Pārkāpt pāri robežai

Krūzē lēnām dzisa melnā tēja, kas bija saldināta ar trim karotēm cukura. Rīta saule atspīdēja smalkmaizīšu glazūrā. Siltais gaiss cēlās no radiatoriem un ieskāva kā liega dūnu sega. Šādi mirkļi atsvēra visas ikdienišķās likstas. Šādu mirkļu dēļ ir vērts dzīvot.

Klusajā idillē iespraucās daži datora peles klikšķi, informācija gaismas ātrumā aizšāvās līdz zemeslodes otrai pusei un tikpat zibenīgi atsteidzās atpakaļ, ekrānā parādījās zilgana nokrāsa un attēli ar dažādiem cilvēkiem un viņu domām.

Satraucoša ziņa. Pie robežas pamanīti vīrieši ar ieročiem, armijas apģērbā, bet bez atpazīšanās zīmēm. Tas tiešām notiek! Tam nevar noticēt, bet tas tiešām notiek! Jāatzīst, ka bailes par šādu notikuma iespējamību bija jau sen, tās kā vēzis tupēja kaut kur pakausī, gaidīja īsto brīdi.

Dzimtene ir jānosargā. Bet vispirms, paldies tev māt’, paldies, ka ienesi mani šajā pasaulē, paldies par tavām rūpēm un gādību, paldies par ēdienu ko tu cēli galdā, paldies par tavu neizmērāmo mīlestību. Man nu jādodas, māt’, jādodas pretim nezināmajam. Kamols saspieda kaklu.

Pārkāpjot pāri mājas lievenim, viena asara izlauzās un noslīdēja pār vaigu. Jāpieliek solis, jāsteidz nosargāt visu kā dēļ ir vērts dzīvot.

Ļoti saspieda krūtis. Kā lācis būtu uzsēdies virsū. Aptrūkās elpa, sareiba galva. Kājas vairs neklausīja. Galva atsitās pret ietvi, acis atrada logu, aiz kura dzisa saldā tēja, kur gaidīja smalkmaizītes ar kanēli un magoņu sēklām. Acu skatiens uz mūžīgiem laikiem sastinga māju virzienā.

***

Šorīt airsoft sporta cienītāji pārbiedēja kāda pierobežas ciema iedzīvotājus, kas tālāk sacēla paniku sociālajos tīklos. Drošības struktūras skaidro, ka sportisti bija saskaņojuši savas aktivitātes ar vietējiem policijas pārstāvjiem, bet nebija pacentušies informēt arī tuvējos iedzīvotājus.

Lai arī pārpratums, tas ir prasījis viena cilvēka dzīvību. Kā skaidro mirušā māte, viņas dēls esot pamanījis ziņu par citas valsts armijas vienību parādīšanos Latvijas teritorijā un steidzies cīnīties. Tiesa, neveselīgais uzturs un zems fiziskās aktivitātes līmenis ir lielā mērā vainojams pie sirdstriekas, kas laupīja Aivara Gedroica dzīvību.

15 Replies to “Pārkāpt pāri robežai”

 1. Jo vairāk es redzu Gedroica bildes, jo vairāk man šķiet, ka tā ir izdomāta persona ar kuru baida mazus bērnus. Lai pārāk nejūsmo par globālismu. Citādi uz plaukstām sāks augt spalvas, izkritīs mati un naktī atnāks Gedroicis, un apsēdīsies uz gultas malas.

 2. Neesi gadījumā kurbulējis ar tādu spēku savu zapiņu, ka nolauzi atslēgu? vai tu braukā ar audi un visu laiku šķaudi?
  Neesi gadījumā apraudājies no pārmīzšanas?
  Neesi gadījumā kolorado vaboles dirsas krāsas biksēs ietērpts?
  Neesi gadījumā pazaudējis nevainību grāmatu veikalā “Valters un Rapa”?
  Neesi gadījumā ziepītes cietuma dušā pārcilājies?

 3. Hugo ir Gedroica pašlepnums, kam nācās atdalīties no Saimnieka un materializēties atsevišķā būtnē, lai Gedroicā vairāk vietas atliktu holesterīnam.

 4. No 85 metru attāluma ar akmeni trāpīt tieši acī īpaši holēriskam cīrulim. Tas par Kurbada komentāru.

  P.S. Man liekas, ka Gedroics neuzņem holesterīnu. Man liekas, ka viņš to rada un ir planētas galvenais holesterīna avots. Cilvēki, ļaudis, nesniedziet roku šim cilvēkam un neveriet vaļā viņa sūtītos e-pastus. Jūs riskējat saņemt letālu holesterīna un milidimiteru devu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *