Sazīmē kropli: Špagats

Es nekad neesmu bijis no tiem, kas vidusskolas gados centās iesaistīties maksimāli daudz ārpusstundu aktivitātēs, pagūt visu un būt tas “foršais, aktīvais jaunietis”, kas patīk klasesbiedru mammām. Visnotaļ racionālā vīzē mērķus cenšos sasniegt ar minimālu enerģijas patēriņu, tāpēc rubrikā “Sazīmē kropli” laicīgi pieteicos uz gandrīz vieglāko mājasdarbu. Kāpēc gandrīz? Jo Vaidelotes apraksts jau skaitītos pilnīga haltūra. Faktiski norakstīšana no Rudzīša un Iesalnieka.

Ar Špagatu gan nav diži grūtāk – pati daba par viņu ir pamatīgi ierēkusi. Kā vienīgo nepilngadīgo Ceha biedru, pamatskolēni Špagatu atpazīs no ilustrētās veselības mācības grāmatas 8.klasēm. Attēls 4.3. ar parakstu “Vecums, kad zēniem iestājas pubertāte, var atšķirties pat par vairākiem gadiem”. Cerēju papildu materiālu izrakt tumšajos pagātnes apcirkņos un iztaujāt Špagata bijušo draudzeni, taču sazvanīt Imantas pedofilu cietumā nav tik vienkārši.

Kad Ceha vīri piektdienas vakarā dodas kucēs, Špagats ir tas paplukušais krancis ar trīcošām kājām un mīlēt gribošu skatienu, kuru patversmē tu visdrīzāk divreiz noglaudīsi, nodēvēsi par “jauko nabadziņu, ar kuru tik slikti apgājušies”, pirms izvēlēsies uz mājām vest brašu vācu aitu suni. Un pamatoti, jo, velns lai parauj, kas par sugu vispār ir kokeršņaucers?

Špagats raksta reti, cenšoties pārējiem Ceha autoriem iesmērēt aizņemtības un veiksmīgas karjeras ilūziju. Patiesībā rakstu skaits precīzi sakrīt ar to, cik reizes dzīvē viņam izdevies triks “nebaidies, mazā, arī man vēl nav 16”. Tāds kā sasnieguma iegrāmatojums, jo Špagata trīs raksti ir mēģinājums šaut vienos – pežas – vārtos. Visas reizes tomēr sanācis tuvāk “salvetē un miskastē”.

Gods godam, jāatzīst – Špagats toties ir visnotaļ atjautīgs, tieši tādā ielas gudrību līmenī. Ar trikiem uz “tu”, viņš spējīgs bez problēmām appist pat ziedojumu kastītes turētāju sinagogā vai rumāņu bukmeikeru kantori. Zaglīgā fizionomija ar šad tad iepūderēto snīpīti un spīdīgajām ačtelēm ir vislabākā vizītkarte – šis bezpotenciāla garāžroks liks vilties, pat ja procesā tev varbūt nāks smiekli.

Ja nu tomēr pēc visa lasītā vēlies Špagatu sazīmēt Cehstivālā, meklē uz ielas, jo klubā nepilngadīgo mūdzi neielaidīs. Viņš būs tas, kurš savu pelējuma konsistences ūsu pūku no rīta bez problēmām varēja noskūt, norīvējot viepli ar mitru, raupju frotē dvieli.

spagats

 

4 Replies to “Sazīmē kropli: Špagats”

  1. Špagats ir izspļauts pozitīvais varonis no tautas mutvārdu daiļrades pekstiņu cikla “Ganuzēns un velns”, kur oligofrēno velnu lomās uzstājas delfu komentētāju senči.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *