Sociāla kampaņa sabiedrības veselības uzlabošanai

CEHS.lv bieži tiek pārmestas dažādas lietas – pāmerīgs nacionālisms un valsts nodevība, homofobisms un homoseksualitātes atbalsts, atturība un alkoholisms, un tā tālāk. Tomēr viena lieta, kas mums reti tiek pārmesta, ir altruisms. Paši nesaprotam, kādēļ, jo visu mūsu aktivitāšu primārais mērķis tomēr ir sabiedrības uzlabošana – kokaīns un kuces dala otro un trešo vietu.

Viena no lietām, kas mums ir tuva sirdij, ir veselīgais dzīvesveids un tā popularizēšana. Mēs uzskatām, ka sabalansēts uzturs ir viena no pamatlietām, kas nodrošina veselu miesu un dižu garu. Diemžēl, mūsdienās ir populāri spēlēt datorspēles, nevis cirst malku un jaunieši izaug nevis par staltiem vīriem ar stingru stāju, bet aptaukotiem ļumekļiem ar vājumvājām roķelēm.

Tāpēc esam izlēmuši atteikties no potenciāli lielām naudas summām un bez maksas piedāvāt reklāmas klipa scenāriju, kas popularizē veselīgu uzturu un dzīvesveidu.

1. aina
Fonā skan Bēthovena “Oda priekam”. Kadrā skats no siltmumnīcas, kur aug visādi tomāti, gurķi un cita veida dārzeņi.

Diktora balss: – Pirms aptuveni nedēļas Rīgas ielās parādījās uzraksti, kas mudināja cilvēkiem kļūt par vegāniem.

Kadrs pārmainās, rāda ar krītu uz asfalta uzzīmētu uzrakstu “Why U No Vegan Yet?”

2. aina
Kameras fokuss vērsts uz galda esošajiem produktiem – uz škīvja uzliktas salātlapas un glāzes burkānu sulas.

Diktora balss: – Veselīga dzīvesveida pamatā ir veselīgs uzturs, ko tūlīt arī pierādīsim.

Kamera virzās uz augšu. Vegāns pašpārliecināti iebāž salātlapu mutē un uzdzer burkāna sulu. Kamera virzās pa kreisi, kur redzams drūms Gaļēdājs.

Diktora balss: – Arī gaļēdājs iestiprinājās.

Gaļēdājs paceļ kausu un iedzer krietnu malku alus.

Diktora balss: – Ar alu un gaļu.

Kamera noslīd uz leju, tiek nogriezts gabals no asiņaina (vai medium-rare) steika.

3. aina
Skats no augšas, redzami ar krītu uz asfalta uzrakstīti uzraksti, blakus viens otram. Pirmais: “Say No To Vegan Shit – Eat Meat”. Otrais: “Why U No Vegan Yet?”

Diktora balss: – Pēc kārtīgas maltītes, abi mūsu eksperimenta dalībnieki bija gatavi atviegloties.

Kamera pavirzās pa 180 grādiem un paceļas uz augšu, lai nofilmētu Gaļēdāja un Vegāna saspringtās sejas.

4. aina
Skats no sāna, uz ielas redzami uzraksti. Gaļēdājs un Vegāns ieņēmuši starta pozīcijas, lai censtos aizskalot pretinieka uzrakstu. Vispirms no kamerā tuvākā sāna sāk pilēt vāja strūkliņa, kas knapi tiek līdz uzrakstam. Tad no tālākā sāna sāk tecēt neapturama strūkla, kas šļācas pāri uzrakstam.

5. aina
Bēthovena “Oda priekam” atsāk skanēt. Skats no augšas. No Vegāna rakstītā teksta nav palicis pāri nekas, tikai milzīga peļķe, bet no otra uzraksta palicis teju vai viss teksts: Say No To Vegan Shit.

Diktora balss: – Skaidri redzam eksperimenta rezultātus. Gaļēdāja spēcīgā un veselīgā strūkla iznīcinājusi visu provegānisko uzrakstu, kamēr Vegāns spējis aizsegt vien nieka divus vārdus.

Bilde lēnām feido uz melnu fonu, vidū parādās teksts: PALIEC VESELS – ĒD GAĻU

Daži nobeiguma varianti, atkarībā no pasūtītāja vēlmēm un konkrētā klipa mērķauditorijas. Iespējams arī kombinēt:
1) Diktora balss: – Pret vegānisma izraisītajām sekām nepalīdzēs pat prostatas zāles. Īsti vīrieši ēd gaļu. Ēd gaļu – esi pārliecināts vīrietis!

2) Diktora balss: – Sargiet savus bērnus – apturiet viņu veganizāciju!

3) Diktora balss: – Ēd gaļu – uzdrīksties domāt!

4) Diktora balss: – Reklāmas izveidi atbalsta Latvijas Republikas Veselības ministrija.

gifmovie1

13 Replies to “Sociāla kampaņa sabiedrības veselības uzlabošanai”

 1. Bērnībā mani sauca par grāmatu tārpu, jo pārtikā lietoju ārkārtīgi daudz papīra. Pēc fotosintēzes perioda es pievērsos veselīgam un sabalansētam ēdienam, taču pirms gada, veselības uzlabošanas nolūkos, pārgāju tikai uz dzīvnieku valsts produktu diētu. Tagad es pārtieku no vilnas dūraiņiem. Visgaršīgākos dūraiņus ada Rucavas Vilnsaimnieks un Vilnas pārtikas izstrādājumu kombināts “Dzīpariņš”. Jomas ielā Jūrmalā nesen ugunsgrēkā bankrotēja bistro, kurā agrāk varēja nobaudīt ekskluzīvu govī marinētu dūraiņu suši. Tomēr sabiedriskās ēdināšanas iestādēs ir jāuzmanās no celulozi saturošu sastāvdaļu, g.k. linu un frotē dvieļu, piemaisījumiem. Kā zināms, tad pārmērīga celulozes lietošana var novest pie pēdu reiboņa, degunklauvēm, tūpļa nespēka un daļēju glāstfona (ja nav aprīkots ar android OS) kreisās puses paralīzi.
  Silti iesaku pamēģināt pildīto vilnas dūraiņu karbonādi ar rāvējslēdzēju.

 2. Kamēr gaļēdāji un zālēdāji viens uz otru – kā tādi mazi bērni – rāda ar pirkstu, sēņuēdāji un kukaiņēdāji ieņirdz par šiem abiem.
  Ēst sēnes vai kukaiņus – lūk, kas ir augstāk par parasto mietpilsoņu līmeni. Tas ir apmēram kā būt iluminātam vai sintoistam!
  Vēl jau ir mēslu (junk food) ēdāji, kuri paši nezina, kas ir iekšā tajā produktā, no kā pārtiek. Tas ir līdzīgi kā būt ateistam.
  Savukārt līdzīgi kā būt dzen budisma praktizētājam ir neēst vispār.
  http://www.delfi.lv/izklaide/archive/latvietis-plano-nekad-muza-vairs-neest.d?id=36988577
  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/33433/cilveks-kurs-partiek-no-udens-un-saules

 3. Vegānus vajag atbalstīt, t.i., vajag atrast veidu, kā viņi varētu pārtikt no visādām nezālēm, latvāņiem u.tml.

  Visi būs ieguvēji, it īpaši es – vairāk gaļas man.

 4. nu gan jus cehs azuaas aizgajat. veganisms nekad nav bijis veseligs :D to nevar saukt ne par veseligu dzivesveidu ne sabalanseta uztura esanu. veganism=pilniga huina tas ir tas pats kas starp ekstremajiem sporta veidiem fingerbordisti jeb citiem vardiem sakot pilnigi idiodi :D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *