Savas zemes patriots

– Novelc cepuri! Kas tu nedzirdi, ka himna skan?!
Pagriezu galvu, lai redzētu no kuras puses vējš atnesis šos šļupstus un ieraudzīju patuklu vīreli ap 55. Kā jau katru gadu valsts svētkos, biju atnācis uz 11. novembra krastmalu apskatīt armijas parādi.

Tieši nedēļu pirms šī nepatīkamā starpgadījuma internetā iepazinos ar Krisķinu. Viņa bija 27 gadus veca divu meitu māte no Bolderājas. Nonākusi naudas grūtībās, Krisķina bija spiesta piepelnīties, apmierinot turīgu kungu vēlmes. Pilnīgi viss man viņā derdzās: bezgaumīgās lupatas, nepārtrauktā tukšā vāvuļošana, acīmredzami viduvējais intelekts…

Krisķina ar mani runāja latviski, tomēr ar stipru akcentu un, ceļā uz viesu namu, paspēja izstāstīt, ka esot nepilsone. Kad slēdzu vaļā durvis, uzzināju, ka katrai no meitām ir cits tēvs, bet viņai pašai – arestēts konts Privatbankā.

Sakārtojot Krisķinas izplūst sākušo augumu suņa pozā, ieraudzīju, ka viņas muguras lejasdaļu rotā aptuveni 25 cm plats tribal tramp stamp. Nodomāju, ka neviens man nemūžam nenoticēs, ja viņam to izstāstīšu, jo tas jau bija pārāk labi, lai būtu patiesība. Nudien, biju līdz saknei dziļi klišejā. Pirmais grūdiens bija par Abreni, otrs par Gunāru Astru, trešais par Baigo gadu… un vēl… un vēl…

Saņemot 50 EUR banknoti, viņa centās koķeti pasmaidīt, atsedzot masīvās smaganas un mazos, it kā no cietas barības nodilušos zobiņus. Nekad agrāk nebiju redzējis tik nedabisku smaganu un zobu savstarpējo attiecību. Biju pārliecināts, ka nekad arī vairs nevēlos to redzēt, tāpēc, aizbildinoties ar nogurumu, piedāvāju Krisķinai mājupceļu veikt ar taksi.

Skaudrais krastmalas novembra vējš atgrieza mani tā mirkļa realitātē. Nupat bija beigusi skanēt himna, bet es visu šo laiku saviebies biju raudzījies vīrelī, kurš centās mani pamācīt. Aizkaitinājuma izteiksmi viņa sejā bija nomainījis mulsums. Muļķa urrāpatriots neapjēdza, ka šogad esmu godam nopelnījis tiesības cepuri paturēt galvā.

17 Replies to “Savas zemes patriots”

  1. Pēc tam morālās paģiras izgulēji viesu namā? Nu bagāts dara, kā grib, nabags — kā var. Toties Krisķina uztaisīja double double, bolderājas pievārtē pārfinansējot taxi pa velti..

  2. Šogad valsts svētkus sāku svinēt Nacionālajā teātrī, kur iepazinos ar lielisku, inteliģentu meiteni… yeah right. Diena sākās ar to, ka pamodos ar izkaltušu muti, ap pēcpusdienu. Pakakāju, izkāpu no gultas un ieslēdzu datoru. Pāris stundas lasīju negatīvos komentārus Tvnetā, ar drūmu seju devos uz tuvējo Mego kur paņēmu mazo 0.33 visīti un mazo koliņu, kuru turpat vārtrūmē arī izjaucu – nevēlējos lai kāds mani pamana, dzeram. Devos ostas virzienā, ik pa laikam iemalkojot grādīgo ugunskokteili un, domājot negatīvas domas, laiks paskrēja ātri un attapos jau Andrejsalā. Noskatījos kā kuģi ar gaisā saslietiem krāniem lēni manevrē ārā no ostas un ar svaigām atmiņām devos mājās nosist kulakā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *