Pestivals – emociju lietus un vilšanās

Es neesmu no aktīvākajiem pasākumu apmeklētājiem, tāpēc ļoti cītīgi izvēlos vietas, kur dodos. Arī festivālus. Lai varētu sevi saukt par mēreni sabiedrisku, katru gadu izvēlos vienu vasaras festivālu, kur baudīt kvalitatīvu mūziku un patīkamu atmosfēru. Pagājušajā vasarā Latvijas monotono izklaides industrijas vidi atsvaidzināja neliels cerību stariņš – jaunais, sparīgais un atraktīvais Pestivāls. Nu jau arī asprātīgais.

Kā pēc pirmā aizvadītā gada masu medijos ziņoja tā galvenais organizators A. Līpenītis, Pestivālu apmeklēja ap 10 000 cilvēku, kas jaunam pasākumam ir pārsteidzošs skaitlis, īpaši ņemot vērā, ka reizē ar to norisinājās citi būtiski pasākumi (Prāta Vētras koncerts, kaut kāds festivāls Saldū un galu galā – Jaunais Vilnis). Ņemot vērā, ka vispār nav nekāda pamata domāt, ka iepriekš minētais skaitlis ir radošās iztēles auglis, uz 2013. gadu liku liekas cerības. Arī no blakus faktoriem festivāls atbrīvojās. Tā vietā lai konkurētu ar Jauno Vilni, Pestivāls izvēlējās norisināties vienā laikā ar Latvijas pasākumu kalendārā vērā neņemamo SummerSound (kurā, starp citu, uzstājās Prāta Vētra).

Pārliecināti par savām pozīcijām, Pestivāls pat dubultoja savu norises ilgumu – divas dienas! Grupu saraksts to pilnībā atļāva, jo ietvēra gan MC Hammer, gan agrāk populāras popgrupas dejotāju, gan Craig David, kura menedžments caur citiem kanāliem lūdza sabiedrību informēt par viņa nodomiem nebraukt uz Latviju, sūdzoties, ka Pestivāla pārstāvji mākslinieka prasību ignorējot, saviem sekotājiem apgalvojot, ka Pestivāls tiekot apmelots. Kā lai šādu pasākumu nemīl?

Laicīgi iegādājies biļeti, telti, perforatoru telts mietiņiem (nebūtu pārsteigums, ja organizatoriem liktos laba ideja telšu pilsētu uzliktu uz betona seguma) un visu pārējo nepieciešamo, es pacietīgi gaidīju otro jūlija nogali. Kamēr visi kolektīvi devās uz Liepāju, ar vieglu smaidu un cietu pārliecību pie sevis domāju: “hehe, drīz jums visiem būs abloms, kad sestdienā masveidā skriesiet uz Mežaparku!”

Mana pārliecība sāka ļodzīties pie publikācijas, kurā “Rīgas meži” sniedza informāciju, ka Pestivāls Mežaparkā nenotikšot. “Absurds! Piecas dienas pirms festivāla? Es uzticos organizatoriem! Viss pārējais ir tikai baumas un neapstiprināta informācija!” Man nosacīti piekrita arī Pestivāla organizatori, kuri sociālajos tīklos norādīja, ka var ticēt tikai viņu paziņojumiem (nevis, piemēram, presei, norises vietas apsaimniekotājiem vai loģiskajai domāšanai).

Par izcelšanas vērtu faktu gribētos atzīmēt, ka dienā, kad TVNET izlēma publicēt informāciju par apšaubāmo festivāla norisi (7. jūlijā), tā organizatori savus twitter sekotājus pagodināja tikai ar ziņu par 5. jūliju kā starptautisko bikini dienu. Nopratis, ka viss ir kārtībā un nav pamata uztraukumam par vasaras plāniem, turpināju pētīt grupu sarakstu un domāt – kurā brīdī pie velna no tā pazuda sākotnēji izziņotais MC Hammer?!

“Mainīsies Pestivals vieta un laiks!”. Blablabla, nepārvaramas grūtības, blabla, nelabvēlīgi apstākļi, vieta mainīta, blabla, notiek pārrunas, šīs nedēļas laikā būs papildus informācija. Skrēju pāri rindkopām, paralēli ss.lv izliekot sludinājumos nelietotu perforatoru. Biju atmetis cerības, ka es tikšu uz Pestivālu. Pamazām manās ausīs arī noplaka ilgi gaidītais meldiņš “don’t cha wish your girlfriend was hot like me”…

Šajā brīdī gaidīju, ka varbūt pasākuma organizatori pakonsultēsies ar kādu profesionāli, beidzot uzsākot īstu un pārdomātu komunikāciju. Bet, protams, nē. Pestivāls pieprasīja Rīgas mežu vadības atkāpšanos, kā arī gatavojot materiālus prasību iesniegšanai, solot izrēķināties arī ar medijiem. Viņi vairs neklusēšot. Ironiskā kārtā, kopš neklusēšanas ir pagājušas vairāk kā trīs klusuma pilnas nedēļas. Klusuma pilnas, ja neskaita paziņojumu par Alex Clare koncerta atcelšanu (līdzīgi kā dažus mēnešus atpakaļ atcēla arī Marina & The Diamonds). Toties, ja ir jāpiebilst arī kaut kas jauks, tad nule ir atjaunots Pestivāla facebook dizains.

Domāju, mana pieredze, ilgā dezinformācija, apkopojoumā ar izvērstāku un ne mazāk interesantu Rīgas mežu paskaidrojošo versiju, ir gana labs pamats, lai uzdotu jautājumu – kas notiek, Pestivāl? Kur ir konference? Kur ir skandalozie tiesu darbi un attaisnošana?

Un vai es nopelnīju savu ielūgumu? Varbūt tas manī rastu mierinājumu un atjaunotu ticību. (pamatojoties uz Pestivāla twitter feed atrodamo info, Tu vari iegūt ielūgumu, uzrakstot savas pretenzijas. Pieļauju, tā pie ielūguma tika arī Rīgas meži) 

P.S. sākotnēji izziņotā galvenā viesa MC Hammer koncerts esot pārcelts uz Novembri. Kurš grib ar mani saderēt par tā norisi?

15 Replies to “Pestivals – emociju lietus un vilšanās”

 1. Es rodu mierinājumu dziļā bonga ievilcienā, īslaicīgā elpas aizturēšanā un tad laiskā izelpā. Iesaku to arī tev.
  Iespējams, MC Hummer līdz nākamajam festivālam nemaz neaizvilks! :(

 2. var jau pasūkstīties, cik neaptēsti Pestivāla rīkotāji.. no toras puses – drīzāk vecie festivāli ar zobiem centās izgrauzt jauno ārā, jo katrs jauns festivāls ir robs mantrausīgo Positivusu, Summersoundu un citu resno organizatoru makos.

 3. @Osis
  Neber man indi tējā, Osi! Redzēsi, nāks vecās zīmes soģi no debesīm un pasaule vērsies vaļā un no tavām acīm taps zvīņu palags norauts un Pestivāla taisnību skatīsi acīs!!

  Unrelated note:
  Ierosinu uztaisīt Vislatvijas orģiju festivālu “Pistevāls”. Piekrišana būs grandioza, turklāt nemālēsim acis ciet ar lētām grupām.

 4. Pamatni sagatavo, siltā pienā izsķīdinot raugu un pievienojot pārējās sastāvdaļas. Mīklai jābūt tādai, lai tā neliptu pie rokām. Ja šis efekts nav panākts, pievienojiet vairāk miltu.
  Virskārtai: pamatni noziež ar tomātu mērci, liek virsū sagrieztu desu un pārējās sastāvdaļas. Beigās pa virsu sarīvē sieru, virskārtā liekot kūstošo sieru.
  P.S. Šīs sastāvdaļas virskārtai,kā nojaušat,nebūt nav strikti noteiktas,tās varat variēt un papildināt,kā vien kārojas:)

  Tiem, kas palaida garām

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *