Prāta Vētras vētrainās nedienas

Ir vairāk kā skaidrs, ka mūziķiem dzīve nav viegla. Jāpavada daudz laika prom no ģimenes, alkohols un narkotikas nepārtraukti pieejamas, turklāt pēc katra koncerta jāatvairās no neskaitāmiem faniem, kas grib ar tevi pārgulēt. Un – jo lielāka skatuve, jo vairāk fanu no kuriem jāatgaiņājas. Protams, lielāki ienākumi arī, bet neaizmirsīsim par ēnas pusēm – dzert un drāzties. 

Pa vidu bija arī Covid-19 pandēmija, kuras laikā koncerti nenotika. Un kā jau jebkurš sevis cienošs mūziķis apstiprinās – ienākumi no visādiem Spotifajiem un albumu tirgošanas varbūt ļauj apmaksāt rēķinus, bet nedod to gandarījumu, kura dēļ mūziķi ziedo savu dzīvi uz dekadences altāra.

Šajā sakarā nemaz nav pārsteidzoši, ka mūsu pašmāju grupa Prāta Vētra nav gatavi nosodīt karu Ukrainā savas krievu publikas priekšā. Jo galu galā, mūzika taču apvieno, nevis šķeļ! Krievijā tomēr ir 145 miljoni iedzīvotāju un vai tad viņi ir pelnījuši nedzirdēt Prāta Vētras daiļdari, tikai tāpēc, ka viņu valsts bumbo, izvaro un galina? Vai tad visi 145 miljoni ir kvēli Putina fani? Protams, ka nē – esam visai pārliecināti, ka visā Krievijā atradīsies aptuveni tikpat cilvēku, kas neatbalsta karu, kā Latvijā! 

Prāta Vētrai šajā sakarā klājas daudz grūtāk, nekā citām grupām – galu galā, sabiedrības spiediena rezultātā viņi bija spiesti atcelt plānoto koncerttūri Krievijā, jo Krievija izdomāja, ka censties okupēt Ukrainu ir laba ideja. Vai tad Prāta Vētra plānoja karu? Vai tad Renārs Kaupers pats ar automātu rokās slepkavoja civiliedzīvotājus Bučā? Protams, ka nē, bet tagad nabaga Kauperam un viņa grupai tā dēļ nākas ciest. 

Šāda situācija nav pieļaujama, tāpēc Cehs.lv drīzumā uzsāks pārrunas ar Ziedot.lv, lai īstenotu kampaņu, kas ļautu Prāta Vētrai izpildīt koncerttūri Krievijas okupētajās Ukrainas daļās.  Jo – kas labāk apvienos tautu pret naidu, kā Prāta Vētras koncerts? Ja ne mūzika liks saprast, ka šis karš ir bezjēdzīgs, tad kas cits? Turklāt lēšam, ka izmaksas nebūs pārmērīgi lielas, jo, ņemot vērā grupas lielo popularitāti Krievijā un nestabilo situāciju reģionā, būs jāiegādājas tikai vienvirziena biļetes.

Koncerttūres sākums tiek plānots Sevastopolē, bet turpinājums Mariupolē, Doņeckā un Luganskā. Ja tiks saziedota gana liela naudas summa, noslēgumā varētu izpildīt vēl vienu lielkoncertu Sevastopolē – ņemot vērā nesenos notikumus, nevaram iedomāties labāku vietu, kur atskaņot dziemu “Kur ir mana lidmašīna?”*

* Esam dzirdējuši baumas, ka Prāta Vētra plāno ierakstīt šo dziesmu angļu valodā, ar nosakumu “What airdefence doing?”

6 Replies to “Prāta Vētras vētrainās nedienas”

 1. Kad viss jau būs pateikts. Vai tā kādreiz būs?
  Mēs dosimies tālāk, Koncertēt krievijā
  Tas notiks tai dienā, kad HIMARS un Bayraktars
  Būs lēnāks kā domas – domas tavas un gars

  36
  2
 2. Ko var tik daudz rakstīt par tiem jampampiņiem. Šī grupa nomira 2014 gadā, kad bļaustījās uz slepkavnieku tankiem un bāza kabatā asiņainos rubļus. Kopš tā laika neko nevēlos par viņiem dzirdēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *