Piesmietie valsts simboli. Idiotu nācija.

Laiku pa laikam kāds no apkārtējiem līdzcilvēkiem izsper frāzi: “Man šķiet, ka Latvijas himnai vajadzētu būt Saule, Pērkons, Daugava.” Teikšu tā: man prieks, ka cilvēki domā un domāšana kā tāda ir visnotaļ atbalstāma darbība, tomēr nevajag izdomāt klaju idiotismu. Šeit, piemēram, var uzskatāmi redzēt, ka vairāk par pusotru tūkstoti cilvēku ir atzinuši, ka ir idioti: MAINĪT HIMNU UZ “SAULE, PĒRKONS, DAUGAVA”

Mīļie cilvēki – cik daudzi no jums vispār prot pareizi nodziedāt Saule, Pērkons, Daugava? Šo sarežģīto koru mūzikas pērli. Vai kāds spēj iztēloties, kā šī dziesma skanētu vienbalsīgi? Iereibušu hokeja fanu dziedāta? Varbūt himnu labāk aizstāt ar latviešiem izsenis raksturīgo Bēdu manu lielu bēdu? Vai vēl labāk – visu latviešu tik ļoti mīļoto Lilioma dziesmu! “Atkal, atkal ir debesis pušu, atkal ielāpi jāuzliek tām…” Ja jau ejam līdzi laikam, tad varbūt Francijā Marseljēzu vajadzētu ieteikt nomainīt ar kādu stilīgu dabstepa gabalu?

Tāpat iesaku Latvijas valsts himnu mainīt vismaz reizi dekādē. Domājot vēl plašāk – Latvija varētu atrisināt savas finansiālās problēmas, piedāvājot izīrēt himnas tiesības kādai kompānijai. Iztēlojamies situāciju, kad oficiālā pasākumā vadītājs paziņo:
– Aicinu visus piecelties kājās valsts himnai.
Klātesošie pieceļas kājās, zālē valda neveikls klusums, kad pēkšņi sāk skanēt:
– NĀC UZ RIMI, NĀC UZ RIMI! NĀC NĀC!

Nauda nesmird un ir taču konkrēti pie vienas vietas mūsu tautas vēsture un viss ar to saistītais – vienkārši uzkāšam vienam no valsts pamatsimboliem.

Varbūt nevajag aprobežoties ar himnas maiņu vien? Laiks pušot limitus. Es teiktu, ka Latvijas karoga sarkanā krāsa ir pārāk depresīva un tā neizsaka modernā latvieša dzīves redzējumu. To varētu aizvietot ar kādu mūsdienīgi smaidīgāku toni, piemēram, dzeltenu – kā sauli. Un varbūt vidū ielikt vienradzi. Nu – man reāli patīk vienradži. Alternatīva: izīrēt tiesības uz valsts karogu kādai kompānijai. Šis piedāvājums būs daudz dārgāks par koorporatīvo valsts himnu, jo svētku un sēru dienās būs iespaidīgs karogu izvietojums visā valstī.

Un tad latviešu valoda. Piekritīsiet – tai ir tāds kā senils skanējums. Kopš neatkarības atgūšanas latvieši kļuvuši modernāki, uz vietas nav sēdējusi arī mūsu valodiņa, tāpēc varbūt vienkārši nomainām to uz kādu stilīgāku? Piemēram, ķīniešu. Vai krievu! Nē – krievu tomēr neder, citādi viņi uz pieciem gadiem nopirks himnu un karogu, un paziņos, ka esam mazā Sanktpēterburga.

Ģērbonis. Mums ir totāli nestilīgs ģērbonis. Dzīvojam digitālajā laikmetā, tāpēc ir skaidrs, ka arī ģērboni laiks digitalizēt – tam jābūt veidotam flashā. Ar salūtiem, Līgo vainagiem, un Dziedošo ģimeņu uzvarētājiem.

Brīvības piemineklis. Uzskatu, ka Milda nav pietiekami stilīga, tāpēc noteikti jāizskata variants par viņas svārku saīsināšanu – kā minimums nedaudz virs ceļa, lai atsegtu stilīgā pozā noslēgtas seksīgas kājas. Un lūpas jāsavelk modīgā dakfeisā. #TĒVZEMEI #BRĪVĪBAI #YOLO #SWAG

Prezidents. Tā teikt, lai ielīmētos kopējās pārmaiņās, par prezidentu varētu ievēlēt kādu pilnīgu idiotu. Ā, pag…

32 Replies to “Piesmietie valsts simboli. Idiotu nācija.”

 1. Dzēru kafiju un savā nodabā lasīju. Pie pēdējā teikuma iezviedzos kā zirgs, kā rezultātā tagad es pats un viss ap mani ir kafijā. Paldies par jauko rītu.

 2. Tai kangaru atzīmēšanās lapā interesanta piebilde par “neoficiālu himnu”. Padlaikos par neoficiālu himnu dēvēja PūtVējiņu, nu ta mož to?
  Bet ja patiesi gribas ko pozitīvu un mūsdienīgu, tad lai iet izcilā un daudzološā vokāli instrumentālā ansambļa Bermudu Divstūris radio singlu “Labi”. Kur nu vēl pozitīvāku gabalu.

 3. Es arī, sākumā, biju pret “Saule, Pērkons, Daugava” kā jauno himnu. Bet tad iedomājos, cik jauki būtu paskatīties uz tiem cilvēkiem, kad viņiem tas būtu jādzied – cik viņi lepni stāvēs un maus pirmo (un vienīgo) balsi, kamēr fonā sēdēs izbesīts koncertmeistars un ar sintezatoru spēlēs trakos Brauna soloizgājienus. Tikmēr visi iniciatoru draugi stāvēs malā un sacerēs lāstus.

 4. Viļņā vienā rajoniņā ir Aizupes (Užupis) Republika. Droši vien esat dzirdējuši? Republikai ir četri valsts karogi: katrs savā krāsā pēc gadalaikiem. Re, kur arī Latvija varētu mācīties! Un, ja katram namsaimniekam būtu 4 karogus jāpērk, kādi valstij būtu ienākumi no nodokļiem!

 5. Vispār tik debīlu rakstu autoru vajadzētu iesūdzēt tiesā…

  Varbūt ir nepareizi pateikts, ka vajag mainīt himnu, jo tā ir nestilīga…Bet mainīt tiešām VAJAG, jo vārdos ir gan spēks, gan nozīme, tāpat tās izpildījumā…Dievs, svētī Latviju parāda to, ka Latvieši vienmēr ir un būs vergu tauta. Latviešiem ir spēks, bet tas paliek dziesmā, un ar šo spēku arī nomirstam, neizlikuši uz āru. Saule, Pērkons, Daguava burtiski izlādē visu to, kas ir iekšā, milzīgs spēks, milzīga enerģija…un ja to izmanto lietderīgi – Latviju var pārvērst par mazo supernāciju.

  Bet nē, mums labāk patīk būt konservatīviem vergiem, kuri tā arī nekad neizmantos savu potenciālu.

 6. Valsts himna ir valsts himna. Ja ir lieta par ko sūdzēties, tad oriģinālais temps. Ja Tev himna neuzdzen zosādu, tad ar Tavu attieksmi kaut kas nav kārtībā.
  Vispār jau smieklīgi.
  Vienīgais – lūdzu, lai kāds būtu mūsu prezidents, pret viņu ir jāizturas ar cieņu – vismaz publiski (arī pats mēdzu grēkot, bet tomēr…)

 7. Tikai stipra nācija var atļauties pati par sevi pasmieties. Arī es smejos. Un neviens nevar apgalvot, ka šajā rakstā kas ir nepareizi uzrakstīts. Jā mēs esam tādi….

 8. Vispār, ja atceramies vēsturi, tad Ulmaņa laikos šī gaudu dziesma tika nomainīta pret daudz pacilājošāko “Lai līgo lepna dziesma”. Nesaprotu, kāpēc netiek apsvērts šis variants. “Saule, Pērkons, Daugava”, protams, himnai neder savas sarežģītības dēļ.

 9. jaajaa, vajag visus pieliidzinaat pie sava liimenja un pieprasiit obligaatu zosaadu. to parasti vislabaak izdodas izdariit visaadiem sadistiskiem tiraaniem.
  veel ir veertiigi cehaa komentet par cienju. tas ir labi pavadiits laiks internetaa – galu galaa, katrs, kursh tur kljuudaas, ir jaaizlabo. pa savai gaumei.

 10. Jautājums Latvim ar absurdo komentāru par vergiem.
  Vai Tu kaut reizi esi nodzedājis himnu, nevis nopļurgājis, bet nodziedājis – tā no sirds un no galvas, tā ka visa miesa ir notirpusi no spēcīgas enerģijas, kas radusies izdziedot himnu ?
  Jā, himna ir lēna, bet tas nenozīmē, ka viņā nav enerģijas.. Ja nesaprot, tad nav.

 11. Jā! Kāpēc aprobežoties ar Rīgas rajonu pārsaukšanu stilīgākos, priecīgākos un stereoripu dzēsošos nosaukumos ja varam mainīt arī himnu, gerboni un pat Mildu.

  Būsim globāli piesaistošāki un tūristi to 100% respektēs.

  (SARKASMS)

 12. Es piedāvāju LR karogu nomainīt uz otru versiju, ko sākotnēji (pirms brīvvalsts rašanās) piedāvāja studentu koorporācija Letonia, zaļš – zils – zelts. Mūsu sarkanbaltā karoga krāsas sākotnēji bija citā tonī, tikai lai nelīdzinātos Austrijas karogam tās tika nomainītas uz depresīvo asins purpursarkanu.

 13. Himnas vārdiem nau ne vainas, jo tai pašai SaulPērkonDaugavai reti kursh zin kaut vienu pilnu rindu. A ja nepatīk melodija, jāpieaicina PND. Reko viņi izdarīja ar gaudulīgo sprīdīša gabalu, publika uz bis sauc katrā koncertā.

 14. Es nevaru… šitie pastalās tērptie naida pilnie nacionāl kulturāl patrioti, kuru labprāt aizliegtu kalendārus un pulksteņus, ja tas palīdzēt tiem apturēt laiku un atgriezties “vispārējās latviešu laimes laikos” – Ulmaņa autokrātijā. Histērija, panika – nauda nebūs lats! Vīīīī!!!! Valodas jāzin vairāk par vienu? Vīīīī!!!! Jāpieņem fakts, ka šeit vairs nav iespējama tikai latviešu latvija? Vīīīī!!! Ka nav iespējams pasaulē būt pašam par sevi, ja esi 2milj maza valsts ar bīstamu ģeopolitisku situāciju? Vīīīī!!! Un tā bilde… nu tā, dārgie latvieši, ir mīts. Paši zinat kad, kas un kāpēc sarakstīja. Kā būtu ar dzīvošanu realitātē?

 15. bljeg. ja Lavijas himna buutu saule perkons daugava visi zinaatu vardus. pietiek te dirst cik daudzi zin to un cik daudzi ssito. es varu deeret ka tressdalla nezin patreizeejaas himnas vaardus, plus, ja taa ir sarezzgiita ko tu dariitu ja buutu amerikas pilsonis. labi ja taas himnu speetu nodziedaat vispaar.

  riktiigi stulbi te visi diskutee. nu gandriiz visi.

 16. Latvijas himnu ir jāmaina, jo esošā jau sākotnēji programmē mūsu tautu pakļauties kungiem, samierināties, gaidīt tā kunga labvēlību un maksimums laimē diet ja paveiksies. Baumaņu Kārlis visu mūžu bija nodzīvojis cariskās Krievijas impērijā, līdz ar to viņa izpratne par himnu bija balstīta uz “Bože carja hraņi”. Līdz ar to arī esošās himnas enerģētika ir ļoti zema. Valsts himnai jābūt tādai, kuru dziedot tu jūti spēku, tai jābūt tautu vienojošai un enerģērtiski uzlādētai. Esošā Latvijas himna tāda nekad nav bijusi. Uzskatu ka himnas nomaiņa varētu būt līdzīgi kā plaisa ledū, kura nestu mūsu valstī sākotnēji nemanāmas pārmaiņas un pakāpeniski, kā pavasara palu laikā, salauztu sasmakušo sistēmu. Himnai jābūt tādai, kuru dziedot, vai dzirdot skudriņas skien pa kauliem pat vārdus nesaprotot. Šobrīd mūsu valsts praktiski kā ideja ir bankrotējusi un tikai enerģētiskā plānā to ir iespējams mainīt. Mēs zudīsim kā tauta ja nemainīsimies. Šobrīd valsts un dzimtene ir pilnīgi dalīti jēdzieni. Himnas nomaiņa varētu kļūt par pirmo akmeni lielai pārmaiņu lavīnai. Joprojām var parakstīties http ://civicsay.manabalss.creomobi.com/saule-p-rkons-daugava-latvijas-himna/show?mode=all&type=new par himnas nomaiņu. Ir parakstījušies varāk kā 1600 cilvēku, palasiet komentus, daudzi sirdī sajūt, ka esošā himna nav mūsu enerģijas nesēja. Šīs domas radās spontāni izbraukājot Daugavpili. Izrādās ka Daugavpils ir latviska pilsēta, neskatoties uz 3% latviešu nacionālo sastāvu. Viena no skaistākajām pilsētām Latvijā. Maximā krievu meitene pie kase ļoti labi runāja latviski un liela daļa krieviski runājošo jaunās paaudzes cilvēku runā ļoti labā latviešu valodā. Tas bija šoks. Mums vēl ir iespēja izdzīvot kā nācijai, bet tikai atceroties ka “Pastāvēs ka pārvērtīsies”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *