Pumpē ātrāk, sūds – gatavības pārbaude sirēnām

“Pagājušas jau 3 stundas, 40 minūtes, bet sekundes turpina skaitīties” – rezultāts ne tuvu nav apmierinošs.” Pamatīgi aizelsies un viegli ietupies ceļos deputāts Jānis skatījās savā hronometrā. Uz džinsām pilēja sviedru lāsītes no sārtās pieres, kuru dzesēja asais piekrastes vējš. Bija potenciāls nedaudz apslimt, taču arī katastrofas brīdī par to uztraukties nebūs laika.

Viņš sajutās nedaudz vainīgs par neseniem tvītiem, ko veltīja zemessargam Mārtiņam, jo Jānis saprata – ārkārtējā situācijā katra minūte var būt izšķiroša un tieši zemessargi var būt tie, kas tās var sniegt.

“Dažas lietas vienkārši ir ārpus tavas kontroles,” viņš ar vilšanās piegaršu nosprieda. No Saeimas līdz stratēģiski izvēlētajam krastam, pat neskatoties uz piekabi, šoreiz izdevās aizjoņot rekordtempā. “Pumpē ātrāk, tu jobanais sūds,” viņš nervozi skubināja “Bravo BP-1” elektrisko pumpi. Minūtes rit, bet gumijas laiva vēl tikai pusē.

VUGD trauksmes sirēnu tests bija ikgadējs iekšējais tests arī Jānim un viņa gatavībai strauji reaģēt. Kamēr laiva vēl pumpējās, viņš atraisīja rokā sažņaugto vīstokli un mērķtiecīgi lūkojās paša sagatavotajā kartē. Šajā sakarā viss bija viņa rokās un airēšanas trenažierī aizvadītie neskaitāmie vakari deva pārliecību, ka šajā fāzē nekas greizi nenoies.

2 Replies to “Pumpē ātrāk, sūds – gatavības pārbaude sirēnām”

 1. Cerības bija gandrīz jau zaudētas. Nokārtu galvu raudzijās Jānis hronometrā.
  Te pēkšņi, eglīte, jo ziemassvētki!
  Sniegs,kliedza Latvietis.
  Aukstums, kliedza Krievs.
  Nesaprotu Konzeptu , kliedza mūzikants

 2. Ceha publikācijas ir intereses vērtas, tik ļoti vērtas, ka cilvēki mēģina ar tām iepazīties.
  Diemžēl K.Āla kungs kritizējot cilvēkus ar konservatīvām un dažreiz pat novecojušām vērtībām nokļust pretrunā ar sevis definēto; Cehs ir moderns uz inovatīvām balstīts Port(k)āls. Kurš par autoratlīdzību ir gatavs dalīties ar savu viedokli.
  Hej, labprāt to darītu, bet he he he tikai Visa.
  Kur PayPal, Bitcoin un pārējās inovācijas.
  Lūšu medības arī aizliedza. He he He.
  Es nesaprotu ar ko es cīnos un par ko.
  Priecīgus ziemassvētkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *