Tehnoloģijas manā dzīvē

Gribēju beidzot padalīties ar tehnoloģijām manā dzīvē, ikdienā un darbā. Kā katram blogerim un tehnoloģisku lietu speciālistam, man pieder daudzas ierīces, lai tās palīdzētu manās ikdienas gaitās.

Pirmā varētu būt mans mūzikas atskaņotājs – Ipod Shuffle. Mazs, kompakts un vienmēr uz manis. Patīkami, ka vienmēr savu elektroniskās mūzikas, trensa un ska kolekciju varu nēsāt līdzi un nekad nejusties atrauts no tā, kas mani iepriecina visvairāk. It īpaši ērts mans mazais ‘Dīdis’ (kā es to saucu) ir rīta lēnā skrējiena laikā (kā lai labāk iztulko jogging ?).

Nākošā lielā tehnoloģiskā lieta, kas vienmēr man ir līdz, ir mans telefons. Protams – Iphone. Ceturtais. Var jau, protams, daudz gudri spriedelēt un sajūsmināties par visādiem androīdiem, bet īsta Iphone radītās sajūtas pārspēt nespēj neviens cits viedtelefons. Viss ir viena pirksta nobrauciena attālumā – internets, tvitteris, facebook, rrs ziņu lentas un citas ikdienā nepieciešamas saziņas tehnoloģijas. Bez tam, Aplikāciju Tirgū ir nopērkams viss, ko vien var iedomāties, sākot no appiem svara vērošanai un kaloriju uzskaitei, beidzot ar marsa kartēm un sarežģītām matemātikas programmām. Vienu vārdu sakot – lieta, bez kā es savu ikdienu sen vairs nespēju iedomāties.

Nākamais aprakstāmais devaiss būs mans e-grāmatu lasītājs, Amazone Kindle. Pirmais īstais digitālo grāmatu lasītājs, jauns vārds grāmatu pieredzes baudīšanā – tas mainīja arī manu dzīvi. Līdz tam, lai palasītu grāmatu vilcienā pa ceļam uz darbu, vai nedēļas nogalē braucot pie vecmammas uz laukiem, man vajadzēja vadāt līdzi vai nu kilogramiem papīra grāmatu, vai arī lasīt uz neērta LCD ekrāna portatīvajā datorā. E-Ink tehnoloģija apvienota ar milzīgo amazon.com elektronisko grāmatu klāstu radīja revolūciju manā ikdienā. Esmu nopircis jau 34 e-grāmatas un vecos papīra kalnus izdāļājis draugiem. Galu galā, ja gribu pārlasīt kādu no bērnības grāmatām – tā taču ir tikai pāris klikšķu attālumā – pie tam oriģinālā! Un dzīvoklī vieta arī atbrīvojusies, grāmatplauktu vietā tagad ir pāris neitrālas jauno mākslinieku gleznas un atrodas vieta arī kādai stilīga dizaina vāzei ziediem. (Protams, daudzi tagad iemēģina slaveno IPad, bet nu es vēl pagaidām neesmu izlēmis par labu tādai pārmaiņai, pie tam liekas, ka IPad tomēr nosedz mazliet citu vajadzību segmentu)

Sekojošā lieta, ko itin bieži izmantoju, protams, ir mans netbūks. Asus Eee PC. Neatsverams palīgs, kad vajag pastrādāt ceļā pie klienta vai nīkstot bezdarbībā lidostā. Var ērti attālināti pieslēgties serveriem, pielabot kādu skriptu, apstrādāt attēlus, augšuplādēt video no mana fotoaparāta. Neaizstājams darbarīks, kad negribas vai nav iespējas nēsāt līdzi lielo klēpjdatoru. (Atcerieties par lidsabiedrību bagāžas svara ierobežojumiem!)  Vārdu sakot – iesaku visiem, kam vajadzīgs ērts un mazs instruments darbā un ikdienas serveru apkalpošanā.

Nākošā lieta, protams, ir augstāk pieminētais lielais klēpjdators. Man ir salīdzinoši spēcīgs modelis un ar lielu ekrānu – attiecīgi īpaši piemērots darbā, kur ir jāatrod kompromiss starp mobilitāti un stacionāru darba vietu. Ņemu to līdzi uz sapulcēm, strādāju ar prezentācijām un projektoru un vienlaikus varu ērti strādāt arī savā kabinetā, īpaši neizjūtot atšķirību no galda datora, ekrāna izmēru un ērtuma ziņā. Pie tam vienmēr cenšos izmantot ostas-staciju (docking station), lai atvieglotu darbu kabinetā un palielinātu ergonomiku ar labāku monitoru un ievadierīcēm.

Izmantoju spēcīgu Toshiba Quosmo datoru. Pats varbūt būtu izlēmis par labu Apple MacBook Pro – bet tā kā šis ir darba dators, tad atradu kompromisu ar menedžmentu šī Toshiba ražojuma veidā.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais ir mans lielais mājas dators. Spēļu iekārta, darbstacija, mēdiju centrs – trīs vienā! Nav nekā daudz par ko stāstīt – tāds mājās ir katram. Manam vēderā Intell Quad Core 2.6 Ghz, 8GB DDR3 operatīvās atmiņas, divi pusotra terrabaita ietilpības cieti diski, ATI Radeon HD 5870 video karte un citas lietas. Protams 26 collu monitors un HMI kabelis uz HD projektoru. Bet nu tās jau ir detaļas. Tās, tāpat kā fotoaparātu, ārējo cieto disku, kameru, divus failu serverus un tīkla lāzerprinteri es neuzskaitīšu.

9 Replies to “Tehnoloģijas manā dzīvē”

  1. Labs komplekts, man praktiski tas pats ar minimālām variācijām. Darba laptops un mazais iPodiņš ir diezgan opcionāli, bet nu darba vietām patīk, lai cilvēki strādā uz viņu tehnikas un es saprotu, ka skrienot negribās tomēr smago iPhone līdzi vilkt un tas arī ir riskanti, ja lietus uznāk. Padārgi sanāk to visu uzturēt daudz maz svaigu – katrus 2 gadus videji katra no tām lietam janomaina, bet nu ko darīt :D

  2. Kam Tev tāds dators mājās, Tu savas prezentācijas renderē 3dmaxā?
    Jāteic, ka hārdvāres nozīme sāk apsīkt, tagad izcelties var tikai ar aplikācijām savam iPhone un iPad. Cīņa starp iPhone un citiem fanboyiem nenotiek, kā zināms, Androīdu lieto tikai ierēdnīši un Symbian ir tikai purčika lohu nokijās (es pat ar mazo burtu uzrakstīju). Šī brīža trends arī paredz sava kulturālā pilsoņa imidža izkopšanu. Ja fotogrāfē, tad tikai ar anologo spoguļkameru. Ja ved dienas plānotāju, tad tikai Moleskine plānotājā.
    Vēl kas – RSS man ir miris, daudz vairāk aktuālā uzzinu twitterī.
    P.S. Sestdien, kad tiksimies, noliec savu HD projektoru malā, mēs skatīsimies diapozitīvus un dzersim Calvadosu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *