Russland

Latvijas mediju telpu ir pāršalkusi satraucoša vēsts – Krievijas propagandas censoņi vervē Baltijas valstu žurnālistus. Kremļa taustekņi ir aizsniegušies līdz godīgākajiem valsts iedzīvotājiem, proti, līdz preses pārstāvjiem, un mēģina atņemt dārgāko, tas ir, vārda brīvību. Naidīga vara mēģina sagrozīt Latvijas iedzīvotāju uztveri un uzspiest mums svešas vērtības. Šinī sakarā Ceha kolektīvam ir viennozīmīgi un saprotami jāpauž sava nostāja. Tur nav, ko slēpt. Mēs mīlam Krieviju.

Nu, bet nopietni. Bez kādas ironijas. Krievu balets, opera, teātris. Tās ir klasiskas vērtības, kuru nozīme Pasaules kultūrā ir neapšaubāma. Ne vien Maskava ir pilna ar muzejiem un izstādēm, pat sabiedriskais transports – Maskavas metro, ģeniālais inženiertehniskais risinājums, ir veidots kā kultūras un arhitektūras piemineklis.

Metro

Jūs esat redzējuši Tarkovska filmu „Stalker”? Izsmalcināts šedevrs. Katrs kadrs kā dārga fotogrāfija. Eksistenciālisma piesātināts, arthouse, sci-fi trilleris, vai kur kas tāds vēl būtu redzēts?

Stalker

Jūs zinājāt, ka vienīgais pulkstenis, kurš spēj pateikt laiku skaidrā latviešu valodā, ir krievu dizaina studijas ArtLebedev Studio ražotais Verbarius?

Verbarius

Krievijai ir divdesmit astoņi Nobela prēmijas laureāti, starp tiem arī Rīgā dzimušais Vilhelms Ostvalds.

Vilhelms Ostvalds

Krievijā ir unikāla daba. Krievija atrodas vairākās klimata joslās – valsts plešas no arktiskās līdz subtropu joslai.

Valdaja augstiene

Nebūs melots, ja teiksim, ka Krievijā dzīvo labsirdīgi un atsaucīgi ļaudis.

Привет, Россия!

42 Replies to “Russland”

 1. Klimatiskās joslas, kuras pāris gadsimtus atpakaļ referenduma rezultātā tika laipnīgi uzņemtas Krievijas impērijas sastāvā, nenoliedzami ir klasiska vērtība un pasaules kultūras piemineklis.
  Un vēl taču Pauls, Labvēlīgais Tips, Račs, Rainis un Barons! Nebūsim sīkumaini, PSRS vai Krievija, viņi visi savulaik bija šīs valsts pilsoņi.

 2. Un?
  Neviens jau to nenoliedz, problēmas jau rada Krievijas pašreizējās darbības, nejau tas, ak tā stiepjas caurs vairākam klimata joslām (kas nav valsts sasniegums, bet vienkārši dabiski izveidojusies situācija).

 3. To Promo
  a problēmas nerada ASV pašreizējās darbības?

  To Balts

  Neslīksti tik ļoti savā nepatikā pret krieviem. Arī es kādreiz slimoju ar šo klasisko ”latviešu rusofobiju”, līdz 18 gadu vecumā sāku mainīties pats. Un tā nepavisam nav nekāda sakritība, ka no tā laika man nav bijis neviens etniska vai valodiska rakstura konflikts ar kādu krievvalodīgo. Pie tam, balti un slāvi ir radniecīgas tautas, ļoti sen mēs bijām viena tauta. Tu tik paskaties uz mūsu valodām. Slava-slava, bez-bez, svēts-svjatij, jauns-junnij, galva-golova, roka-ruka, vest-vesti, zelts-zoloto, baidīties-bojatsa, bargs-bariga, vilks-volk, debesis-ņebes, bērzs-bereza, pret-protiv. Nu, ceru, ka vilcienu iekustināju.

  Ja čehu, slovāku, poļu, serbu u.c. rietumslāvu valodas ir 1. pakāpes māsīcas krievu valodai, tad latviešu un lietuviešu valodas ir 2. pakāpes māsīcas. Baltkrievu un ukraiņu vispār māsas.

  Un vārds slāvi ir no tā, ka slāvu tautas savus dievus SLAVĒJA, nevis pielūdza. Starp citu, arī ļoti labi redzams, kas tad mēs, latvji, esam, ja jau mēs ar SLAVĒJAM. :)

 4. Gribētu paturpināt iepriekš sirgušā ar šo politnekorekto garīgo kaiti, bet tagad brīnumainā kārtā izdziedētā un nu pilnīgi veselā Daukas pierādījumu virtenīti. Vārdi “huj” un “lošara” abās valodās ir identiski un neapgāžami pierāda abu tautu radniecību. Ir skaidrs, ka mūsu nācijas kaut kad pagātnē bija vienots un cēls etnoss, kuru vardarbīgi sašķēla starpkontinetālie ļaunuļi. Arheoloģiskie pierādījumi viennozīmīgi norāda uz amerikosiem (arī abās valoās identiski lietots vārds).

 5. Pareizāk būtu teikt: bij. PSRS iedzīvotāji iedalās divās kategorijās:
  a) Cilvēki
  b) sovoki
  (Lamuvārds ‘sovoks’ ir no kādreiz oficiāli izplatītā jēdziena ‘советский человек’, ar ko apzīmēja “jaunizveidojušos tautu PSRS teritorijā.)

 6. “Starp citu, arī ļoti labi redzams, kas tad mēs, latvji, esam, ja jau mēs ar SLAVĒJAM.” – Dauka.

  Es gan vēlētos šajā sakarā pievērst uzmanībai Latvijas valsts himnu, kur žēli izskan spilgta ceļos krišana un snakstīšanās ap svēto pēcpusi ne slavināšana.

 7. Es arī pamēģināju Daukas lingvistiskās analīzes metaloģikas iekustināto vilcienu, kur sakarības tiek meklētas pēc draiskas nejaušības un izdevīgas selektivitātes principa un, raugi, kur tas mani aizveda:
  Latvji savus dievus, nevis slavēja vai pielūdza, bet godāja un godināja, kas ir cēlies no angļu “god” vai teitoņu “gott”. Tātad, mēs esam ģermāņi, nevis tur kaut kādi slavjaņi.

 8. Cik noprotu, daudziem latviešu urrāpatriotiem tik ļoti gribas līdzināties saviem kungiem un baroniem vāciem, angļiem un zviedriem, ka viņi pat acīmredzamas līdzības ar brālīgās tautas valodu mēģinās norakstīt kā ”draiskas nejaušības”, lai tikai turpinātu sev miglot acis ciet ar pieņēmumiem, ka baltu saknes ir rodamas (barbaru) ģermāņu un sakšu vidū.
  Atkal PILNĪGI NEJAUŠAS sakarības – BARons, BAR-BARS (pat divreiz BAR), BARgs, BĀRties, BORotsa.

  Krievnīdīgus latvju urrāpatriotus viegli var apmuļķot, piemēram, ar ”tēzi”, ka krievu vārds ”Vladimir” ir no ģermāņu ”Woldemar”. Bet taču skaidrs, ka tas nav nekāds Voldemārs, bet Vladi-mir jeb pasaules valdnieks. :)

  Tiem, kuri nezin (jā, bez ”a”) – baltu tautas bija pēdējās, kas krita barbaru krustnešu rokās. Pat krievus pirmos izdevās uzvarēt.

  Vēl pāris PAVISAM NEJAUŠI NO PIRKSTA IZZĪSTU nejaušību:
  Mīļš-milij, Grāmata-gramota, baznīca-božņica (no vārda Bog), svece-sveča, dāvāt-davatj, miesa-mjasa, radīt-roditj, ražot-rožatj, ledus-ļod, medus-mjod, krāsa-kraska, bēda-beda, ubags-ubog, zeme-zemļa, tecēt-tječ, diena-djeņ, dalīt-deļitj, iet-idtji, kaps-kopatj, balts-belij.

 9. Acīmredzami, ka Daukas juvenīlās ksenofobijas uzliesmojums nav palicis bez sekām, kā sirdzējs te mēģina mānīt cienījamo Cehs.lv publiku, bet gan turpinās kā akūts ksenofobijas iekaisums ar gaudenu slavofīlijas piesitienu. Tikai pa 180 grādiem ir mainījusies naida un tolerances polaritātes ass, plus vēl dažas blaknes. No viena grāvja otrā. Ops, cik daudz latīņu un sengrieķu val. izcelsmes vārdu. Tā noteikti arī nav sagadīšanās. Gā, gā, gā

 10. Nezinu, kā jums, mani mazie draudziņi, bet mans psihiatrs iesaka man lasīt gulags.lv – tas mazina pārliecību, ka “sakarība” diena-djeņ un iet-idtji pierāda, ka balti un slāvi kādreiz bijuši viena tauta.
  Ak jā, vēl jau ir tāda zinātnes nozare kā antropoloģija. Tā arī spēj atvēsināt sakarsušus paurīšus.

 11. Vienu es toč varu pateikt – krievu šņabis veselīgāks par franču vīnu/sidru un citiem sīrupainajiem.
  Nākamā dienā var just starpību – glamūrīga vemšana vai neliels, pārejošs pālis.

 12. Tātad, citāti no CIENĪJAMĀS cehs.lv publikas:

  pinpis:”stulbais dauka, ielas mauka”

  Mauka:”Dauka – labākais 1.aprīļa trollis ever.”

  jaunciema bomzis:”Dauka nosveries strikjii.”

  tesmenis:”fakinais 1. aprīlis.. jau gandrīz izdzēsu cehs.lv no saviem bookmarkiem”

  U:”Vārdi “huj” un “lošara” abās valodās ir identiski un neapgāžami pierāda abu tautu radniecību.”

  Svilis:”Man pie dirsas visi tie labumi. Tikpat daudz un vēl vairāk mīnusu varētu uzskaitīt. Bļeģ, vienīgais līdz Baikālam gribas…”

 13. @Dauka
  Es gribētu tev izsist zobus, tad izpist mutē, un pēc tam pārgriezt rīkli. Tad vēlreiz izpist mutē tā, ka gals nāk ārā no rīkles. Uzraksti savu numuriņu, lai varam sarunāt! :3

 14. Man ārkārtīgi ļoti neizsakāmi gribas ticēt slavofīļu kritiskajam un objektīvajam lingvistikas, ģenētikas un antropoloģijas ģēnijam. Taču kad sastādīju svarīgāko ikdienā lietoto latviešu valodas vārdu krājumu un salīdzināju to ar brāļu tautas vārdiem, tapu traģiski frustrēts un šokēts. Maize-hļeb, piens-moloko, tēvs-otjec, huilo-putin, asinis-krovj, dzimtene-roģina, cirvis-topor, dauka-ģebil, kniebties-trahatsa, govs-korova, čurāt-pisatj, un daudzi daudzi citi galīgi nelīdzīgi vārdi.
  Lai gan es saprotu, ka vainīga ir tikai un vienīgi rusofobija, mani tomēr sāk mākt nopietnas šaubas.
  P.S. Vēl viena rusofoba doma pavīdēja manā domāšanas vācelītē – vistuvākie brāļi krievu nav latvieši, bet gan ukraiņi. Tās tā, starp citu.

 15. Nu ko, laiks beigt šo mini-konfrontāciju, jo tu acīmredzot pat nevīžo kārtīgi izlasīt otras puses teikto. Es tieši to arī biju teicis, ka ukraiņi un belarusi ir vistuvākie, bet Tu to pat nepamanīji, taču jau sper pretī. Nu, nekas.
  Vēl uz atvadām piedāvāju Tev palūkot dziļāk dažas sakarības.
  Rod, rodjina, priroda, narod, rodjiteli, rožatj, rodjiči.
  Dzimta, dzimtene, dzemdēt, dzimt, ģimene (mainījies burts), ģints, dzīvnieks, dzīve.
  Pārsteidzoša sistēmiska sakritība.
  Čurāt nozīmē to pašu čehu valodā. :)
  Bet protams, ka Tu neesi rusofobs, Tev tikai ir tāda simptomi (putin huilo). Cilvēkam ar 40C temperatūru nav drudzis, tikai tā simptomi.
  If it looks like a duck, swims like a duck and quacks like a duck then it might not be a duck, right?

 16. Indoeiropiešu valodu saimē valodu kokā starp ģermaņu un slāvu ir baltu zars.
  Ar krievu valodu var sazīmēt vairāk līdzību nekā ar igauņu. Var.

  Tikai nez kāpēc rodas sajūta, ka @Dauka etimoloģiskie meklējumi komentāros ir tik pat “akadēmiski” kā Mihaila Zadornova jociņi.

  “Putin = huilo” vēl nenorāda uz rusofobiju, bet gan uz politiskajām antipātijām. Man, piemēram, tracina rižā no Vienotības, besī dziesmu svētku pārraides; Renārs Kaupers un Lauris Reiniks izraisa vemšanu… Raivi Dzintaru es uzskatu par liekulīgu pimpi, bet LR5 ar Tomu Grēviņu klausos tikai, ja tuvāko 10 m radiusā ir ateja.
  No otras puses sūdzos valodas inspekcijā par AS Prisma nespēju uz preču zīmēm uzrakstīt “ananass” bez garumzīmes un lūdzu paskaidrojumus par frāzes “!SASTATNIS ARĀ ŽĀVĒŠANAI” jēgu. Tracina, ka Maximā nepilda valsts valodas likumu un jāpāriet uz krievu valodu (финики un dateles par nelaimi nav ļoti līdzīgi vārdi…), lai iepirktos.
  Atzīšos, ka regulāri nepatērēju LTV1 (noteikti to darītu, ja pēc NEPLP ieteikuma Spriņģe sāktu filmēties porno), nezinu kāpēc cilvēki skatās LTV7.
  Uzskatu, ka AS Laima labāk būtu pievērsties suņu barības ražošanai.

  Es šādi varu atļauties nogānīt tautas svētumus, jo esmu jobans ganss un fašists nevis urāls no Maskavas rajona.

  Dakterim Daukam noteikti te būtu materiāls anamnēzei par mani.

  Ieteikums @Daukam:
  Visvalža 4a atrodas filoloģijas fakultāte ar slāvu valodas specializāciju, baltu filoloģiju, antropoloģiju, angļu filoloģiju. Var dabūt iekšās no prof.Brēdes par izlikšanos par gudrāku nekā esi.

  @dauka, pats galvenais – tur pārsvarā mācās tautu meitas un ir izteikts pimpju trūkums.

 17. Es gan tā īsti nesapratu Loronzo padomu mūsu lingvistikas, ģenētikas un antropoloģijas ģēnijam. Zadornova empīriskās vulgarizācijas adeptu automātiski uzņemtu Visvalža 4a Rusofobijas Apkarošanas fakultātē, jo viņš atbilst kritērijam “izteikts krāna trūkums”, vai arī viņš tiktu uzņemts, jo ir acīmredzams krāns? Vai arī viņu uzņemtu, jo valodniecības profesoriem ir vajadzība pēc runājoša boksa maisa?

  Kārtējā rusofobā ideja manā domāšanas vācelītē – latviešu valodā nav nekatrās dzimtes, ak vai (?!?), un vēl – tautu fiziska mijiedarbība automātiski nes arī valodu mijiedarbības augļus, īpaši tad, ja viena tauta savu valodu otrai uzspiež ar varu. Nu kaut kā tā, kā bija pēdīgos 300 gadus Krievijas impērijas sastāvā.

  Bet visvairāk es tapu rusofobi šokēts, kad atklāju, ka daudzas slavofīļu piesauktās līdzības nemaz nav slāvu izcelsmes vārdi: svēts-святъ ir no sengrieķu ἅγιος vai ἱερός, kāposti-капуста ir no latīņu caputium un compos(i)ta, istaba-истьба ir no latīņu stuba, grāmata-грамота ir no sengrieķu γράμματα, zvans-звонъ ir no sengrieķu ἦχος, utt., utt.

 18. Man rēgojas, ka ceha apmeklētāju vidēji aritmētiskais IQ un EQ ir tik plašā amplitūdā, ka šā bloga redakcija var vēsā purnā provocēt publiku ar visnotaļ sarežģītiem un strīdīgiem tematiem (kam komentāros var sagaidīt ne tikai banālus “pis tu, bļedj, pimpi, nahuj, bļeģ Es jebal, jē!!!11111viens viens viens” [bez interpunkcijas zīmēm], bet arī filigrānu sarkasmu, literāri smalki veidotas hiperbolas un metaforas). Protams, monopoltiesības tracināt tautu ir lielajiem ziņu portāliem, tipa, pietiek.kāviņutur. Bet arī ceha apmeklētāji taču nav ar pirkstu taisīti un vismaz trīsreiz nedēļā ir morāli tiesīgi apspļaudīt savu monitoru, apspriežot cilvēces attīstības pašreizējā posma aktualitātes.
  Piemēram, vai ir dzīve pēc tam, kad tu esi kļuvis par Dauku?!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *