Šokējoša ziņa: Hipsteram gandrīz nozog šalli!

Kamēr liela daļa Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 16 līdz 35 mokās ar paģirām, Cehs.lv turpina darbu – šajā aukstajā svētdienas dienā uzzinājām par patiesi šokējošu gadījumu, kas lika mums bailēs iedrebēties. Vakar, netālu no Spīķeriem, 28 gadus vecais reklāmas biroja kopīraiteris Krišvaldis knapi izvairījās no potenciāli letāla uzbrukuma. Upuris stāsta: „Pēcpusdienā pasēdēju bārā „Taka”, izdzēru divas Latte Machiatto kafijas. Pievakarē biju sarunājis tikties ar draugu, lai pārrunātu jaunākās virzības un tendences fotomākslā. Protams, bijām sarunājuši tikties Spīķeros. Tā kā ritenis ir remontā un taksometrs ir pārāk videi nedraudzīgs transporta veids, izdomāju uz tikšanās vietu nokļūt ar 11. tramvaju. Izkāpu ārā galapunktā un devos Spīķeru virzienā. Kad gāju cauri Centrāltirgum, pēkšņi man uzbruka!”

Sarunājoties ar Krišvaldi var manīt, cik dziļas pēdas šis uzbrukums atstājis. Viņš vairākas reizes meklē vārdus, cenšas uzsākt teikumu, bet neveiksmīgi. Caur viņa briļļu stikliem var redzētk, kā acu kaktiņos izspraucas asaras. Tikai pēc piecām minūtēm vīrietis bija gana savācies, lai turpinātu savu baiso stāstu.

„Gāju… garām kādam no paviljoniem, pat neatceros, kuram. Tur priekšā – divi vīrieši, ap piecdesmit, ar alus pudelēm rokā. Izskatījās kā īsti saulesbrāļi. Mana sirds uzreiz sažņaudzās, bet nodomāju, ka bailēm nav racionāla pamata, jo vīrieši man nebija pievērsuši uzmanību. Biju tērpies savā izejamajā šallē – lillā Kašmiras vilnas rokdarbā, ko pirms trīs mēnešiem nopirku kādā Londonas boutique tipa ekoloģiskajā veikalā. Biju kādus piecus metrus no vīriešiem… kad… kad… kad…”

Te Krišvaldis vairs neiztur un sāk izmisīgi šņukstēt, rokās sažņaudzis savu šalli. Starp asaru plūdiem varam dzirdēt vien vārdus „mana šalle, ak, mana dārgā šalle, ak, bērniņ, ak šallīt”. Uzlieku roku uz Krišvalža plecu un klusi čukstu, ka viss jau būs labi, ka ar psihoterapijas palīdzību viņš pārvarēs arī šo traumatisko gadījumu. Tomēr Krišvaldis vairs nav spējīgs runāt par uzbrukumu. Laikam nav pagājis gana ilgs laiks. Cehs.lv izdevās sazināties ar aculiecinieku, kurš gan lūdz palikt anonīms. Viņš stāsta:

„Tas bija briesmīgi! Biju izgājis uzpīpēt, skatījos tirgus virzienā. Redzēju, kā šie abi nodzērušies purni pēkšņi ievēroja Krišvaldi, kad viņš jau bija pavisam tuvu, tikai dažu metru attālumā. Viņi… saprotiet, man arī ir grūti par to runāt… viņi uz viņu… uz… uz viņu… PASKATĪJĀS! Stāvēju gana tālu, bet redzēju naidu viņa acīs, redzēju, kā viņi lūkojās Križvalša skaistajā un ekskluzīvajā šallē. Man nav šaubu, ka viņi nekavējoties grasījās atņemt šo brīnumskaisto aksesuāru. Krišvaldim gan laimējās, jo viņš sāka skaļi spiegt ļoti spalgā balsī, kas lika ļaundariem apmulst un ļāva nu jau panikā kritušajam upurim aizskriet projām. Kafejnīcā ieradās galīgi aizelsies, tikai pēc trīs glāzēm Chianti Reserva vīna viņš mazliet atguvās un sāka par šo gadījumu runāt. Viņš bija pilnīgā šoka stāvoklī, pat nelīdzēja, ka visa kafejnīca viņu mierināja.”

Kā jau zināms, hipsteris draudu pret šalli (īpaši pret izejamo šalli) uztvers īpaši nopietni. Šalles pazušana apdraud paša indivīda dzīvību, jo ir zināmi vairāki gadījumi, kad nozagtas vai nozaudētas šalles dēļ hipsteris aiz šoka nomirst uz līdzenas vietas. Šoreiz Krišvaldim paveicās, jo kliegšana uz acumirkli apturēja ļauno varmāku plānu, kas savukārt ļāva upurim aizmukt. Kas zina, kas būtu noticis, ja šie ļaunie riebekļi tiešām būtu tikuši pie Krišvalža? Iespējams, viņš būtu miris. Iespējams, Latvijā būtu par vienu talantīgu, ekoloģiski domājošu un mākslinieciski noskaņotu kopīraiteru mazāk.

Tā kā vairums mediju atsakās ziņot par šādiem noziegumiem ar potenciāli letālām sekām, Cehs.lv uzskata šādas informācijas publiskošanu par savu sociālo atbildību. Aicinām citiem izplatīt šo informāciju tālāk, jo tikai šādā veidā ir iespējams apzināt un izvairīties no neskaitāmajiem draudiem, kas ikdienā apdraud talantīgus cilvēkus.

Izglāb draugu – lasi Cehs.lv!

7 Replies to “Šokējoša ziņa: Hipsteram gandrīz nozog šalli!”

  1. Manam Pirms kåda laika manam metålistu pazinjam, pie Origo kåpjot iekshå businjå nozaga cepuri no galvas,zaglis toreiz paspèja aizmukt. Iespèjams shie gadìjumi ir saistìti, esiet årkårtìgi uzmanìgi mìljie cilvèki!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *