Pārdomas par Nacionālo Apvienību

Par politiku nebiju interesējies jau vairākus gadus, un ziniet, man daudz retāk sāpēja vēders. Taču, tuvojās vēlēšanas un man, kā godprātīgam pilsonim, būs jānostājas kāda politiskā spēka pusē. Man ir jāizvērtē vairāku partiju saraksti un jāizdomā, kurš no tiem vislabāk spētu pildīt Rīgas mēra amata pienākumus. Tiesa, sabiedrībā pastāv uzskats, ka šis princips nedarbojas un, kā visiem labpatīk spļaut viedo frāzi – jāizvēlas mazākais no ļaunumiem. Respektīvi, man ir jānorāda ar pirkstu uz personu, kura ostīs flomāsterus un savārīs pēc iespējas mazāk sūdus.

Es nolēmu papētīt partiju piedāvājumus, redzējumus un solījumus, lai 1. jūnijā spētu izdarīt pareizo izvēli. Nolēmu arī padalīties ar saviem iespaidiem un sākšu ar Nacionālo Apvienību (NA).

NA artava un politiskais fokuss pārsvarā grozās ap tādiem svarīgiem jautājumiem kā visādiem datumiem un puķu likšanām, demisiju pieprasīšanām un bērnu grāmatu aizliegšanām, kā arī pilnīgi nekritisku pieeju vēsturei, ko pierādīja 15. maija svinēšana. Kaut arī lielai daļai cilvēku likās nepieņemami, ka totalitārisma režīma sākums tiek atzīmēts kā svētki, pavērojot šo cilvēku izteikumus un uzvedību, tas nerada pārsteigumu. NA ne tikai īsti neatbalsta demokrātiju, bet neizskatās, ka viņiem vispār ir sajēga, ko tas īsti nozīmē. Vārda brīvība ir laba tikai tad, kad tiek izmantota, lai slavētu latvju vērtības un tradīcijas, ģimeni un šos pašpasludinātos svētuļus.

Nonācu pie secinājuma, ka, “Rieksta čaumalā”, NA ir aprobežoti, aizspriedumaini nacionālisti, kuri no kabatas velk laukā tādus, uz senioru elektorātu tēmētus populismus, kā “ģimene”, “tradicionālas vērtības”, “latvietiskums” un latviešu nācijas pārciestās represijas. Katrs Latvijā esošais krievs ir valsts ienaidnieks, Kremļa stipendiāts un tieši atbildīgs par Staļina noziegumiem.

Tomēr, NA nekautrējas uzskatāmi demonstrēt savu liekulību, piemēram, Rīgas pašvaldībā saka, ka “Mēs atrisināsim bērnudārzu problēmu un pašvaldības bērnudārzos pāriesim uz apmācībām tikai latviešu valodā.” Lielais patriotisms un bļaustīšanās gan noklust, attālinoties no Rīgas un tuvojoties Latgalei. Amizanti, ka Rēzeknes pilsētas programmā vārds “latviešu” neparādās vispār. Turklāt, šie cilvēki, kuri vaimanāja un dūres vicināja Abrenes sakarā, šajās vēlēšanās, par Daugavpils, Krāslavas, Dagdas, Ludzas, Zilupes, Ciblas, Kārsavas un Baltinavas novadiem pat nemēģinās cīnīties. Bonusam, re, re, Imanta Parādnieka Uzņēmuma (atrodas Rīgas centerā) mājas lapa KRIEVU VALODĀ!!

NA savās programmās regulāri piemin SPĒKU, tādu kā rakstīto pašmāju jaunā Dzintara Lāčplēša moto. Rodas iespaids, ka viņi plāno atvērt boksa zāles, kur jaunieši varētu ar Lāčplēša ausu formas boksa cimdiem dauzīt maisus, uz kuriem būtu nodrukātas Nila Ušakova ģīmetnes.

Visu Latvijai censoņi ir arī pārrakstījuši nacionālisma definīciju un izmīcījuši jaunu skaidrojumu, rau: “Latviešu nacionālisms nozīmē ģimenisko attiecību pacelšanu tautas līmenī”. Šo nacionālistu izpratne par ģimeni, protams, ir “tradicionālā” laulība starp vīrieti un sievieti un nekādā gadījumā starp viena dzimuma partneriem. Arī sievietes loma šajās ģimeniskajās attiecībās, caur dažādiem partijas biedru izteikumiem un nostājām, piemēram, jautājumā par abortiem, ir visai skaidra. Esam attīstīta tauta, kurā sievietes var darīt visu, ko viņas vēlas – mazgāt, tīrīt, dzemdēt, iet iepirkties… Vislabāk gan dzemdēt.

Dzimstības veicināšana, protams, ir atbalstāma, bet ieliekot vienādojumā stingri noteikto laulību un tikai laulātajiem pāriem piemērojot privilēģijas un atvieglojumus, var rasties situācija, kad daudzi pāri atradīsies aprēķina laulībās vai laulību slazdā, jo nevarēs atļauties būt šķirti, kas novedīs pie nelabvēlīgiem apstākļiem ģimenē. Nevar taču ļaut pamestiem bērniem uzaugt viendzimuma pāru ģimenē, labāk, lai viņi dzīvo bērnu namos līdz pilngadības sasniegšanai un tad cīnās pašu spēkiem. Vispār arī attiecībā pret viendzimuma pāriem, tūdaliņiem ir stingra nostāja. Vīrs ir vīrs un sieva ir sieva un Kārlis ir Kārlis, nevis Karlīne. Tomēr NA nedemonstrē ne izpratni, ne jebkādu argmentētu nostāju šajā jautājumā kā vien ausu aizspiešanu ar pirkstiem, kad kāds par to ieminās un visa, ko viņi nesaprot, saukāšanu par “pseidozinātni”.

Tātad. Zinot, ka VL ir nacionālisti, es mazliet painteresējos par pašu nacionālismu. Nevis, definīciju, vai vēsturi, to es zinu, es painteresējos par īpašībām, kuras ir tipiskas labējiem nacionāķiem. Un atklāju, atsaucoties uz šo pētījumu, ka nacionālisti ir sabiedrības dumjākā daļa.

31 Replies to “Pārdomas par Nacionālo Apvienību”

 1. ” Bonusam, re, re, Imanta Parādnieka Uzņēmuma (atrodas Rīgas centerā) mājas lapa KRIEVU VALODĀ!!”

  Pat nosaukums tam uzņēmumam,tāds diezgan krievisks- “Agni”(tiek izrunāts ar gruzīnu akcentu.)

 2. Aprobežots, vienpusīgs un demagoģisks rakstelis bez īsta pamatojuma.
  Var redzēt ka autors neko neizprot no politikas.
  Mēģināšu izskaidrot dažas no šīm, aprobežotajām replikām, bet nešaubos ka mans komentārs ātri vien tiks dzēsts, jo raksta autors izskatās pēc tāda, kuram nepatiks, ka viņa safabricējumam kāds nepatiks.

  Par pašvaldību vēlēšanām un programmām – pašvaldību vēlēšanās katra politisko partiju reģionālā nodaļa pati veido savus sarakstus un programmu, partijas valde tikai apstiprina kandidātus/programmu. Ja Rēzeknes nodaļa izveidojusi tādu programmu – tad tā ir viņu izvēle un viņu mēģinājums tendēties uz mērķauditorijas vēlmēm. Ja programma nav pretstatā ar partijas pamatnostādnēm – programma tiks apstiprināta, pat ja 1:1 nav nokopētas visas partijas valdes izveidotās pamatnostādnes.

  Tāpat par to “nemēģināšanu cīnīties” – kārtējais apliecinājums, ka autors ir aprobežots. Lai varētu “cīnīties”, ir nepieciešama reģionālā nodaļa vai vismaz aktīvisti. Ja tādu nav, tad piedalīties vēlēšanās ar cilvēkiem no Rīgas (kas būtu grūti fiziski izdarāms – nepieciešams noformēt cilvēkus darbā vai meklēt cilvēkus ar īpašumiem tajā reģionā) būtu stulbi un tikai resursu iztērēšana – jo šos cilvēkus neviens tāpat nezinātu un pašvaldību vēlēšanās pārsvarā balso pēc personību principa.

  Par IP mājaslapu – tas ir privāts uzņēmums, kāpēc lai būtu vienīgā lapa, kas nebūtu krieviski? Lapa ir trīs valodās, ja būtu tikai RU, tad Tu varētu demagoģēt to kā kaut kādu iemeslu.

  Par ģimenes vērtībām – jā, NA vienmēr sevi ir balstījusi uz tradicionālu ģimeni, un ir tikai normāli ka gadsimtu laikā ir izveidojušās normas par ģimenes locekļiem – “tēvs strādā, māte skaista” – šādi teicieni neveidojas no tukša gaisa vien. Tam ir pamats, un neba jau NA to aizsāka. Paskatoties diskusijas kurās Rīgas mēru kandidāti ir runājuši par iespējamo homoseksuāļu gājienu Rīgas centrā, praktiski visi pauda negatīvu nostāju šajā jautājumā, tāpēc “uzbrukums” NA nostādnēm šajā gadījumā – kārtējais pierādījums autora aprobežotībai.

  Vēl arī – painteresējies par to cik NA frakcijā strādā sievietes (deputātes, dep.palīdzes, ar frakcijas un valdes darbu saistītas sievietes), un tad sejā pasaki viņām ka viņu dzīves vienīgais uzdevums ir “dzemdēt”, aprobežotais muļķi :)

  Un par pēdējo – man ļoti patīk Tevis atrastais pētījums. Forši ka tur praktiski vispār netiek runāts par nacionālistiem kā tādiem, bet par konservatīvismu. Tāpat pētījums ir no UK, kas šā raksteļa autoram nedod ne mazākās tiesības definēt Latvijas nacionālistus kā sabiedrības dumjāko daļu.

  Aprobežots, safabricēts, naidpilna un tīri uz emocijām balstīts rakstelis ar vājiem faktiem. Nav brīnums ka šās sūda lapas autori ir anonīmi, ja publicē šādas briesmas.

 3. Vai šito savārstījumu var saukt par izvērtējumu!!! Papētīju un izrādās, ka atsaucoties uz šiem pētījumiem, cilvēkus, kas domā, ka ir pētnieks un savus pētījumus izmanto, lai attaisnotu savus uzskatus sauc par kretīniem!!!

 4. Varētu teikt, ka enjoy komentārs ir simptomātisks rakstā aprakstītajam.
  Pilnīgi paredzama reakcija no aprakstītās cilvēku grupas pārstāvja.

 5. Un tagad visi dižie politikas zinátáji aizies uz véléšanám un nobalsos par kautkádajiem kreisajiem,jo viñiem principá ir svarígi tikai fakts,ka nodokłi tiks izmantoti mazliet jédzígák. Tikai savádi,ka ñemot vérá tik daudzus politiká izglítotus cilvékus dirnam internetá,nevis kautko reáli dara(liekot lietá savu politisko domášanu,atrod finanses,dibina partiju,piesaista finanses,kandidé véléšanás un beigás iekłúst saeimá. Bet tas nenotiek,táka nákas vien secinát,ka visi dižie,politiká izglítotie ir diezgan lieli daiłdirséji(vispár kautká atgádina politiku…),un reáli var tikai gudri spriest,nevis ir spéjígi kautko izdarít. Á un autoram pluss,kaut vai par to,ka atgádina tautai kas ir várda brívíba,jo šádu rakstu ne delfos,ne tvnetá,ne kasjauns,ne dienas biznesá neuzlasísiet nekad. Nu kautká tá.

 6. Enjoy – tipisks NA biedrs. Vienmēr histēriski, agresīvi, visur viņi redz sazvērestības, vinmēr uzbrūkoši, visur viņi redz muļķus, gejus un nez ko vēl. Kāpēc LV nav normāli nacionālisti/labējie? Bet tikai visādi Dmiterveidīgie stulbeņi?

 7. Vislielāko vilšanos man sagādāja Parādnieks – sākot ar pretaborta akcijām, kas bija, gluži vienkārši, melīgas. Vienreiz nobalsoju, vairs nebalsošu. Visiem raksta punktiem nepiekrītu, bet izklaidējoši tāpat, tāpēc pretī nečīkstēšu.

 8. Pazīstot NA biedrus, es gaidu brīdi, kad komentāros sāks parādīties teksti par to, ka šis ir Krievijas pasūtijumraksts + rakstā ir informācija, kas kodē cilvēku prātus.

 9. Es gribētu kļūt par krievu nacionālistu tikai tāpēc, lai varētu kaitināt NA un viņu atbalstītājus. Tas būtu makten jautri.

 10. Cerams,ka līdz vēlēšanām parādīsies arī raksti par citām partijām, jo īpaši daudz prāta nevajag, lai atgremotu mediju atražoto informāciju par NA (piem., ka mēs tikai zvaniņus šķindinām, pielūdzam Ulmani, staigājam ausekļos un esam latentie piromāni).

  Informācijai – ir arī citas partijas, kuras formāli (un arī oficiāli) ir pret praidu.

  Par Parādnieka lapu vispār fufelis. Es nezinu, kā jūs tur cehā, bet, manuprāt, eksportēt uz ārzemēm nav nekas aizliegts un NA to pat cenšas veicināt.

 11. Es vispār nesaprotu, kura indivīda huja pēc, kādas partijas biedri spēj aizdomāties gudri dirst komentāros. ceham laikam tomēr ir spēks un ir jāpadomā par iespēju tomēr investēt tā akcijās. noderīgāk kā iestāties NA. Jo par citām partijām rakstu vēl nav, tāpēc arī noteikti par NA nebalsošu Eu, a varbūt uz nākamajām vēlēšanām vajag ceha partiju?

 12. Varu saderēt, ka šis autors, tāpat kā Lato Lapsa par citām partijām neuzrakstīs.
  Nav gan īsti skaidra jēga no šī visa, jo tie, kas par NA balso ir pieraduši, ka uz NA gāž visi un visu, kas ienāk prātā un sen vairs neņem aubē.
  Drīzāk vajadzētu kādām lētām m.ukām (kas pardodas par tramvaja biļeti) atgādināt, kas viņi/viņas patiesībā ir!

 13. Tagad jūtu…
  NA biedre katru dienu sāks celties 4os no rīta, lai ar trīcošām rokām atvērtu internet explorer un iedrukātu – cehs.lv .
  Esmu gatavs derēt uz savu anālo nevainību, ka būs raksti.

 14. Domāju ka “atslēgas vārdi” ir šie:

  “Par politiku nebiju interesējies jau vairākus gadus. […] Es nolēmu papētīt partiju piedāvājumus.”
  “Zinot, ka VL ir nacionālisti, es mazliet painteresējos par pašu nacionālismu.”

  Citiem vārdiem – vispār ej mācies, bet tagad sēdies, nesekmīgi!:):)

 15. Kaut kā nemanu, ka godātais autors būtu pacenties noķe…, pardon, padalīties ar saviem iespaidiem par kādu citu no partijām – solīts tak tika, ka pārdomas par NA būs tikai sākums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *