Stambulas Konvencija idiotiem

Ir pagājuši 3 gadi kopš sabiedrība šokēta dalījās sociālajos tīklos ar rakstiem “Geji nāk!” un “Obligāta dzimummaiņas operācija 2. Klases skolēniem”, zem kuru virsrakstiem slēpās baumas un nostāsti par pamazām Latvijai uzbrūkošu ļaunumu – Stambulas Konvenciju. Diemžēl, šo trīs gadu laikā neviens nav pacenties konvencijas būtībā iedziļināties vairāk par Iesalnieka tvītu laikošanu.

Lieki gan neuztraucieties, Cehs ir pieradis interneta melno darbu veikt twitter lietotāju vārdā. Pārsvarā tas nozīmē lietu iegūglēšanu. Kas, starp citu, nav īpaši sarežģīti, jo, ja smadzeņu kapacitāte ļauj tviterī kādu saukt par peģiku, tam tehniski vajadzētu būt pietiekami arī, lai šo to kādreiz uzmeklētu arī gūglē.

Bet tagad pa punktiem. Kas ir Stambulas Konvencija?

Tā ir konvencija (idiotiem – starptautisks līgums), kas paredz novērst un apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē. Ar vārdiem vardarbība ģimenē, starp citu, tiek pasargāti arī vīrieši, tātad, lai arī konvencijas galvenais uzsvars ir uz vardarbības pret sievietēm izskaušanu, tā nevienā brīdī neizslēdz, ka vardarbībai tiek pakļauti arī vīrieši.

Kāpēc mums vajag SK? Vai likums mūs jau pietiekami neaizsargā?

Nē. Skarbā patiesība ir tāda, ka gandrīz katram otrajam Latvijas iedzīvotājam būtu savs stāsts par šo stāstāms, bet ierastais scenārijs ir sekojošs: uz mājām tiek izsaukta policija, problemātiskais ģimenes loceklis tiek vai nu uz dienu aizvests izgulēties vai, policijai nolemjot, ka nav bīstams/ bīstama, atstāts mājās. Nākamajā dienā citiem ģimenes locekļiem gan ir tiesības vērsties tiesā, bet process nav ātrs un kamēr tiek risināts, pakļauj citus ģimenes locekļus vēl lielākam riskam.

Kā tieši Stambulas konvencija palīdzēs?

Šobrīd situācija ir sekojoša – Ja ģimenē esi fiziskas vai emocionālas vardarbības upuris, tev ir jādomā, kā no šīs situācijas tikt laukā. Parasti pretargumenti ir “nespēju atļauties aiziet, nav kur iet, nav kas palīdz, bail par bērnu drošību” utt. SK pasākumu virkne ir tēmēta, lai maksimāli atvieglotu šo procesu. Piemēram, liekot valdībai finansēt krīzes centrus un sociālo palīdzību; nodrošinot, ka palīdzības dienesti operatīvi reaģē uz izsaukumiem, kuros iesaistīti ģimenes konflikti, un tos risina; izglītojot bērnus jau no agras bērnības par vardarbības sekām un viņu tiesībām, ar to saskaroties; nodrošinot, ka pilnīgi visas iesaistītās valsts iestādes darbojas upura, nevis varmākas interesēs; nepieļaujot upura atkārtotu pakļaušanu vardarbībai utt.

Tehniski, SK ir paša Rasnača interesēs. Tas ir vienīgais veids, kā viņu mājās beigs klapēt ar rabarberiem.

Kāpēc runājam par sociālo dzimti Stambulas Konvencijas sakarā?

Sociālā dzimte konvencijā tiek pieminēta tikai pret sievietēm vērstu stereotipu laušanai. Principā, iemesls, kāpēc tiek kavēta SK ratifikācija ir Rasnača sūdīgā angļu valoda.

Vai SK ir radikāli noskaņotu feministu murgs?

Nē. Viņas var trakāk.

Vai SK ratificēšana nozīmē viendzimumu laulību legalizēšanu?

Nē.

Vai man tagad nāksies izmantot tualeti kopā ar pretējā dzimuma pārstāvjiem?

Jā. Bet tikai Tev.

Kas jādara, lai labāk izprastu Stambulas Konvenciju?

Jāsāk ar ŠO

Kas vēl mainīsies?

Mediji. Šo daļu nevienam nepatīk pieminēt, bet ideālā gadījumā (un būsim reāli, tam vajadzēja notikt jau pirms 10 gadiem) pēc SK ratifikācijas Delfiem vairs nebūs tiesību sievietes saukt par “Seksīgajām Lee” vai “Cukurdupšu īpašniecēm”.

Kas točna nemainīsies?

Tava bērna seksuālā orientācija.

23 Replies to “Stambulas Konvencija idiotiem”

 1. Vienu nesaprotu – kāpēc katoļu baznīca neatbalsta Konvenciju, kurai ir ļoti līdzīgs uzskats – vīrietis ar sievieti dzīvo kā brālis ar māsu, t.i., draudzīgi, ar cieņu, bet bes iekāres? Katoļu mācītāji taču ievēro celibātu, Konvencija šo celibātu grib attiecināt uz visiem iedzīvotājiem. Izzūdot iekārei, tiks atjaunots Ādama un Ievas status, kad nebūs dzimumu magnētisma un kauna par kailumu. Tad pazudīs seksisms, uzmākšanās, komplimenti un visiem būs nospļauties par dzimumu.

  1. Bērniņ, to , ko tu sakies katoļu baznīcu ieskatām, tā nebūt neieskata. Tas pats attiecas arī uz Stambulas konvenciju, kam ar celibātu nav nekāda sakara.

 2. Prezinte Jaungada uzruna tautai pēc Stambulas konvencijas pieņemšanas.

  “Dāmas un kungi, pederasi pasīvie un aktīvie, abas lezbas, transvestīti, pedofili aktīvie, pedofili pasīvie, labās rokas dročītāja, kreisās rokas dročītāji… ”

  Ausa jau pirmais jaunā gada rīts, bet prezis vēl nebija beizis uzskaitīt visus dzimumus pie kuriem vēršas pirms jaunā gada uzrunas.

 3. Geji atnāca un palika.
  A ko es vairāk seksa spēļu laikā nevārēšu pērt sievieti?!! Nevarēšu drāzt zīmyļus?!! Nevarēšu p** , ups homītim pateikt ka viņš ir pid** nevis ge**?? Ir viena laba anektdote:
  Divi homīši satiekas mēras ar peņiem un pienāk trešais, un izsaka frāzi tie pid** kuriem ir piķis var saukt sevi par ge***, bet tie kurim nav tie paliek un ir pid**,
  GaATAVS gāzējkokteilis.

 4. Vienīgais, kas mani satrauc – kāpēc nevarēs kādu saukt par cukurdupsi (ja pagaidām Delfi tā sauc sievietes, lai notiek, vienlīdzība un kā Benijā Hilā cukurdupsītis varētu tikt attiecināts arī uz vīriešiem. Ja ir kas augumā skaists, kāpēc no tā vairīties?
  Tāpat uzplikšķināt pa dupsi ir tiesības kā sievietie, tā vierietim, tā varbūt arī gejam (te nesagaidu atbalstu).
  Spānijā Barselonas pludmalē ir vienlīdzība nevalkāt krūšturus. Pēdējo punktu vajag ratificēt daļēji. Tas taču ir ārprāts, gluži kā štatos, kad ilgāku skatienu var traktēt par seksuālu uzmākšanos. Kaut kādai veselā saprāta daļai vajadzētu sablabāties…

 5. Ir cilvēki, kas apgalvo, ka bērnam redzot netradicionāli orientētus cilvēkus viņš uzreiz pats kļūst netradicionāls! Tā nebūt nav! Bērniem varbūt ir savādi uz to noskatīties, jo viņi nekad par to nav bijuši informēti, tieši tāpat, bērniem līdz noteiktam vecuma ir pretīgi skatīties kā vīrietis skūpstas ar sievieti. Uzkats, ka viendzimumu laulību legalizēšana samazinās Latvijas populāciju ir tik pat muļķīgs, cik pasludinot vistas par lauvām, Latvijā būs sastopamas lauvas. Cilvēki, lūdzu domājiet deduktīvi un saprotiet, ka nejau orientācija maina cilvēku, bet gan raksturs un izturēšanās. Daudz mums pazīstami dziedātāji, aktieri, televīzjas šovu vadītāji, salvenības, amatpersonas, arī noteikti tev rados ir kāds netreadicionāli oreintēts ,par ko tu nemaz nezini. Aizliedzot viendzimumu laulības, mēs nesamazinam netradicionālu cilvēku skaitu, un nesamazinam viņu turpmāko daudzumu, jo aptaujas liecina ka vismaz 1-3 % cilvēku no populācijas ir netradicionāli orientēti, bet aptaujās, kur cilvēki varēja palikt anonīmi liecina ka, šis procents ir lielāks, jo liela daļa cilvēku ar to neplātās un noklusē, tieši tā pat, kā cilvēki neiet pa ielu un nebļauj “Es neesmu lesbiete! ”.
  Cilvēki, kam ir pazīstams vismaz viens labs netradicionāli orientēts draugs, zina, cik viņu patiesībā ir daudz. Un, ja stereotipisiki vecmodīgi cilvēki uzskata, ka netradicionāla laulība sabojās ģimenes vērtības un samazinās Latvijas populācijas skaitu, tad tas tiešam ir muļķīgi. Jo tādā gadījumā, Eiropas valstīs, kur tas jau ir legalizets, būtu tukšas un nebūtu ģimenes. Bet par laimi, vai par nelaimi kādam šis fakts nav tas ko viņš grib dzirdēt, jo galvā tāpat skat kāds reliģisks vārds. Ja kādam tiešām, liekas, ka netradicionāli orientēti cilvēkiem tā ir izvēle tādam būt, tad padomājat labi, vai šie cilvēki Latvijā tādi gribētu būt. Protams, ka nē, bet tas viņu skaitu nesamazina. Tas mazina tikai tavu uzticību draugu lokā. Un, pat , ja kādreiz Latvijā šī iespēja būs, Jūs pa tiešām uzzināsies, cik daudz netradicionāli cilvēku ir. Padomājiet labi, varbūt pat kāds no jūsu tuviniekiem, beidzot varēs sajusties laimīgs! Pastāvēs, kas pārvērtīsies!

 6. Šai tautai tas ir pašaprotams. Domādami, ka mūs grib piečakarēt, sākam meklēt zemūdens akmeņus, un Dievs šo tautu apveltījis ar labu fantāziju. Par daudz fantāziju aizplūdis, tāpēc, iesim tālāk, civilizācijas attīstībā būs vēl citas iespējas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *