Pazudis suņuks! Aizmirsu kaut kur parkā! LŪDZU SHARE!

Šonedēļ Delfu versijās suņu saimnieki paši nostājas četrāpus.

Man ir būtiski ievērot savus mazos ikdienas rituālus. Katru rītu sāku ar puslitrīgu paduses temperatūras kafijas krūzi, tādas pašas remdenas aktualitātes ziņām fonā un sociālo tīklu apskati. Pirms desmit gadiem es teiktu “draugu un draugu-draugu apraudzīšanu”, bet, tā kā neesmu angliski nesaprotošs pāķis, man ir pieejami īsti sociālie tīkli.

Ik rītu, kā likums gadās pa kādai pagājušās nakts tusiņa atraugai, ar purngaliem kopā sastutēta hipstera kedu bildei un narcistiskam selfijam, kas izlaists caur trendīgāko Instagram filtru. Vienmēr, kad raugos savu paziņu sejās, kad viņi pozē pašiņbildēm, aizdomājos, ka viņu duckface bučiņā sakniebtās lūpas ārkārtīgi līdzinās mana kaķa ānusam.

Un te nu es organiski nonāku līdz šodienas tēmai, jo vismaz reizi dienā esmu spiests aplūkot arī dāsni nošārētu saucienu pēc palīdzības, kad kāds mājdzīvnieka īpašnieks kārtējo reizi ir nozaudējis savu četrkājaino draudziņu. Zem katra tamlīdzīga ieraksta rindojas desmitiem līdzjūtīgu komentāru, kuros tiek izteikta cerība uz drīzu atrašanos un sniegts emocionāls atbalsts bezatbildīgajam īpašniekam. Īpašs uzsvars uz vārdu “bezatbildīgs”, jo mājdzīvnieka pazušana ir nevis kāda nepārvarama dabas stihija, bet tieši saimnieka personīgās nolaidības rezultāts. Līdz šim ne reizes neesmu lasījis, ka pie šādiem palīdzības saucieniem kāds to būtu norādījis. Nevaru gan to īpaši pārmest, jo, pat ja kāds vēlētos norādīt uz saimnieka vainu, raudulīgo līdzi jutēju armija viņu brutāli sabradātu.

Mēdz teikt, ka pāris ievieš mājdzīvnieku, lai veiktu tādu kā izmēģinājumu pirms kļūt par vecākiem. Ja tā ir taisnība, ceru, ka lielākā daļa no viņiem ir neauglīgi. “Palaidu dēlu paskraidīt pa parku, bet viņš kaut kur pazuda. Tāds īss, zilā jaciņā, brūnā cepurītē. Uz vārdiņa neklausa, jo mazs vēl – divi gadiņi. LŪDZU SHARE!” diez vai izpelnīsies līdzjūtīgu virtuālu rociņas paturēšanu un cerīgus laba vēlējumus. Tā vietā izklaidīgais vecāks var rēķināties ar pamatota sašutuma pilniem pārmetumiem un drīzu policijas un sociālo dienestu uzmanību. Visticamāk viņš kļūs arī par vakara ziņu raidījuma antivaroni.

Daudzi viegli ietekmējami cilvēki aizkustinošu sociālo tīklu ierakstu iespaidā izlemj sniegt palīdzīgu roku patversmēm un kļūt par saimnieku kucēnam. Kad pirmās sajūsmas dienas ir pagājušas, nākas sastapties ar ikdienas pastaigu rutīnu, dresūru un uzvedības problēmām, izdevumiem speciālai pārtikai, vakcinēšanai, čipošanai, utt. pamazām jaunā pasaules glābēja interese un uzmanība atslābst, suns kaut kur noklīst, bet saimnieks vēršas pie tā paša avota, kas viņam sākotnēji pasvieda ideju par mājdzīvnieku – sociālajiem tīkliem. Tajos viņš nekavējoties sacer raudulīgu ierakstu, neaizmirstot notikušo pagriezt kā no sevis neatkarīgu negadījumu, kurā pats ir īstenais upuris.

Man ir ierosinājumus, kuru vajadzētu nostiprināt normatīvajos aktos ar likuma spēku: pirms cilvēkam ir ļauts adoptēt suni, viņam vismaz trīs mēnešus ik dienas jāiztukšo zarnu saturs uz grīdas un, paņemot kālu caur maisiņu, paša siltais stienis jānogādā tuvākajā atkritumu tvertnē. Ja pēc šāda pārbaudes laika viņš joprojām uzskatīs, ka ir gatavs tādu dzīvesveidu turpināt, tad viņš tiks dzīvnieka pasē ierakstīts kā saimnieks un saņems privilēģiju nākamos padsmit gadus turpināt caur plānu plastikāta kārtiņu satvert plaukstā riekstai irdeno masu.

Nepieviliet mani – ceru pie šī raksta saņemt daudz dusmīgu “kad Delfu redakcija beidzot šos tīņu murgus vienreiz beigs publicēt!!?” komentāru. Katru reizi, kad lasu tamlīdzīgas reakcijas, zinu, ka atkal esmu trāpījis tieši mērķī.

13 Replies to “Pazudis suņuks! Aizmirsu kaut kur parkā! LŪDZU SHARE!”

 1. Tīņa murgi būtu kaut kas cits, tīņi parasti cenšas būt paši asprātīgākie, šokēt un vispār ir gatavi kaujai. Viņiem ir stulbeņa iniciatīva. Tu dari savādāk. Tu dalies savos seklajos novērojumos un domā, ka esi kaut ko sapratis. Cerams, tas ir joks.

 2. Kad Delfi komentāros Tevi vairs nepamana, tad meklē vietu, kur Tevi lasīs, Tā arī daudzi šeit ir nokļuvuši. Nedari tā, Neliec lasīt Tavus komentārus par lietām, kuras nesaproti divreiz.

  Pasē vajag arī ierakstu, ka cilvēks 3 mēnešus dien dienā metis izsmēķus istabā uz grīdas un savos puķu podos. Drīkst pēc tam mest uz ielas un kaimiņienes petūnijās, uzrādot valsts apstiprināto zīmogu – sušķis!

  Pasē vajag arī ierakstu, ka cilvēks ir spējis 3. mēnešus no vietas rakstīt uz lapiņām savas domas un tad devis kaimiņam lasīt. Ar noteikumu, ka tas par katru lapiņu 10 minūtes ņirgs viņam sejā. Ja pēc 3. mēneši spēs izturēt šo ņirgāšanos, tad drīkst saņemt pie sava komentētāja lietotājvārda nozīmīti visos portālos: māku uztvert atbilstošu kritiku savam viedoklim.

  Neesi kā Skutelis. Saproti, kad jāpaklusē!

 3. man ir suns, savācu viņa sūdus, besī ka viss piedirsts un neviens neatbild par diršanu ne tikai tiešā nozīmē, bet apsveru iespēju krāt sūdus, arī savējos, varu paņemt rokā ne caur maisiņu, varu saspiest dūrē stipri stipri, tā ka spiežās caur pirkstu starpām, tas manai sirdij liek pukstēt straujāk un rada patriotiskas jūtas, nu jā aizrunājos… brūna buča autoram…

 4. Man patīk suņi. Visvairāk sievasmātes kuce Džesika Simpsone. Kad aizbraucu radošajā plenērā uz Rīgu, regulāri vedu viņu kakināt uz Brieža ielas trotuāra. Pie kaksimas un tiem dīvainajiem restorāniem, kuriem reizi mēnesī mainās nosaukumi. Lieki piebilst, ka kakas nesavācu. Pohuj. Lai kāds krievs vai hipsters iekāpj.

 5. Pirmkārt, ir suņu šķirnes, kuras pazūd. Pazūd un viss. Tie speciāli selekcionēti pazušanai. Meklēt šādu pazūdsuni ir idiotisms.
  Kas ir idiotisms? Idiotisms ir tad, kad tu atkārto vienu un to pašu lietu, bet sagaidi atšķirīgu rezultātu. /it kā Einšteins/
  Otrkārt, daba ienīst tukšumu. /laikam Aristotelis, bez “otrkārt”, protams/
  Tas nozīmē, ka pazūdsuņus kompensē pieklīdsuņi. Ir arī tādi. Viņi pieklīst un viss.
  Treškārt, visas suņu šķirnes ir selekcionētas kā kakājošas. Kaut ko iegūsti, kaut ko zaudē. Iegūsti suni, zau… iegūsti arī suņa kakas (jāpiestrādā pie sakāmvārdu vācelītes satura).

 6. bļe, m@ukas, atkal delfos manu profilu aizklapējuši…visus trīs. Kāds nezin, pēc kādiem algoritmiem delfi bano?? Ka tam nav nekāda sakara ar oficiālajien ieganstiem, jau gadus 10 zinu…

 7. Visi taču savāc suņu kakas!!!! Nevajag te garas pārdomas par to. Trotuārus piekakā pazudušie suņi un mežacūkas un kaķi un bomži un…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *