Piedrāztā bērnība

Atceros savas bērnu dienas – futbols, “kvadrāti” un paslēpes pagalmā, “King Konga” filma pie kaimiņa uz VHS, faiti ar krieveļiem – labie laiki. Un vēl – ārzemju multenes! Atceros, kā ar draugiem skrējām skatīt kārtējo “Duck Tales” sēriju uz manu vecvecāku KRĀSAINĀ televizora. Es biju labākais!

Laiks skrējis un nolēmu veco multiplikācijas filmu skatīt vēlreiz – nu jau brieduša vīrieša acīm. Tas, ko ieraudzīju, sagrāva manas bērnības ilūzijas. Tātad…

“Duck Tales”
Stāsts par mazu, izmantotu zēnu, kurš radījis sev trīs dažādas personības – pīlēnus, lai izbēgtu no ļaunā tēvoča pazemošanas. Viens no mazajiem pīlēniem ir bravūrīgs, otrs prātīgs, bet trešais ir pats zēns, kurš baidās no pasaules un ļaunuma, ko tā sevī slēpj. Tēvocis, kurš dodas karā, atstāj zēnu pie vienīgā cilvēka, kurš varētu par viņu parūpēties – SAVA tēvoča Skrūdža. Skrūdžs ir vienpatis miljonārs, kura vienīgā vēlme ir “skaitīt savu naudu”. Līdz brīdim, kad viņa apgādībā nodod mazus, nenobriedušus pīlēnus. Viņš ir visai bargs – izmitina zēnus savas pils pieliekamajā un aizliedz viņam apmeklēt savu slepeno istabu. Istabā glabājas “nauda”. Reizēs, kad pīlēni izpelnās Skrūdža uzmanību, viņi tiek ielaisti slepenajā telpā “saskaitīt tēvoča naudu”.
Skrūdža “naudu” visu laiku cenšas nozagt nelietīga ļaundare Medžika Despella, tomēr tēvocis vēlas mantas pieglabāt saviem zēniem. Lai kā arī Medžika necenstos, vienpatis viņai atsaka.

Noskatījos visas “Duck Tales” sērijas, sajutos netīrs. Eju dušā un raudu…

4 Replies to “Piedrāztā bērnība”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *