Par velodraudzīgu Rīgu!

Es vienmēr esmu uzskatījis, ka gandrīz viss, kas pārvietojas uz diviem ratiem, ir nekam nederīgs – kājminamie skūteri, velosipēdi, motorolleri, veci cilvēki, saplīsis trīsritenis – taču paralēli es apzinos, ka mans viedoklis nav objektīvs, tāpēc, pretēji velosipēdistiem, es to citu sejās nebāžu.

Apzinoties, ka Cehs.lv tomēr ir sabiedrisks medijs, esmu nolēmis publicēt kāda velo aktīvista iesūtītu vēstuli ar ierosinājumu jaunam velo celiņam – varbūt tas būs solis tuvāk abpusējai sapratnei un mīlestības vairošanai.

Anonīmais kungs, kurš parakstījās kā Kurbads, dalījās ar savu sāpi:

Nesteidzīgi ejot pāri Akmens tiltam un baudot pēdējo atvasaras dienu, kārtējo reizi ar skaudību noskatījos divos smuidros stāvos uz velosipēdiem par mata tiesu patraucamies man garām. Sajutos taisni vai neērti. Te es esmu – lēns, pusklibs traucēklis. Gājējs. Kopš potītes traumas dzīve šķiet apstājusies. Kā gribētos vēl šoruden uzlēkt mugurā savam sportiskajam pilsētas rennerim, kurš nu jau vairākus mēnešus krāj putekļus garāžā, un izmest kādu līkumu pa Rīgu…

Prom no nostalģijas un atpakaļ pie tēmas – nospriedu, ka man kā arhitektam un pilsētplānošanas speciālistam tomēr nevajadzētu stāvēt malā un ļaut iesīkstējušiem kretīniem bez riteņiem kavēt velodraudzīgas vides attīstību. Rīgā vajag vēl vairāk velojoslu. Parkos, uz ielām, uz tiltiem, visur.

Šis ir Kurbada pievienotais plānojums:

Celiņš Pagrieziens

P.S. Cita starpā, birojā vakance apķērīgam grafiskajam dizainerim (iepriekšējo pirms divām nedēļām notrieca uz velojoslas Lāčplēša ielā).

22 Replies to “Par velodraudzīgu Rīgu!”

 1. Vaig lielāku konteineru! Tur takš viegli papist garām, tas tak jau ilustrācijā redzams. Un diez cik eko nebūtu pilna Daugava ar latēm pārpumpētiem veloderastiem + kas to konteineru tukšos? Un kurp vedīs?

  Ideja ir visnotaļ normāla.

 2. atceros dažus gadus apakaļ viens uz Vanšu tilta tesās ar rikšām un iesmērēja mani tilta margās, tiku sveikā ar pāris nobrāzumiem. labi, ka nebija pasažieri + 70 – 140 kg.

 3. Var jau arī apakšā pietauvot kravas kuģi, lai tos velohipsterpidarus varētu opertīvi izvest uz Berlīni vai Sanfrancisko, jo Rīgā ir viņu pārprodukcija.

 4. ļoti labs risinājums, jo pat vietas pietiek visiem. par konteinera lielumu, tas gan jāpārskata, varbūt ar Rīgas Pasažietu Ostu pakonsultēties, vai pie Loginova?

 5. Vajadzetu tādus veloceļus, kuri stāvētu uz pāļiem 4-6m augstumā un 20cm platumā ar divām braukšanas joslām. Tad vellobraucēji nevienam netraucētu !
  P.S Pašsaprotami, ka bez margām !

 6. ko lai te komentē… nav ne smieklīgi, ne problēmu risinoši. es-naivā-sākumā domāju, ka kāds patiešām runās par nepieciešamību uz akmens tilta iekārtot velo joslas, lai var skaisti aizripināt uz jauno bibliotēku, bet attapos pie kārtējā infantīlā “joka” un tam sekojošajiem naidīgajiem komentāriem. galvenais, ka jums pašiem labi te savā sulā vārīties. prieku, laimi,izdošanos.

 7. Pirms pagrieziena ir iespejams uzlikt kadu rampu vai peldoshu minihipsterdromu? Tad maniigaakie fiksiishu pavelnieki vel pa celjam varees uzgriezt kaadu backflip vai kiss of death cliffhanger red bull jau ir ieintereseets un gatavs projektaa njemt lidzdaliibu!

 8. ikdienā gandrīz sanāk braukt pa šo tiltu. izmainīties var, bet ja uz pusi samazinātu + barjeru, Gan jau ka stabi arī būtu nepieciešami barjeras uzstādīšanai (kāptu nost no riteņa, 2foto apliecina) ar draudzeni pie sāna arī nepaietu gar apgaismes stabiem. Krastmalā kad notiek pasākumi.. kas tur darītos! Nezinu Nezinu
  Varu pateikt tikai to kas ikdienā pārvietojas tikai ar riteni, brauc dulli! Arī tie kas tikai sēž pie stūres nesaprot velobraucējus! Ar gājējiem nekad nav bijis prob.

 9. Nu, nežēlīgi (viņi tak sasitas) un neekoloģiski. Ierosinu vispār nelietot konteineri. Mīkstāks kritiens un tiem, kas apņēmušies laboties, iespēja tikt izglābtiem jau turpat pie nākamā tilta lejpus stramei. Un tad vēl materiālais ieguvums – viņi tak nofinansēs visus šos labiekārtošanas izdevumus vēl ar peļņu!

 10. Plānam ir divomīgs humors. Autors to jebkurā brīdī var pasniegt, kā ērtāk.

  Šad un tad braucu pa Rīgu un uz Rīgu. Visur, kur iespējams, braucu pa brauktuvi, tādēļ nepiekrītu, ka visi velo ir hip. Man ir arī ķivere un atstarojoša jaka. Tas info gaisa maitātājiem :) Un ir gadījies pa neveiklam manevram pašam, gan gadījies izvairīties no neveikliem autostūrētājiem… Man pašam tiesības un auto pieredze jau 20+ gadus, ja kas.

  Tiem velo, kas brauc pa trotuāru, jāievēro – netraucēt gājējiem. Savukārt gājējiem – prasiet, lai policija kontrolē! Kaut bildējiet, filmējiet, jo hip parasti nav hip vienā epizodē, bet visā braukšanas laikā.

  Ja noliek visus kā šķiru, tad visus gājējus Rīgā mierīgi var nosaukt par stulbiem bojāgājējiem, kuru agonijas rudeņos zīmē uz plakātiem pie šosejām. Kurš rīdzinieks staigā ar atstarojošu vesti un lampiņu priekšā-pakaļā? Jā, jā, arī tie bambāļi, kas sešos vakarā iet uz stāvvietu pēc auto! :)

 11. Ir divas priduraku sugas. Pirmā ir tie,kas nevar atļauties jauno iPhone un tad bliež pilnu inetu par to cik viņa HTC redz ir labāks. Nu kāda Tev starpība pridurak. Priecājies par savu rāciju cik uziet. Un otrie redz ir tie hipsterveidīgie,kādi ir šeit,bet bez velo. Brauc bulkuvāģi vai tramvajā un nodirš ciksudrillētājus. Redz viss ir slikti. Ko var cepties nūģi. Nopērc vismaz vienreiz smuku džemperi un iedzer alu. Nav nekas pozitīvāks,smieklīgāks ko Jums vairāk rakstīt? Totālie dalbojobi vēl komentārus saraksta. Pilnīgs pizģets latviski sakot :D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *