Sīrijas mārciņa nesmird jeb Cehs dibina restorānu

Noteikti pamanījāt, cik mudīgi uz 250 patvēruma meklētāju uzņemšanu reaģēja KFC globālās stratēģijas darboņi. Viņiem pat nevajadzēja sagaidīt informāciju par papildu 526 izsalkušām mutēm, kuru īpašniekiem būs lemts kādu laiku šeit uzturēties, lai Rīgā atrautu vaļā Latvijā pirmo filiāli. Dūži saoda piķi, nojauta potenciālu. Spararats ir iegriezies – tālāk jau tas ir tikai veiksmīga lobija un “Islāma valsts” finansēšanas jautājums, lai migrantu plūsmu un klientūru palielinātu.

Sākotnēji gan Ceha vīri sita dūri latvju zīmēm grebtajā ozolkoka galdā tā, ka miestiņš no kausiem šķīda līdz pat puzuriem rotātajiem griestiem, un teica: “Tā nu vis nebūs – brauks te, nestrādās, valodu nepratīs, cūkas ciskā nekodīsies, bet mūsu zelteņu mīkstumos gan.”

“Veči! Šitais arī jums jāredz!” ar viedtālruni izstieptā rokā kopsapulces telpā no tualetes ietesās tikko labi padirsušais Ceha PR vīrs Kristaps Āls: “Viņiem ir piektie iPhone! Un par robežas šķērsošanu samaksāja septiņas štukas!” rādot Inspektora Artusa uzņemto video no “Muceniekiem”, noelsās K.Āls.

Teju kā sarunājuši, Ceha vīri viens pēc otra ar plaukstu nobraucīja degunus un novilka: “Tjāā…”. Kaut kas kņudināja degunu, un tas nebija saldskābi šķebinošais smārds no tualetes pēc  K.Āla. Gaisā uzvirmoja reāla piķa aromāts. Migrantu piķa.

Ar šo Cehs paziņo par savu jauno start-up. Mūsu vīzija – restorāns “Sīrija” būs vieta, kur vietējie satiksies ar bēgļiem, lai kopīgā maltītē nonivelētu rasu, ticības un kultūras atšķirības, labāk iepazītu cits citu un saplūstu vienā harmoniskā, integrētā Latvijas sabiedrībā.

Ar sākotnējo piedāvājumu vari iepazīties jau tagad:

SIRIJA-01

SIRIJA-02

SIRIJA-03

16 Replies to “Sīrijas mārciņa nesmird jeb Cehs dibina restorānu”

 1. Citi ēdieni:
  “Izmirstošā augstākā rase”
  Krāsnī ceptas no Āfrikas mēra nosprāgušo cūku pavēderes ar štovētiem kāpostiem R.Paula mūzikas pavadījumā.

  “Maziņš biju, neredzēju, kur palika tēvs, māmiņa”
  Latvju sērdieņa kebabs ar piedevām.

  “Sunnīta sapnis”
  Blondas latvju klimpas tautumeitas vainadziņa mērcē.

  “Шэйт ир мана родина”
  200 ml šņabja ar rupjmaizes šķēli un rosola spilvenu.

 2. Šķidra tā ēdienkarte. Vāji, es pat teiktu. Restorāns kopumā gan dikti hipsterīgs, pareizāk, hipsterīgāks par hipsteru lolojumiem (Mii[z]T u.c.), jo vismaz ēdienu nosaukumi ir atjautīgi.

  Ēdienkartes noformējums arī piedur.

  Principā neredzu iemeslu Ceha kolektīvam tādu restorānu neatvērt, protams, papildinot ēdienkartes piedāvājumu gan ar U piedāvātajiem ēdieniem, gan citiem.

  Cenas vēl varētu piekoriģēt. Nekur neredzēju skaitļus 4,20; 6,66; 7,77 vai 69.

 3. Dienas (nakts) piedāvājumā – Dievgosniņš.
  Gulašs no sīrieša meitas gaļas, ar vārītiem apceptiem kartpeļiem, bez mērcēm, ar krējuma izstrādājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *