Tā vairs nav mana atbildība, man pajāt, vai tu vakcinējies

Ķermeņa temperatūra bija sasniegusi jau teju 39 grādu atzīmi, un mani pilnībā pārņēma drudzis. Apsedzies ar segu, palagu, suni, virspalagu un aizkariem, es kratījos, jūtoties kā Dankans Makleods brīdī, kad bija nocirtis kādam citam nemirstīgajam cīkstonim galvu un caur sūdīgi animētiem strāvas lādiņiem saņēma pretinieka enerģiju. “Veidojieties, manas antivielas, veidojieties,” es klusi nočukstēju, ko pēc tam pavadīja histēriski un nedaudz biedējoši smiekli. “Ha-ha-ha-ha-ha, es jūtu, ka palieku neuzveicams, muaha-ha-ha!”

Kopš vakcinācijas ir pagājusi jau vairāk nekā diennakts, es jūtos fantastiski, kā arī atgriezusies ir ne tikai normāla ķermeņa temperatūra, bet arī saprāts. Jo vairāk manī izstrādājas imunitāte, jo vairāk attopos pie idejas, ka man ir vienalga, vai tu vakcinējies.

Nepārproti. Man ir milzu prieks, ka savas pirmās vakcīnas ir saņēmusi mana ģimene, kā arī visi tuvākie draugi. Es nevaru sagaidīt, kad pēc vairāk nekā gada pauzes ar viņiem varēšu tikties drošos apstākļos, iedzert aliņu un ieiet pirtī, nepakļaujot vienam otru nevajadzīgam riskam. Par cilvēkiem, kuri man ir nozīmīgi, man nav vienalga. Vēl vairāk. Ar tiem es esmu gatavs strīdēties, diskutēt un ķerties ap kāju, lai tikai viņš ielaistu sev plecā jebkuru no visām potēm. Manis pēc arī “Sputnik V”.

Par tevi? Sorry, bet drusku tomēr pie dirsas. Es ticu, ka tev par mani arī. Būsim atklāti. Katru reizi, kad redzam automašīnu, kas no ceļa iepisusi grāvī, mēs nodomājam: “Eh, baigi stulbi, moš vajadzētu palīdzēt.” Ļoti iespējams, mēs tiešām apstājamies, palīdzam izvilkt un līdzjūtīgi pasakām: “Šito čista pats nevarēs iztaisnot, hujova sanāca, večuk.” Vienlaikus mēs klusībā priecājamies, ka neesam tie, kuri savu “tjūnēto behu” ir iestādījuši ceļmalā, gluži kā Kurbads iestāda tavā mammā.

Līdz šim mani ļoti uztrauca tavas attiecības ar epidemioloģisko situāciju. Vai tu ievēro visus drošības pasākumus. Vai tu neesi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku un centies to noklusēt. Vai tu nepārkāp komandantstundu? Varbūt tu, pimpis, esi atgriezies no ceļojuma, kur ar citiem “uz-mani-jau-neattiecas-epidēmija” dalbajobiem esat taisījuši “Instagram” sesijas bezgaumīgā “all-inclusive” viesnīcā? Vairāk nekā gadu es uz katru sabiedrības locekli skatījos ar aizdomām un zināmu rūpju rievu pierē.

Tomēr tas uztraukums nebija rūpes par tevi, bet gan rūpes par sevi. Man bija svarīgi, lai tu neesi inficējies un nenodod to tālāk man vai maniem tuviniekiem. Pateikšu vēl skaidrāk. Man rūpēja tava veselība sevis dēļ. Tas bija egoisms vistiešākajā tā izpratnē, un tas ir tas, kas palīdzējis man un maniem čomiem izslīdēt cauri šiem laikiem bez upuriem.

Šobrīd mēs pamazām nonākam ilgi gaidītajā punktā, kurā ar vakcīnu sevi var pasargāt ikviens gribētājs. Redzēju, ka daždien potes pat paliek pāri. Kariņš allaž uzsver, ka šai pandēmijai pāri ir jātiek kopīgiem spēkiem. Teorijā tas izklausās mīļi, es to noteikti atbalstu, taču mēs redzam, ka praksē notiek kaut kas cits. Es gribētu teikt, ir sākusies “katrs par sevi” cīņa.

Laikā, kad ikvienam ir brīvi pieejamas vakcīnas, staigāt apkārt bez tās, manā ieskatā, ir līdzīgi kā staigāt apšaudes zonā Donbasā bez bruņu vestes situācijā, kad tās visiem ir pieejamas. Tev ir visas tiesības tā darīt, līdzīgi kā man ir visas tiesības nejusties morāli atbildīgam tajā brīdī, kad tu kliegsi: “Auuuu, kā sāp!” Es, protams, ļoti priecāšos, ja tā nenotiks, uz ko es cilvēcīgi ļoti, ļoti ceru. Taču, ja tev patrāpās sliktais scenārijs…

Tu teiksi – “Mana pārliecība neļauj man nēsāt vesti”? “Bruņu vestes mani padarīs neauglīgu” – tu būsi izlasījis internetā? “Stāvot blakus bruņu vestēm, ir iespējams spontānais aborts sievietēm” – tu būsi izlasījis “BruņuvestuRealitāte.lv” “Facebook” lapā? “Vienam no miljona bruņu vestu lietotāju sairst olas” – tu būsi aprēķinājis.

Jā, varbūt tevi uz šīm domām būs pavedinājusi dezinformācija. Varbūt tu esi informācijas kara upuris. Esmu pārliecināts, ka Latvijā ir vairāki cilvēki, kas ir pieslēgti pie plaušu ventilatora, jo ir pavilkušies uz viena otra populista saukļiem sociālajos tīklos. Tas viss ir neticami skumji, protams, taču ne es, ne pārējā sabiedrība nevar veikt domāšanu tavā vietā. “Cehs.lv”, iespējams, varētu un gribētu ierosināt obligātu idiotu vakcināciju, taču Pavļuts noteikti būtu pret to.

Ja iepriekš tava neticība bija arī mana problēma, tad šobrīd, kad pats esmu ietinies bruņu vestēs no kājām līdz galvai, ar drošu sirdi un čomiem no Cehs.lv sēžu ierakumos, sakot: “Njā. Īsti nav tā, kā tu saki, es aizvien ieteiktu to uzvilkt, bet visādi citādi – rīkojies tā, kā atļauj tava intelektuālā kapacitāte. Tu vari ticēt tam, ko redzi apkārt, tu vari ticēt ekspertiem vai mediķiem. Bet vēl tu vari ticēt pamuļķiem internetā – tās ir tavas tiesības, dzīvojam ļoti plurālā pasaulē, lai veicas, mēģini nesaspridzināties, ja dzirdi lielu blīkšķi!”

Viss, ko es varēšu izdarīt brīdī, kad rāposi pa zemi un sūdzēsies par elpas trūkumu un sāpēm grudakā, būs no droša attāluma piebilst, ka “šito čista pats nevarēs iztaisnot, hujova sanāca”.

Manis pēc pagaidām līdz visi gribētāji savakcinējas, un atveram krogus, atveram sporta zāles, rīkojam festivālus, Dziesmu svētkus un tiekamies sporta spēļu tribīnēs. Citējot Jāni Likstu, pieklājības minūte ir beigusies.

Tava izvēle vairs nav mana atbildība.

28 Replies to “Tā vairs nav mana atbildība, man pajāt, vai tu vakcinējies”

 1. Nja, vienīgi žēl nabaga mediķus, kuri tos pajoliņus joprojām dabūs atkačāt raudamies melnās miesās. Un arī – ja slimnīcas būs pilnas ar antivakseriem, un Tev piemetīsies aklā zarna, tad arī būs hujova. :P

  92
  7
 2. Ko darīt tiem 90% sabiedrības, kuri kovidu parslimoja ar temperaturu un vieglu klepu, 3 dienu garumā?! Iet potēties, neiet potēties, kāda jēga?! Atkārtota saslimuša būs līdzīgā formā.

  14
  44
  1. Mana labākā draudzene, kas strādā ātrajā palīdzībā, saslima divreiz, pirmo reizi knapi juta, otrajā tika līdz plaušu karsonim. Tāds pats scenārijs esot paziņas brālim. Nav jau daudz to otrreiz izslimojušo, bet šie 2 personīgi zināmie piemēri man liktu nepaļauties uz vieglu otro reizi.

   30
   4
  2. Iet potēties, šis jautājums ir bijis atbildēts. Bruņu vestu analoģijā – iešāva kreisajā plaukstā, lodi izvilka, sadzija, izdzīvoju. Tagad varu laist bez vestes? Nu, nu.

   21
   2
  3. Esi pārliecināts ka tikpat viegli pārslimosi nākamās vīrusa mutācijas? Ja jau tik viegli pārslimoja kovīdu, gaņau arī vakcīnu izslimosi bez liekām trobelēm, koā? Citādi, atbildot uz jautājumu, ko darīt, da jebko darīt. Var iziet ārā, var palikt mājās, piemēram, jo kurš tam vairs seko.

   6
   2
  4. “90% sabiedrības” . Avots – Mana dirsa.
   Vakcinēšanās samazina izplatības risku un jaunu mutāciju veidošanos. Un vispār būtu laiks domāt tālāk par
   ” a kas ta man, pie D+”

   17
   3
  5. Kur ņemti šie statistikas dati par 90% sabiedrības? Un kur ņemti dati, ka atkārtota saslimšana būs līdzīgā formā? Un kādēļ neaiziet nopotēties, vienkārši drošībai, ja izrādās, ka iepriekšējie informācijas avoti ir tiek hostēti uz bezmaksas servera?
   Ja tā padomā, tad rakstā minētais dolbajobs esi Tu.

   17
   1
  6. Atkārtota saslimšana būs ar pilnīgi citu variantu, jo līdz rudenim visur jau pilnībā dominēs uk, sa, br vai in varianti. Tā kā, nē, atkārtota saslimšana nebūs tik viegla, kā ar wild type variantu

 3. Viens visiem tiem, kas grib vakcineties ir kas kopīgs – tā ir nenormālā nepārliecinātība par sevi, slēpjot to aiz sevis un savu tuvinieku glābēja maskas. Ar bailēm, traumām ir jāveic darbiņš, nevis “jāpaslauka zem paklāja”. Kā var būt, ka čutene = 0?

  13
  32
  1. Lai tu nepadomātu, ka tavu stulbo komentāru neviens neapstrīd, jo ir šausmīgi nepārliecināti par sevi, es te iekomentēju. Īsumā trīs lietas:
   Es novakcinējos. Pārliecība par sevi man pietiek vienmēr. Arnold, tu esi muļķis.
   Vairāk man nav, ko piebilst.

   27
   4
  2. Ņem vērā, ja tu skolā daudz ko nesaprati no mācību vielas, tad arī pa dzīvi daudz ko nesaproti. Tas ir normāli, bet iestājoties pozā, var reāli redzēt, ka neesi īpaši gudrs.

 4. Vēl jau hujova tiem, kam mazi bērni, kurus neviens vēl nevakcinē Latvijā. Idiotu dēļ negribētos pavadīt naktis BKUS vecāku mājā, jo bērns pie plaušu aparāta pieslēgts.

  19
  3
 5. Es, vesels cilvēks, netaisos kaut kādu nezināmas izcelsmes brīnumu, kurš ir sataisīts pus gada laikā, laist sevī iekšā.

  Jo ātrāk tie bailīgie, histērijā krītoši cilvēki sapotēsies, jo labāk.

  20
  49
 6. “Hujova sanāca” nupat veselīgam ,sportiskam vīram nedaudz virs 60..kas tika guldīts šodien zemzemē..pēc otrās potes…Vismaz aizgāja ar apziņu,ka nav idiots..

  21
  18
  1. Žoltoks, kad atstāja šo pasauli, lai viņam vieglas smiltis, ar bija sportists.. neesi domājis, ka tā bija sagadīšanās?

 7. Pēc pēdējiem pāris komentāriem “īstajiem večiem” te drosme mazinājusies, kā redzu. Jo, teiksim kā ir, analoģijas ar bruņuvestēm…nu tāds analfabētisms vien atklājas, nespēja iedziļināties zinātnes faktos, kas cita sfēra, nav analoģiska ar militārismu, jo prasa sapratni, kas nav izsakāma “bruņuvestēs”, bet gan kompetencē, kas rodas lasot un uzzinot faktus. Ja savakcinēts tu vēl drošs nejūties, lai verbāli neuzbruktu ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm, ko tev būtu jāaizsargā, saucot tās par “lohiem” (!!!), tad tev vairs nevar palīdzēt neviens. Un, lai manis sacītais nepaliek tikai virspusējs apvainojums viltus kareivjiem, pievienošu vēl šo – zināt, ka mutācijas, zinātnes valodā, būtiski neatšķiras no sākotnējā vīrusa… jo nemaz nevar būtiski atšķirties? Sevi slavinošs gļēvuļu, ne kareivju forums te nolasījies.

  15
  18
  1. Ahujec pārlasot septembri liekas, ka maija mēs bijām tik naivi. Tas bija tikai sākums idiotu uzvaras gājienam

 8. Principā, cehs.lv atbilst Čipollas (Marco Cipolla) muļķa definīcijai – ar iedvesmu stāv par savu lietu, varbūt tāpēc, ka par to maksā, bet ar nulli atbildības par savas darbības sekām… pēc manis kaut vai pastardiena, es sev uzticēto misiju būšu izpildījis godam.

  26
  12
 9. A da nu sikums. Vienkaarshi vajag ieviest likumu, ka ja nevakcineetais pajols nokjer kovidu taadaa liimenii ka jaarstee slimniicaa tad peecaak piedziit no shaa pilnu cenu kas shaa aarsteeshai izteereeta. Kauch shaa dziivokli izuutrupeejot.

  Un veel taadu siikumu, ka darba deveejiem atljauts nemaksaat slimiibas lapas nevakcineetajiem pajoljiem, kas tomeer kovidu nokjeerushi.

  Antivakseri tak ir paarliecinaati ka vinji nesaslims, taapeec shitie sitieni pa maku shiem nedraud un shiem nav pamata uztraukties, ka tie buutu slikti likumi.

  2
  1
  1. Zin kas par auzām? Ja esi saķēris c19, tad darba devējs nemaksā slimības pabalstu. Uzreiz no pirmās dienas B lapa… Un tieši tā, neesi vakcinējies- nekādus pabalstus. Punkts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *