Nākotnes ziņas

Savulaik ik vakaru gaidīju, kad pēc Panorāmas ieradīsies Viktors Zemgals, lai pastāstītu par to, kādi laikapstākļi sagaidāmi Eiropā. Rūpīgi sekoju līdzi temperatūras izmaiņām.

– Šodien Madridē par trim grādiem vēsāks – mēdzu teikt, kaut apzinājos, ka uz Madridi nebraukšu nedz šogad, nedz pēc diviem vai sešiem gadiem.

Un vēl bija sporta ziņas. Ziņas par NHL mačiem un leģendārām MŪSĒJO izcīnītām uzvrām. Man nebija īstas sajēgas, ko nozīmē NHL, bet sapratu, ka jājūt līdzi savējiem pat tad, ja skaidri apzinies – nevienu NHL maču mūžā neredzēsi.

Laiks gājis uz priekšu, televizoru aizvietojis dators, telefonseksu – interneta pornogrāfija, pagalma rotaļas – x-box. Pasaule neatgriezeniski mainījusies un augusi, tomēr nevienam neizskaidrojamu iemeslu dēļ, gadi nav mēslainē izmetuši tādus arhaismus kā “Laika ziņas” un “Sporta ziņas”. Paskatīsimies uz lietām reāli – vai tiešām kāds, kurš vēlas zināt, kāds laiks rīt būs Madridē, nav to jau pirms nedēļas apskatījies internetā? Ja tevi no sirds interesē, vai Biedriņš kārtējā mača laikā būs spējis izcīnīt savai komandai četrus punktus un savākt trīs atlēcošās bumbas, tu droši vien būsi spēli noskatījies tiešraidē. Laikapstākļi un sportistu panākumi vairs nav nekas tāds, kā dēļ būtu jāsēž līdz deviņiem vakarā, turot īkšķi par to lai rīt nelītu lietus un Dinamo būtu uzvarējis izbraukuma mačā. Nevienu šīs ziņas neinteresē.

Pienācis laiks sekot līdzi laikam, tāpēc piedāvāju “Laika ziņas” un “Sporta ziņas” aizvietot ar “Interneta ziņām”. Tās skatītājiem sniegtu detalizētu informāciju par to, kas ir patiesi svarīgs:

– “aktuālākie tvitera trendi”

– “dienas tvītu Top 5”: balso par savu mīļāko tvītu

– “slavenību tvīti”

– “dienas haštags”: #laimaspulkstenis

– “lauku tvīts”: Jāņa Dimanta piemiņai veltīta sadaļa, kurā lasa tvītus no Madonas rajona

– “teātra tvīts”: Andrejs Volmārs lasa tvītus par teātri

– “joku tvīti”: Jarāns ar Porganu vecu sieviešu balsīs lasa dienas smieklīgākos tvītus

– “Facebook dienas bakstnis” (poke): Rokeris Kaža iebaksta Nikolajam Puzikovam

– “blogosfēras vēstis”: 0nkulim Kambodžā nozagts telefons

Laiks gājis uz priekšu un tas vien, ka ziņu raidījumam ir facebook lapa un youtube akaunts nepadara to pietiekami sociāli aktīvu. Mūsdienās facebook akaunts ir katram palīgskolas pirmās klases skolēnam. Jāsper soli dziļāk interneta valgmē, jāielien kā pundurim āpša alā – jāsāk veidot laikam atbilstošus ziņu raidījumus.

Vēlos, lai mana vecmāmiņa sēž pieturā un ar trendīgu hipsteru mainās iPhone aplikācijām. Vēlos, lai padomju laiku bioloģijas skolotāja katra teikuma beigās pasaka: “LOL”. Vēlos, lai Viktors Lapčenoks iepouko man pretī feisbukā. CEHS.LV ir par nākotni!

8 Replies to “Nākotnes ziņas”

  1. Lauku senioriem ir pilnīgi pohuj par visu izņemot laika ziņām pēc Panorāmas, tas ir kā Bībeles lasījums sektantam no sektas īpašnieka mutes!!!
    Lai dzīvo laika ziņas! Mūžīgi!

    Ānus!

  2. pilniigi pareizi ! un piemēram sporta un laika ziņas var aizstāt ar kārtējo tiešraidi no 0kartes šmakadēmijas (nez vai kāds šobrīd atkal nenodarbojas ar seksu ?!)

  3. piekrītu rakstītājiem! Raksts ir ļoti labā līmenī! Uvažuha un respect autoram!
    Piekrītu, ka panorāmā ļoti pietrūkst sižeti par lauksaimniecības sasniegumiem un lauku ļaužu gaitām! jāmeklē J.Dimanta pēctecis!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *