Pavasara klucis

Saņēmām sūruma pārpilnu vēstuli no biedra Tontööns. Lūk, kas viņam bija sakāms.

„Āaaaa, bļa… !!!” – skaļi nolamājos, sajutis kaut ko mīkstu zem kurpes, un drusku saslīdam. Te nu viņš bij’ – klasiskais pavasara vēstnesis – klucis, izspiedies pa zoles starpām, tāds pamatīgs, mīksts un smirdīgs.

„Bļa, ka tie suņu saimnieki varētu dirsināt savus krančus kur citus, nevis parka zālienā, nu, vismaz vasarā te noteikti būs zālājs.” Te tev nu bija – „срезал угол” (tulk.: saīsināju ceļu). Apskatījis skādi, sāku uzmanīgi berzēt kurpi gar sačākstējušo sniega čupeli.

Sūdam, acīmredzot, ar sniegu bija savstarpējas antipātijas un tas ne par ko nebija gatavs atstāt manu „Louis Vuitton” kurpju zoli. Tā vietā tas vienmērīgi izsmērējās gar kurpes sāniem, purngalu un papēdi.
Redzēdams, ka berzēšana gar sniegu ir lemta neveiksmei, ar atvieglojumu pamanīju, ka turpat netālu ir peļķe. Der. Prātīgi, ar paceltu bikšu staru aizklibojis līdz peļķei, sparīgi grūdu kāju iekšā, cerībā, ka triecienvilnis noskalos lielo lielumu. Kaut ko varbūt arī noskaloja, tomēr vairāk uzskaloja – kaut kādas aizpērnas, ūdenī jau daļēji pašķīdušas citu ekskrementu paliekas, kuras tagad rotāja gan manas zeķes gan arīdzan daļu „Brioni” uzvalka bikšu staras.

Apsvēris domu iesūdzēt tiesā visus apkaimes suņu saimniekus, lai piedzītu naudu jaunam kurpju pārim un uzvalkam, sapratu, ka nāksies mērot ceļu uz mājām pēc jaunas kārtas. Novērtēju situāciju (viena kāja līdz celim sūdos) un sapratu, ka ar sabiedrisko braukt nebūtu prāta darbs. Smaka ir mazākais, bet, ja nu pamana kāds pazīstamais no rajona? Izpīpējis, ka tiesas prāvu vinnējot, ceļa izdevumus tāpat atsitīšu, izsaucu taksi un prātīgi, ar portfeli vienā rokā un ar pacelto bikšu staru otrā, balansēju uz parka izeju.

Pavasara siltās saules iespaidā, gan gājēju celiņš, gan arī zāliens bija pārvērties par dažnedažādu mazāku un lielāku šķēršļu pārvarēšanas sporta cienīgu trasi. Te kalniņš šitāds, te tāds, peļķes, kā miniatūri ezeri, vai arī nelielas tērcītes savienodamas dažāda lieluma ūdenspleķus. Smuki…

…no romantiskām pārdomām mani iztraucēja telefona zvans ar vēsti, ka taksists jau kādu brīdi gaida pie parka. „Ble… Kad viņus vajag, tad velkas stundām, kad nav nekādas steigas – ir klāt pāris minūšu laikā”, nolamājies steidzos uz izeju. Par bikšu staras saturēšanu pienācīgā attālumā no otras kājas, steigā piemirsu, kā rezultātā bikšu lejasdaļa tagad izskatījās tā it kā es būtu veicis pārgājienu caur brūnganas sūdvircas bedri.
Taksists, savukārt, svešvalodā skaļi paziņoja, ka netīrus bomžus savā smalkajā limuzīnā nevedīs, un sparīgi aizcirta durvis.

Mājās atgriezos par vēlu, lai dotos atpakaļ uz darbu. Slapstoties no pazīstamām sejām, mēroju mājupceļu kājām pa dažnedažādiem apvedceļiem un citām šaubīgām vietām. Kurpes un bikses bija ieguvušas jaunus, dažādu nokrāsu plankumus, un šķita – lai kur arī ietu, vienmēr ceļā gadīsies kāds sūds, kas tā vien lūko patrāpīties tev zem kājas un ar skaļu plunkšķi notraipīt tavas bikses līdz celim.

Manu tiesā sūdzamo skaits tikmēr bija pieaudzis līdz trim A4 lapām ar visai raibu kompāniju, sākot no rajonu sētniekiem, taksistiem un mājdzīvnieku turētājiem, beidzot ar Rīgas domes zemākā ranga priekšnieķeļiem. Acīmredzot, šī nebija mana diena, tāpēc sazvanīju pazīstamu dakteri, kurš par nelielu atlīdzību bija gatavs parakstīt slimības lapu. Ceru, ka ar pāris nedēļām pietiks, lai varētu doties uz darbu neapdraudēts.

5 Replies to “Pavasara klucis”

  1. Sūdu tēma aprakstīta gana dziļi, bet man radās šaubas, vai šādu kurpju un uzvalka īpašnieks pārvietotos ar sabiedrisko transportu. Es vēl saprastu, ja viņam Behas vietā būtu Priuss (tāpēc, ka viņš ir pasists zaļais), bet sabiedriskais…

  2. Tieši tā. „Louis Vuitton” , „Brioni” un staigājas pa parkiem nevis prātīgi no mašīnas līdz birojam un atpakaļ līdz mājām. Un tā kautrība ceļā satikt kādu pazīstamo. “Ko citi padomās” prestižo rakstura iezīmi esmu pamanījis juristiem; pat jau studiju gados.
    Normāli armijas zābaki no Patriota un slāj pa peļķēm, brūno sniegu. Un arīdzan ērti speršanai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *