Par “mājdzīvnieku” aizsardzību

CEHA radošo triecienbrigādi šokēja ziņa par necilvēcīgo izturēšanos pret kažokzvēriem, tāpēc nolēmām, ka pienācis laiks nestāvēt malā un palīdzēt risināt kādu vēl būtiskāku nežēlastību. Nolēmām lūgt mūsu triecienbrigadieri iesniegt portālā manabalss.lv mūsu iniciatīvu.

Mūsdienu zinātniskie pētījumi liecina, ka dzīvokļos nav iespējams turēt savvaļas dzīvniekus — suņus un kaķus —, nesagādājot viņiem nopietnas fiziskās un psihiskās veselības problēmas. Salīdzinot ar savvaļu, dzīvokļi ir kā šauri sprosti. Savvaļā suņi dzīvo baros. Katram baram ir sava teritorija, kas sasniedz 200 km2. Salīdzinoši, piemēram, 50 m2 dzīvoklis ir 4000 reizes šaurāks par suņa dabisko vidi. Tas pierāda, ka suņi dzīvokļos tiek pakļauti lielākam emocionālajam spiedienam, nekā ūdeles būros.

Dzīvokļos suņiem tiek liegtas to instinktīvās uzvedības iespējas, radot dzīvniekos hronisku stresu, kas pielīdzināms dzīvnieku turēšanai badā un pēc laika pāraug nopietnos psihes un uzvedības traucējumos. Tas neatbilst Dzīvnieku aizsardzības likuma prasībai nodrošināt dzīvnieku fizioloģiskās un etoloģiskās vajadzības. Dzīvokļu šaurībā dzīvnieki neizbēgami ir pakļauti mokpilnai eksistencei.

Jāveic likuma grozījumi, nosakot pilnīgu aizliegumu suņu un kaķu turēšanai dzīvokļos.

Kā rāda ārvalstu pieredze — vienīgā iespēja izturēties humāni pret suņiem, kaķiem un citiem tā sauktajiem “mājdzīvniekiem”, ir neaudzēt viņus vispār. Sabiedrībai uzzinot patiesību par dzīvnieku turēšanas apstākļiem dzīvokļos, “mājdzīvnieku” spīdzināšanas popularitāte strauji krīt. Pieņemot likuma grozījumus, Latvija pievienosies to civilizēto valstu pulkam, kur šāda nežēlība pret dzīvniekiem ir aizliegta. Sabiedrība rīkosies saskaņā ar mūsdienīgām dzīvnieku aizsardzības nostādnēm un savu morālo intuīciju. Tas ne tikai vairos izpratni par dzīvnieku tiesībām, bet arī humānu attieksmi un iejūtību citās dzīves jomās, kas nepieciešams ikvienai ētiski tālredzīgai sabiedrībai. Paraksties, lai palīdzētu izbeigt šo nežēlību!

“Ja Tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai Tev palīdzētu.” P. Koelju

11 Replies to “Par “mājdzīvnieku” aizsardzību”

  1. Ar prieku konstatēju ka neesmu investējis CEHA akcijās, jo krietnums.lv raksti sāk pārspēt CEHU.

    P.S. Ko Toms darīs ar savu mincīti, ja viņa iniciatīvu atbalstīs valsts piederīgie un likumdevēji?

  2. Ziniet, jūs mazliet kļūdieties. Man ir medību suns,un viņai galvenais ir būt kopā ar saviem saimniekiem. Kad viņa tiek atstāta viena mūsu lauku mājās(kādu citu apstākļu dēļ), cilvēki, kuriem lūdzam pieskatīt mums stāsta, ka viņa esot bijusi pilnīgi kā bez dzīvības. Apdomājiet vēlreiz, ko jūs dariet!

  3. Paldies, pats jau gribēju izdomāt kaut ko riebīgi sarkastisku, ko FB celt pretī tam bulšitam, bet jūs pasteidzāties priekšā. Tagad varu vnk nošērot kā īstens slacktivists.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *