Risinājums bēgļu kvotām

Sabiedrība nebeidz kūsāt par un ap bēgļu kvotām. Vieni uzskata, ka 250 bēgļu izmitināšana Latvijas teritorijā ir apdraudējums valsts drošībai, citi uzskata, ka patvēruma sniegšana cilvēkiem, kas bēg no totalitāriem režīmiem, vai kara, ir pienākums.

“Pret” bēgļu uzņemšanai izskanēja visdažādākie apgalvojumi, piemēram, ka bēgļus nedrīkst uzņemt tikai tāpēc, ka Latvija ir tikusi okupēta, vai, ka bēgļi atšķaidīs latviešu tik tīros gēnus. No rasistiskā gala skanēja apgalvojumi, ka bēgļi ir teroristi, zagļi un pat ebolas perēkļi, kā rezultātā latviešus sagaida indiāņu liktenis drīz pēc Spāņu konkistadoru ierašanās.

Tai pat laikā, Latvijā pastāv reāls apdraudējums valsts drošībai un tas kļūst ar katru dienu bīstamāks, jo neviens par to ne runā, ne arī ko dara. Runa, protams, ir par Latgalē briestošo pretlatvisko noskaņojumu, kas tiek kultivēts interneta vidē ar “troļļu” palīdzību un jau ir sasniedzis tādu pakāpi, kad iedzīvotāji ar to saskaras savā ikdienā.

Problemātika tā pati, kas pirms jebkuras proletariāta revolūcijas – liels indivīdu īpatsvars, kurš nav spējis pašrealizēties, cieš no trūkuma, alkoholisma un ilūzijām par pārtikušu nākotni.

Cehs.lv padomā ir elementārs kompromisa risinājums. Katrs Latvijas iedzīvotājs, kurš pavada ilgāk par gadu bez darba un nepienes tautsaimniecībā pievienoto vērtību, riskē laimēt vienvirziena biļeti maršrutā Rīga (RIX) – Mogadīšo (PSC), tikmēr viņa vietu Latvijā uzreiz aizpilda viens bēglis, kurš ir lūdzis patvērumu. Risinājums nav īsti demokrātisks? Jā! Bet, ja skatāmies no utilitārisma un eigēnikas viedokļa, šis solis ir vispareizākais.

Nepieciešams paskaidrot? Utilitārisma pamatā ir uzskats, ka pareiza ir tā rīcība, kas sniedz lielāko labumu. Eigēnika principā ir cilvēku selekcija ar mērķi radīt stiprāko, veselīgāko eksemplāru. Tā ir evolūcijas darba pārņemšana un atbildības uzņemšanās par nākotni. Piemēram, ja pierādītos, ka Jānis Dombrava ir iedzimtenis*, gan utilitārisms, gan eigēnika prasītu, lai viņš neturpina savu asinslīniju. Saprotiet, noslēgtā sistēmā strādā entropija, tāpēc Latvijas gēnu fondu ir nepieciešams regulāri papildināt ar gēniem no ārpuses.

Latgalē šobrīd ir ap 18,5% bezdarbs! Tie ir 25 tūkstoši darbspējīgi Antōni, kuri neprot pārdot buļbu un salīmēt saplāksni, vai arī integrēties negriboši nepilsoņi, kas gaida Putinu un liek par to zināt ziņu portālu komentāru sadaļās. Ja cilvēks, nespēj, vai negrib atrast darbu, dzīvo uz citu nodokļu maksātāju rēķina, ir nodevies destruktīvam dzīvesveidam (alkoholismam, narkomānijai, dragreisiem vai komentāriem internetā), viņš ir uzskatāms par vāju gēnu nēsātāju, ko ir nepieciešams aizstāt.

Sākt profesionālu izaugsmi ar vāji apmaksātu darbu viņiem šobrīd neļauj lepnums. Taču bēglis, kam galvenais ir stabils ienākums un miers, būtu priecīgs tādu darbu darīt un, lai vēl vairāk attīstītu savu materiālo labklājību, būtu ieinteresēts mācīties latviešu valodu.

Samazinot Latgalē bezdarbu līdz veselīgiem 5%, samazinātos arī reģiona iedzīvotāju neapmierinātība un noziedzība, un tiktu iegūta sociālā stabilitāte, ar ko iedzīvotāji nebūtu gatavi riskēt Kremļa ambīciju dēļ. Tiklīdz latgalieši apjēgtu, ka tā vietā, lai pelnītu aknu cirozi ar dvuļām, viņi varētu vācu pensionāriem pārdot eco buļbas, kurām kvalitāti garantētu ar govs mēsliem aizķepušas “acis,” viņu pašu interese būtu vērsta uz izglītošanos un integrāciju.

Jo būsim atklāti, šobrīd, par integrāciju atbildīgi ļautiņi Latvijā, ir spējīgi tikai uzsmērēt Palkavniekam blackface.

smadzenes

*Iedzimtenis – (no angļu valodas inbred), tāds kas radies radnieciskas krustošanās ceļā.

17 Replies to “Risinājums bēgļu kvotām”

 1. Kādreiz es cehu lasīju un locījos līdz zemei. Tēmas bija no sirds un humors aka trollings spēcīgs.
  Taču tagad tas viss ir pārvērties par novadējušās atraugas vērtu agonijā esoša skunksa purkšķi. Ne smieklu, ne sirdī prieks par trollingu, nekā. Pat sāju smīnu sejā neizsauc….
  Beidziet rakstīt šito huiņu un dariet to, ko sirds un iedvesma liek.

 2. Jā, beidzot var neapsaukāt par pidaru/geju, kad citi argumenti beigušies. Nu ir jauns apzīmētājs – bēglis. Vakar izmēģināju. Cilvēki vēl nedaudz apjukuši, bet gan jau strādās.

 3. Laba ideja. Man arī bija izdomāts līdzīgs scenārijas, tikai vairāk sacensību garā – Latgales laukos ierīkot četras saimniecības, kurās katrā pa vienai komandai – bēgļi, rasisti, nepilsoņi ar stāžu un liberāltwitteraktīvisti. Dod gadu tur izpausties, un pēc gada skatās rezultātus – produktivitāte, izaugsme, piķis utt. Tie kas bijuši vissūdīgākie tiek sūtītu uz Āfriku, otri sliktākie – pa vjetnamiešu robežtaku, tikai otrā virzienā. Labākā saimniecība drīkst izvēlēties – doties uz Rīgu, vai paturēt saimniecību, bet otrajai vietai, tas ko neizvēlas pirmā.

 4. Ļoti smalki. Sakapā labējos ar labējiem piedāvājumiem. Tajā “pret bēgļu mītiņā” man “tīrasiņu latviešu” pusbomzis izpuvušiem zobiem, nodzertu seju stāstīja to cik šausmīgi viņš negrib, lai imigranti viņam sēž uz kakla. Aš sasmējos.

 5. Žēl. Agrāk bija gan pajēls, bet tomēr humoriņš. Pašlaik jau izskatās pēc pasūtījuma darbiņa. Un, starp citu, pieminēšu, ka alkoholiķu un intelektuāli impotentu ļaužu Rīgā ir krietni vairāk, nekā Latgalē.

 6. Sūtiet tik šurp bēgļus. Tie, kas negribēs te palikt, paši līdz Lamanšam aizies.
  Bet, ja nopietni, paldies Ceham par saprāta devu. Pirmkārt, mēs paši esam kara laikus piedzīvojuši un mūsu bēgļus citas valstis uzņēma. Otrkārt, dzīvojot blakus Krievijai, tas var atkārtoties. Treškārt, ja sākas pilna mēroga karadarbība Ukrainā vai Baltkrievijā, tad bēgļu te būs kā mežā koku un tad mūsu ombraviņi brēks, ka Eiropa nesolidarizējas.

  Respect, Cehs, respect!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *