Pirmā mobilā spēle latgaliešu valodā.

2020. gada 18.novembrī Cehs.lv mākslīgā intelekta laboratorija izsludināja radošo konkursu Latgales programmētājiem. Mums bija apnicis, ka Latgale tiek uztverta kā nabadzīgs, agresīvs un neizglītots Latvijas nostūris. Nē, mēs nospriedām. Latgale ir mūsdienīgs Eiropas reģions, viesmīlīgs, tolerants un augsti profesionāls. Tāpēc Cehs.lv sarīkoja programmētāju konkursu, kas bija paredzēts tieši Latgales iedzīvotājiem, dodot viņiem iespēju parādīt savas spējas.

***

Konkursam atsaucās tikai viens pretendents, vārds autoram:

“Latgale ir iespēju zeme. Te tik ļoti nekā jēdzīga nav, ka nav grūti kļūt pirmajam. It īpaši tehnoloģiju jomā, kultūrā un zinātnē. Tik daudzi atklājumi vēl ir priekšā. Pirmais Latgales elektromobilis, pirmā opera latgaliešu valodā, pirmā Latgales vakcīna pret alkoholismu, sarakstu var turpināt bezgalīgi, visi ceļi ir atvērti. Es nolēmu apvienot mākslu un IT jomu un radīt pirmo mobilo spēli latgaliešu valodā. Android platformai, protams, es vēlējos sasniegt pēc iespējas plašāku lietotāju loku. Nav izslēgts, ka dažs labs latgalietis aizbrauks uz Rīgu un nozags aifonu, taču es nevēlos atbalstīt nedz “Adugs” produkciju, nedz arī cita veida noziedzību.
Saņemiet, spēle “Sovuodys Dzelys”.

***

Vārds žūrijas priekšsēdētājam Rupucinskim:

“Lieliski nostrādāts interfeiss. Lakoniskis un saprotams, nekā lieka.”

“Izcila grafika. Kvalitatīvas ilustrācijas.”

“Kvalitatīvi nostrādāti personāži. Katram savs stāsts, katram ir savas vēlmes un motivācija. Spēlētājam ir jāveic sarežģīta izvēle lai nonāktu līdz finālam.”

“Burvīga mūzika. Grūti uzreizt saprast no kā nospiests meldiņš — Hanss Cimmers, Vangelis, Enio Morikone? Skan labi.”

“Vērtējums 9/10*”

***

Spēle ir veidota vizuālās noveles stilā. Klikšķini uz ekrāna lai izlasītu aprakstu un virzītu sižetu uz priekšu. Atbilstošajā brīdī būs jāizvēlas kāds no piedāvātajiem atbilžu variantiem.

LEJUPIELĀDĒT .apk failu: https://ej.uz/roov (atvērsies failiem.lv Apmēram 36MB)

*Spēles vērtējumam nav sakara ar to, ka Rupucinskis ir spēles autors.

4 Replies to “Pirmā mobilā spēle latgaliešu valodā.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *