Pulcēšanās brīvība

Vēl pirms divdesmit gadiem mums nebija gandrīz nekādu tiesību. Laiks gāja uz priekšu un tagad, padzirdot par jaunām tiesībām, modernā latvieša acis iemirdzas. Viņš šņauc tās iekšā kā kokaīnu un vēlas darīt pilnīgi visu, kas ir atļauts. Pēdējās desmitgades lielākais hits – pulcēšanās brīvība.
Savulaik mēs pulcējāmies, lai izveidotu Baltijas ceļu. Mēs pulcējāmies, lai sēdētu pie ugunskuriem barikāžu laikā. Mums bija vīzija un mērķis – mēs to realizējām. Šobrīd cilvēki pulcējas, lai parādītu, ka viņiem ir velosipēds, motocikls, jaunas skrienamās kurpes vai modīga orientācija. Nav skaidrs, kurš bija brīdis, kad šī nozīmīgā brīvība un revolūcijā savilktā dūre kļuva par ļenganu netīrumu pozēšanu kameru priekšā, bet ir skaidrs, ka tas patiesi ir noticis.

Moto sezonas atklāšana
Bars ar pozeriem lēnām brauc cauri pilsētai, bloķējot satiksmi. Viņi nepārtraukti gāzē tukšgaitā (acīmredzot – lai motocikli nenoslāptu) un smaidīgi māj ar roku visiem trim pasākuma vērotājiem. Tie ir divi tūkstoši motociklistu no visas Latvijas, kuri izmanto pulcēšanās brīvību. Rīdziniekiem tas sagādā tikai un vienīgi neērtības, tāpēc viņi šos motociklistus un ienīst. Piedāvāju moto sezonas atklāšanu rīkot uz Tallinas šosejas, posmā starp Salacgrīvu un Ainažiem.

Velo kritiskā masa
Bars ar pozeriem lēnām brauc cauri pilsētai, bloķējot satiksmi ne tikai uz ielas, bet arī trotuāra. Tādējādi – viņus ienīst arī gājēji. Šis pasākums notiek, lai pievērstu pilsētas iedzīvotāju uzmanību šaušalīgajau velobraucēju diskriminācijai, jo pāris jauni veloceliņi gadā droši vien nav pietiekami – vajadzētu pilsētā pilnībā aizliegt satiksmi ar automašīnām. Visu ziemu fiksītis ir redzējis tikai viedtālruņa kameru, tagad var parādīt to draugiem arī ārpus instagrama. URĀ! Tu to esi paveicis! Vectētiņš, kurš mira frontē, noteikti būtu lepns! Piedāvāju velo sezonas atklāšanu rīkot Tallinas šosejas, posmā starp Salacgrīvu un Ainažiem.

Jebkurš maratons
Bars ar pozeriem, kuri nespēj vienkārši noskriet maratonu – viņiem obligāti jāmaksā dalības maksu un jāskrien kopā ar vēl pāris tūkstošiem varoņu. Šī pulcēšanās ir vēl sliktāka par iepriekšējām, jo neviens moto vai velobraucējs tev pusgadu iepriekš nestāsta par to, kā gatavojas pasākumam. Nemaz nerunājot par sociālos tīklus piesārņojošajām ziņām: “Tikko noskrēju 2,1 km ar Endomondo, nākamnedēļ plānoju noskriet 2,3 km”. Nedēļu pirms maratona, tā dalībnieki kļūst īpaši neciešami un katru otro dienu tā kā nejauši pārjautā, vai Tu arī skriesi.
– “Nē.”
– “Ā, pareizi – Tu taču neskrien, haha. HAHAHAHA!”
Maratona rīkošanai tiek slēgta satiksme lielā daļā pilsētas. Tūkstošiem cilvēku viņus ienīst. Normāli cilvēki savācas kopā, lai nodarbotos ar komandu sporta veidiem, maratonisti savācas pāris tūkstošu barā, lai skrietu “vienītī”. Piedāvāju maratonus rīkot mežā un noteikt maksimālo maratona dalībnieku skaitu – viens cilvēks.

Geju praids
Tiek noslēgta ieeja Vērmaņdārzā un moderni orientēti cilvēki ar saviem draugiem ierodas padižoties visas Latvijas priekšā: “Redz, kādi mēs normāli!” Pasākuma mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību geju diskriminācijai un parādīt, ka viņi ir tādi pat cilvēki, kā visi pārējie. Respektīvi: “Mēs neesam citādi, tāpēc mums vajag gājienu, lai parādītu, cik parasti mēs esam.” Domāju, ka ar tādiem pat panākumiem varētu cīnīties pret nāvessoda atjaunošanu valstī, publiski parkā pakarot cilvēkus. Piedāvāju geju praidu rīkot kādā valstī, kur viņu tiesības patiesi tiek diskriminētas.

Jebkura politiska rakstura pulcēšanās
Bars ar idiotiem.

Šo un visas iepriekš minētās grupas vieno kopīga, tomēr klaji maldīga vīzija – viņiem šķiet, ka kādu tas interesē. Vienīgās sajūtas, ko tas izraisa līdzcilvēkos ir naids. Un nevis tāpēc, ka būtu pretenzijas pret kādu konkrētu cilvēku grupu, bet gan tāpēc, ka jūsu sasodītie pasākumi traucē mūsu ikdienas gaitas. Piedāvāju viņiem visiem vienkārši iet dirst.

27 Replies to “Pulcēšanās brīvība”

 1. Piekrītu par pozeriem. Nepiekrītu par organizēšanas vietām, jo arī uz šosejas tie mazkustīgie bari ar velobraucējiem un motociklistiem radītu milzīgus traucējumus.
  Nepiekrītu par “politiska rakstura pulcēšanos”. Piedāvā kādu citu alternatīvu komunikācijā ar politiķiem, kas iedzīvotājiem neizmaksātu dažus desmitus tūkstošu. (kā zināms, e-pasts un vēstule nav efektīvs komunikācijas līdzēklis, jo lielākā daļa līdz mērķa ausīm, acīm vai rokām nemaz nenonāk)Ja citu alternatīvu nespēj piedāvāt, tad labāk par šo nerunā. Dažu simtu cilvēku pulcēšanās ierobežotā teritorijā nerada būtiskus traucējumus.

 2. nahuj, kapēc visus iepriekšminētos un vēl kaudzi masu pasākumus nevar rīkot kādos mazpisānos, piem kaučkur Latgalē? Manuprāt latgales attīstību tas tikai paceltu augstākā līmenī. Iedomājieties, katru pavasari visādi tipa spooorta aktīvisti, vasarās dzērāji un lesbietes, rudenī dzērāji un talcinieki… zaibis. btw, dziesmassvētku pasākumu arīdzan derētu pārcelt uz kādu no latgales ciemiem. Būtu autentiskāk.

 3. Arī tava tusēšana ar čomiem Vecrīgā, Esītī vai ar Bocmani pagalmā uz soliņa ir pulcēšanās brīvības izpausme, kas, tāpat kā tevis minētās, gana daudziem krīt uz nerviem un traucē naktī gulēt. Katram savs.

 4. @Tontoons – vari ar saviem aplamajiem priekšstatiem par Latgali ieskriet sienā ! Kāds tad ir Tavs viedoklis par visiem tiem bomžiem Rīgā ? Domā viņiem nav paveicies dzīvē, un tāpēc viņi ubago ? Pff.. Muļķības ! Lielākā daļa no visiem ir vienkārši simulanti, kuri to vien dara kā ubago naudu kārtējai alkahola dozai ! Pēc Tava rakstītā varētu noprast, ka Latgale ir kaut kāds nekurzemes nostūris.. Hah, mēs vienkārši atšķiramies, jo ir pašiem sava, atzīta, valoda, un dzīvojam ar savu mentalitāti. Ja Tev tas traucē dzīvot un Tu esi tik neizaudzis, ka tā vietā, lai to pieņemtu, Tu vienkārši nomelno Latgali, tad man Tevis no tiesas žēl. Varbūt piebiedrojies tiem pārgudrajiem, kas grib visiem ieskaidrot, ka nekādas krievu okupācijas Latvijā nav bijis un atzīmē arī 9.maiju kā День Победы. :) Veiksmīgi Tev, un domā ko runā ! ;)

 5. -> Notorious
  Tu esi īblis, šovinists un pozeris vienā personā, turklāt apdalīts ar spēju loģiski spriest. Tu esi kā auns kuram pavicināts šašlika gabals šķiet kā uzbrauciens visam avju pulkam.
  Tā arī ir Tava lielākā problēma, jo lai ko arī darītu, glupu vai aplam gudru, Tu vienmēr liksi apakšā birku: bet mīs tak i latgolīš, un ej nu saproti, vai tas ir ar lepmnumu teikts vai glupumu. Un ko Tev gaužu dziesmusvētki un geji ir nodarījuš ka nevēlies šamos savā novadā redzēt? Tā tak i balta nauda!!!!

 6. aij, kā aizķēra sirnsiņu, gluži kā pavasara vējs, kas nejauši iestrēgst kaut kur pie rīkles un patīkami smeldz! balzams ceha komandai

 7. Par daudz ko piekrītu, bet par politiska rakstura rindkopu var strīdēties, jo tas ir pretrunā ar to, ka barikādes un Baltijas ceļš bija ar ideju apakšā. Tas, ka mūsdienās šādām sanākšanām ir tikpatkā nekāds rezultāts, jo to organizētāji tikai populistiski zvadzina, un ekšeni neseko

 8. Lielisks raksts, kurā iemiesotas visas latviskās vērtības, jo:
  – īsts latvietis necieš sapulcēties kopā ar citiem latviešiem
  – īsts latvietis stingri vēršas (burkšķ virtuvē) par jebkādiem pulcēšanās pasākumiem, bet visdrosmīgākie metas nesavtīgā cīņā (anonīmi burkšķ internetā) pret tādu nelatvisku čupošanos
  – īsts latvietis ienīst jebkādas pārmaiņas savā ikdienā (piemēram kaut ko tik neiedomājami šausmīgu, kā uz dažām stundām brīvdienās tiek satiksmei slēgta kāda iela)
  – īsts latvietis sirsnīgi skauž ja kādam citam īstajam latvietim ir jauns mocis, kedas vai fiksītis
  – ja īstajam latvietim pašam sagribās moci, kedas, fiksīti, tad viņš nopērk un lieto to tikai naktī, ietītu lupatās, lai kaimiņš (arī īsts latvietis) to nepamanītu un viņam netiktu sirsnīgais skaudības prieks

 9. @Tontoons – Cepumiņš Tev par pareizu manu horoskopa zīmes noteikšanu. /Auns/ Es nesaku neko sliktu par dziesmu un deju svētkiem, pats arī tajos ar prieku piedalos, bet Tu šo faktu kā tādu pasniedzi kā uzbraucienu Latgalei. “Dzērāji un lesbietes, dzērāji un talcinieki” – tā, it kā visi latgaļi būtu kaut kādi dzērāji. “Paceltu Latgales attīstības līmeni” – nu jau pēc konteksta, pieminot tos pašus ‘mazpisānus’, to var uztvert kā Latgales nodēvēšanu par mēslu bedri.. Piedod man, bet tā tas arī izklausās ;)

 10. Lielākais murgs kādu esmu lasījis ļoti ilgā laikā! Katram punktam ir savs pretarguments, izņemot praidu, kas velk uz provokāciju. Jebkurā gadījumā autoram iesaku pieņemt pulcēšanās brīvību kā vienu no demokrātijas izpausmēm, lai kāda veidā tā arī būtu, jo izteikšanās brīvības viņš ir manāmi pieradis…

 11. Nesaprotu, kādēļ izlaists vismasīvākais LV koppasākums, kad gājienā nobloķē Brīvības ielu, ar mašīnām aizdirš Mežaparku un estrādē sūc aliņu, klausoties Gaismas pili, kurai vārdi nekad nav zināti, bet tautieša sirdsapziņu mierina jau iepriekšējie četri aliņi un sajūta, ka no spekulantiem nopirktās četras biļetes (sev, sievai, sievas vecākiem) ir kā indulgence par ikdienā tirgū pirktajām cigaretēm, kreiso benzīnu un haltūrām ar samaksu aploksnē.

 12. Autor, tu drīz noslīksi savā žultī un vēmekļos :D
  Lasot šos murgus rodas iespaids, ka tu dzīvo savas slimās fantāzijas pasaulē un “laptopā”.
  Nomazgā muti, izlien no sava midzeņa, sasveicinies tak vismaz vienreiz ar kaimiņiem un izdari kādam kaut ko labu, nu vismaz uzdāvini kādai meitenei puķi :)

 13. Kungi! man ļoti žēl, bet pēc desmit gadiem Vērmanītī pulcēsies heteroseksuāļi, bet ānusa cienītāji uzskatīs to par provokāciju.
  Ceru līdz tam laikam Hitlra pēcnācējs visu nokārtos! :(

  Pilnīgi visas pulcēšanās turpmāk organizēt Uzvaras parkā, tajā skaitā, motobraucēju, lai novazātu šo vietu līdz nāvei, Prozit!

 14. Nākamais raksts varētu būt par publicēšanās brīvību. Iepriekš šī iespēja palika neizmantota līdz tas kļuva “aktuāli” (tāpat kā fiksīši, hipsteri utt.) un nu, katram, kurš netiek dzirdēts reālajā pasaulē, jāblogo un jāizpauž savs viedoklis tiem diviem lasītājiem (neskaitot pašu autoru), kuri lasa šos vērtīgos domu un uzskatu graudus, kuri nesagremoti rēgojas laukā no publiskā viedokļu mēslu desas.
  Blogot ir vieglāk, jo to var katrs. Cik labi, vai slikti, tas nekad netiks objektīvi novērtēts, jo domu atraugas būs vai nu labas, vai lasītāju nesaprastas (tātad ārpus mainstrīma, un vēl labākas). Tas nav noskriet maratonu, to var uzreiz, bez īpašas piepūles un sagatavošanās, kā apmeklēt labierīcības. Un ja kādam pajautāsi, vai viņam ir savs blogs, atbildē būs pozitīva.
  Augstākminētā un citu rakstu autoriem ir kopīga vīzija ar šiem pulcētājiem, tā jau ir minēta rakstā, un ir precīzi tāda pati – galvenais un vienīgais interesents ir pats subjekts.
  To es saku, kā persona, kura nepulcējas un nepublicējas, un maratonus, triatlonus utt. skrien īpaši organizētos pasākumos dziļi meža biezoknī, un par kuriem bālie blogeri ar sārtajām lūpām un sēžamvietu un trauslo pašapziņu nekad neuzzin.

 15. ciniskais autora raksts izraisīja neviltotu smaidu sejā, un es piekrītu – tam ka cilvēki paliek par slimiem sociopātiem, jo redziet visiem ir jāzina no tvitera ko es ēdu, cik labi es izdirsos pēctam, instagrama es savu neglito seju nofotogrāfēju, pēcāk ieliku facebook lai visi b tīksminās par mani. Diemžēl statistika ir sekojoša – es ciest nevaru kad cilvēki nodarbojās ar šiem sociopatiskajiem sūdiem… nav ko darīt blin – aizbrauc uz laukiem izroc vagu un iestādi puķes, ne tviteri gribesies pectam rakstit, ne faceboka list

 16. Viss taisniba.
  Bet kur velo-maratoniem? Kur redzams, ka moto vai auto brauceji, kad grib saciksties, ludz lai viniem slegtu visa pilseta? Vini sacikstas speciali veidotas sporta trases, bet velosipedistiem tas neder. Vini grib slegt visu Jurmalu, svetdien un sestdien, vasaras vidu, blokejot Jurmalas soseju no Kalnciema ielas =)))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *