Runas brīvība – brīvība plaģiēt

Šodien Latviju pāršalca divas patiesi šokējošas ziņas – Lady Gaga pazibina pliku pupiņu, kā ari informācija par tēlnieka Ivara Drulles provokatīvo izstādi Mildas dzemdības, no kuras pašvaldības atkratījušās kā baltie cilvēki no Benesa Aijo. Tikai Valkas pašvaldība esot piekritusi izstādi rīkot.

Mēs, būdami aktīvi kontrkultūras pārstāvji, varētu priecāties par šādu patiesi izaicinošu izstādi, ja nebūtu tā, ka jūsu draudzīgais portāls CEHS.lv jau pirms pusotra mēneša publicēja idejiski un saturiski līdzīgu karikatūru.

Šī nebūt nav pirmā reize, kad CEHS idejas ir nospertas un atgremotas, bet līdz šim esam aprobežojušies ar draudzīgu pasmiešanos internetā, radīšanu ar pirkstu un verbāliem pliķiem tviterī.

Acīmredzot, tā nav bijusi pareizā stratēģija, jo zagšanas gadījumu skaits aizvien pieaug, tāpēc iepriekšējā Ceha kopsapulcē nolēmām, ka turpmāk pret zagļiem vērsīsimies īsi, konkrēti un finansiāli:

Cehsrekins

28 Replies to “Runas brīvība – brīvība plaģiēt”

 1. Skatieties, ka tik Drulle nepiestāda atpakaļrēķinu, ja izrādīsies, ka šis pa pjaņam rādījis ceha brigadierim idejas uzmetumus pērnā gada trinču festivālā.

 2. Nils Biruta Ušakovs, pirms publicējām rakstu, ilgi domājām, vai ielikt P.S. par to, ka esam tikai uzņēmuši ekrānšāviņu no rēķina augšdaļas, lai izvairītos no skaidrošanās ar dažādiem pseidoierēdņiem komentāros.

  Idomājām, ka skaidroties būs foršāk, nekā rakstu apķēpāt ar lieku info.

 3. Lai novērstu ētiskas dabas jautājumus Ivars Drulle Jums atdos visas idejas #Ņilaloģika

  PS. Šogad esat slikti strādājuši, ja reiz pirmais rēķins tikai 3.martā.

 4. tagad Ivars var mierīgi dusēt vai izlikties par beigtu, ar to nošaujot trīs zaķus :
  1. nesamaksāt rēķinu,
  2. visai pasaulei pierādīt, ka viņam nav ne jausmas, kas ir cehs,
  3. uzrakstīt eseju par kādu Rīgas kafejnīcu.

 5. Ļoti pamācoši.
  Draudzīgai pasmiešanai internetā, radīšanai ar pirkstu un verbāliem pliķiem tviterī Cehs.lv nu ir pievienojis autortiesību maksas iekasēšanu par Kārļa Zāles vai Riharda Zariņa (sudraba pieclatnieka autors, starp citu) radītā Mildas tēla ekspluatēšanu.

  Daudzi jau būs aizmirsuši, bet deviņdesmitajos ASV kāds bērnelis skolā bija sazīmējis visādus ķiņķēziņus un sev par nelaimi vinnējis kaut kādā radošuma vai jaunrades konkursiņā. Tā nu viņa darbu publicēja, bet to pamanīja Volta Disneja Co juristi un sazīmēja tur rupju autortiesību pārkāpumu, raugi, tur esot attēloti mikimausis un donalds daks. Ētisku un estētisku apsvērumu dēļ tālāko nestāstīšu, bet finālā puikas ģimene, pēc pēdējām ziņām, pārģērbušies par oposumiem slēpjas Surinamas džungļu lapotnē un zemē nokāpj tikai nakts melnumā, lai pakakātu.
  Turies, Ivar.

 6. Drullem ir cita ideja – tautietis drāž lāceni, bet ceham lācis drāž meitieti. Ja ceha.lv autoriem ir vienalga vai viņi ievada savu orgānu kādā vai kāds ievada viņos, tikai tad var pretendēt uz kautko no Drulles :)

 7. Man liekas, ka BlackHalt uztaustīja rēķina piestādīšanas patieso iemeslu.

  Neslēpsim, ka Cehs.lv ir uzsācis mokošu savas astes ķeršanas sacensību. Ir pamats aizdomām, ka tādejādi Cehs.lv mēģina aizsniegt par populārākā bloga titulu saņemto lauru zariņu, kas, saskaņā ar pašu teikto, viņiem “esot pie dirsas”. (T.i., kaut kur astes rajonā.)

 8. Ja I. Druva ir īsts kratīva spļāvējs, tad Cehs tūlīt kļūs par 2999 koka rubuļiem bagātāks. Mani gan māc šaubas, vai IDruva būs pietiekoši talantīgs, lai ko tik inteliģentu izspēlētu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *