotas seifā glabāšanai un par to nekautrējas runāt.

Bet to taču tā nevar atstāt, vai ne?
Kā ierasts, daļa sabiedrības ķēra pēc lāpām un mēslu dakšām, un kliedza: “TAS NAV ĒTISKI! PĀRKĀPTAS CILVĒKTIESĪBAS! PRIVĀTUMS! PRIVĀTUMS! PRIVĀTUMS!”

Iestāde, kur tiek glābtas dzīvības, līdz šim ir bijusi baigi OK, bet šis viens tvīts ir sarūgtinājis Māri Antonu tik ļoti, ka viņš tam veltījis ierakstu savā mobilo aplikāciju blogā (kas principā ir gan aprakstītā subjekta dzīves ūdens, gan nāves ūdens). Citēju:

#vissslikti

Sen nebiju rakstījis par sliktām lietām komunikācijā, lai gan bija iespējas1. Šoreiz gan kāds ir pārkāpis noteiktas līnijas, gan atsakās atzīt, ka ir kļūdījies. Rezultātā cieš jau tā zemā ārstniecības iestāžu reputācija. Un izskatās, ka šoreiz pie tā ir vainīgi nevis ārsti, bet gan parastais slimnīcas personāls – jo droši vien ne jau ķirurgs šoreiz bija tas, kurš pieņēma lietas glabāšanai seifā un steidza par to izstāstīt visiem kolēģiem. Acu priekšā uzaust tāds pavecākas garderobistes tēls2. Lieliska iespēja parunāt par to, kas ir minēts darba līgumos attiecībā uz pacientu privātumu. Kāds tīnis šo visu izlasīs un pēc tam aiz bailēm par to, ka viņa klasesbiedri par viņu lasīs twitterī, atteiksies iet pie ārsta3. Tad gan būs “interesants gadījums” un “atbildīga rīcība”.

1 – “Mana kvalifikācija atbilst gan Satversmes tiesas tiesneša, gan jebkuras PR aģentrūras CEO amatam. Es būtu varējis daudz teikt, bet esmu tik aizņemts, ka visu laiku jāskraida ar Narvesen kafijas krūzīti (kad atvērs Starbucks, neavaru sagaidīt!) Bet šis Austrumu slimnīcas tvīts ir tik katastrofāls, ka esmu burtiski spiests izteikt viedokli! Iespējams, vēlāk uzrakstīšu case study!”
2 – Acu priekšā uzaust klišeja – jaunietis maksimālisma pilnbriedā, Ray-Ban saulesbrillēs, T-kreklā ar uzrakstu RĪGA, piesprausts tauriņš no koka. Staigā kurpēs, bet bez zeķēm.
3 – Jā, bailes no nāves, pēc Austrumu slimnīcas tvīta, ir kļuvušas gluži otršķirīgas. Jaunieši labāk mirs ar pārsprāgušu apendicītu, jo neņemt līdzi slimnīcā 1200 EUR, izdrukātu sava sekstinga vēsturi un 3 gramus marihuānas nav opcija. Dievs pasarg’ kāds ielīdīs viņa Iphonā un paskatīties visus 95 lifta selfijus. PRIVĀTUMS!!! Māri Anton, tu esi varonis!

Pavei, vēl viens pieminēšanas vērts ētikas sargsuns:  

Pareizi, Jāni, pielīdzini tvītotāju apkopējai, jo apkopējas ir sociālās skalas padibenes un neadekvātas rīcības arhetips. “Mēz grīdu un pat nedomā pacelt acis!”

Šķiet, ka es jau dzirdu kā pašpasludinātie mediju guru sarosās kādā telpā un apspriež medicīnas iestāžu reputācijas menedžmenta grupas izveide. Drīz 7guru būs ievietots Māra Jāņa Antonpoļa raksts, kurā būs vēstīts, ka šāds prodžekts ir principā ārstniecības iestāžu reputācijas pēdējā cerība – 1200 EUR mēnesī (katram).

38 Replies to “Tu nevari pateikti privātums, nepasakot PR!”

 1. apkopējas un garderobistes nolikt ir slikti, bet vienlīdz slikti ir slimnīcai raxtīt šitādu buļļa kaku tvītos! tā ir ārstniecības iestāde vai seno laiku pagalma soliņš? nekompetences kalngals, pofig par privātumu.

 2. Lai raksta, ko grib (slimnīca).
  Labāk, nekā kāds pīer-edasts.
  Un sūkātāji vienmēr atradīs, par ko vaidēt.
  Bļaģ suka vecā, tagad tak aizliegts ubagot centrā. Moš viņa ir tā krople, kas krieviski stāsta par ziedojumiem mistiskajam klosterim.

 3. Nez vai šitie ubagtantiņas aizstāvji nav tie paši, kas cildina Šicu, kas izpauda vēl privātāku informāciju pirms aptuveni gada. Tad bija pareizi, tagad nepareizi. Divkoši.

 4. Jee. tieši tā. bļa. Satīra un humors ir padomju laiku atrauga. Smieklīgi ir tikai voločkovas pupi.
  Jobanie privātās dzīves un neaizskaramības grāvēji. Nu un ka bomzene ar skaidrā 1200 euro vazājas apkārt. Domā, ka viņai, bļe, jūtu nav? Katrs pelna kā māk! Galvenais, ka nodokļi nomaksāti.

  Pidari. Visi. Izņemot Jāni Poli – zelts un morāles sargu, kas ik dienas modri sargā sargājamos stalti stāvot ar katehismu vienā rokā, un cieti pulsējošu mietu otrā.

 5. Nodzēries un nodirsies Ļembergs izskatās tieši tāpat, kā – tieši tādā pat paskatā – Artuss Kaimiņš(vai kā to tur sauc). Kad “ātrie” viņus savāc no ielas, pret abiem izturētos vienādi un ar cieņu(dušiņa,pamperi,noskūtas utainās pežas). Visu cieņu AS darbiniekiem, kuriem ir pauti – sievietēm arī. Salagas tur nestrādā!

 6. Tom! Man prieks, ka Tu esi iemācījies izteiksmīgi izteikties. Tomēr “lasīt” un “iedziļināties” esi nobīdījis otrajā plānā. Tu pats saproti, ka ASlimnīca rīcība ir kā minimums neētiska, taču runa vairs nav par to. Māris ļoti pareizi uzrakstīja piemēru, kas nāca kā atbilde Veselības ministrijas atbildei, ka ASlimnīca rīkojās atbildīgi. Ja Tev ir kaut neliela spēja izmantot dedukcijas metodi, saproti, ka tā ir cepiena vērta bezatbildīga rīcība, kuru aizstāv Veselības ministrija, kas, savukārt, ir bloga ieraksta vērta huiņa, pret kuru iestājās Antons un Polis.

  Man žēl, ka Tu ar savu personīgo nepatiku pret Māri Antonu, esi netieši uzdirsis manam intelektam un sapratnei par lietām. Šis ir otrais raksts, kur es redzu, kā Tu izvēlies vienkārši uzdirst, jo Tev nav racionālu argumentu par tēmu (tas izskatās tā, ka Tev kāds pārmestu zagšanu, bet Tu pateiktu: “Fuj, Tu smirdi!”). Viss, kas Tev ir, ir žults, kuru izvemt. Un tad Tu saražo spermu no tā, ko komentāros saraksta Tevi atbalstoši zema IQ ambāļi par izvemto žulti. Šis blogs ir bezvērtīga ateja. Es neticu, ka Tu esi tik pretīgs un neattīstīts cilvēks.

 7. apmaldījies meistarībā, poļu pederast!
  “Māris ļoti pareizi uzrakstīja piemēru, kas nāca kā atbilde Veselības ministrijas atbildei, ka ASlimnīca rīkojās atbildīgi”

 8. Vispār jau man nav nekādas personiskas nepatikas pret Māri, man viņš tīri labi patīk, jo šķiet sakarīgs čalis. Par Jāni gan to pašu nevarēšu pateikt. Vēl varu piebilst, ka man ir ahujenna augsts IQ.

 9. Tom, IQ norāda uz spriešanas kvalitāti un ātrumu. Es Tev to nepārmetu. Pēc izmantotās valodas var spriest, ka intelekts ir vietā. Un tomēr, IQ nepadara Tevi par normālu cilvēku. Tieši šī (ne tikai šī) nepamatotā žults man ir pilnībā mainījusi viedokli par Tevi, kā par sakarīgu cilvēku. Tas, kā Tu dari ar vārdiem, ir tas pats, ko urla dara ar dūrēm, kad viņam vairs nav argumentu vai vēlme tērēt spēkus izskaidrot savu nostāju. Vēl jo vairāk – es nesaprotu, kāpēc Tu raksti šādu disrespektu par cilvēku, kurš Tev patīk?

 10. Hipsteru genocīds!! Draugs, nolaizi no ūsām pēdējās latte putiņas un mosties! Šādi raksti grauj subkultūras vidi un pazemo ikvienu no mums. Neklusē, tvīto par šo!
  Līdzīgi vīzentāla centram kādreiz būs arī M.Antona centrs.
  Ā,un mans IQ tests bija negatīvs.

 11. Es nerakstu šādu disrespektu, esmu puisis no laukiem un tādus vārdus, kā “arhetips” gūglēju. Visu, ko vēlējos par šo tēmu pateikt, pateicu Māra sejasgrāmatā.
  Tiesa, pilnībā piekrītu šeit rakstītajam. Iesaku neķert tik ļoti pie sirds un nelasīt lietas, kas nesaista. Pasaule bez lieka satraukuma ir skaista pasaule.

 12. Es tikai aliņu varu Antona plaukstā iedomāties, varbūt tagad to pilda Narvesen krūzītēs. Vai Poļa jautājuma izveidē par skaudīgo apkopēju arī tika izmantota dedukcija? Bet raksts tāds ļauns, komentāri gan nepievīla. It īpaši par to TTS (tvitera transmisīvo saslimšanu).

 13. Tvaju matj! Es kaa smejies pashlaik esmu aslimniicaa. Tagad bail, ka maasinja pusnaktii naaks aptviitot mana maka saturu. Pohuj aarsteeshanaas, jaapish prom ko kaajas nes. Maarim un Jaanim taisniiba. TAS NAV NORMALI! Es tik veel uzzvaniishu didzim shmitam. Vinjsh it mans Morales skurstenis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *