Sazīmē kropli: Rupučinskis

Plikas ziceles, bērni netīrām mutēm, sieviešu plakanpupi un purkšķināšana dubļu peļķē. Nē, runa nav par cilti Amazones džungļos nešnal džeografik kanālā. Runa ir par latgales inteliģences ziedu – Rupučinsku dzimtu.

Mazā Rupučinska nākotne tika izplānota ilgi pirms viņa tēvs iešpļāva, lai labāk slīd. Kā jau kārtīgā latgales skolotāju ģimenē, Rupučinskim dzīvei tika nosprausti visai izaicinoši mērķi:
– līdz astoņpadsmit pārstāt rukšķēt,
– līdz trīsdesmit diviem iemācīties atšķirt podiņu no siles,
– līdz četrdesmit pieciem nostāties uz savām kājām t.i. stāvēt tā, lai silē atrastos tikai pakaļkājas.

Rit jau trešais gadu desmits taču mūsu stāsta varonis joprojām nav atmetis rukšķēšanu, ko viņš pats lepni sauc par – runāšanu latgaļu valodā. Tamdēļ pēdējo notikumu gaismā līdzdalības platformā manakāls.lv esmu piereģistrējis aicinājumu ar likumu veikt viņa vārda nomaiņu uz Rukšķinskis (pie reizes ierosināju aizstāt latgales novadu ar aizgalda novadu). Runājot dzejnieka vārdiem:

cūka mamma cūka tētis
cūka rupučinskis
latgale nav zemes tādas
tikai dirsas šķiņķis

Neiegrimstot detaļās, ja vēlies Cehstivālā satikt Rukšķinski, nomet zemē rāceni. Pirmais, kas to apēdīs, būs īstais.

7 Replies to “Sazīmē kropli: Rupučinskis”

  1. Nezinu, vai tam ir kāds sakars ar minēto Ceha autoru, bet Rupučinski ir slavena poļu muižnieku dzimta, kas aizgal… Latgalei ir devusi vismaz trejus dučus izcilu hroniskas pārēšanās diabētiķu, analfabētu, ļurbu, sievu sitēju
    un malu mednieku. Latgales svaigais gaiss, zilo ezeru fenšui un latgaļu melodiskie šļupsti poļu migrantus ir padarījuši pārmēru emocionālus un viegli aizkaitināmus. Tāpēc nebrīnaties, ja pēc jautājuma “Ātros izsaukt nevajag?” ceļmalā gulošais neradījums jums iekož kājā. Labā ziņa ir tā, ka koduma vieta nav īpaši jādezinficē, jo a. kodējam nav zobu; b. kodēja zobi no patērētā degšķidruma ir sterili.

    Kāds varētu aizdot rāceni? Kas notiek, ja rāceni piesien striķī un velk? Pēc piesekošanās vai atsekošanās Rupučinskim rokas ir jāmazgā?

  2. Rācenis nav nemaz tik mītisks kā uzlaadeets ezers drukā. Atkinsona meistarstiķī- The Blackadder dārzenis ir viens no centrālajiem kulta objektiem un Boldrika dzīves jēgas pamatkodols.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *