Nāk rudens apgleznot Tviteri

Es atvainojos, bet kā jūs varat… nē, pārāk formāli. Nederēs. Lai arī Marta sākotnēji bija domājusi atbildēt pieklājīgi uz nievājošo komentāru dzimuma disforijas jautājumā, kur kāds aprobežots plebejs vaicāja, vai viņš var mainīt sugu un kļūt par suni, jautājums tomēr bija pārāk emocionāli piesātināts. Un vai tad tviteris jebkad ir bijis vieta pieklājībai?

Šis galīgi nav OK. Šāda veida argumentācija… nē, līdzīgu viedokli jau bija pauduši citi, pazudīs nebūtībā. Turklāt nešķita, ka racionāla un saprātīga argumentācija iedarbojās uz konkrēto subjektu. Tvīts aizies nebūtībā, tāpat, kā daudzi citi līdzīgi domājošo tvītu.

Marta domāja tālāk.

***

TU KO JOBANAIS PEDERAST GRIBI MANU BĒRNU PAR GEJU PADARĪT? Jāņa asinis dusmās varījās. Atkal kāds dženderists bija nācis klajā ar ideju, ka vajag atvieglot dzimuma maiņu pusaudžiem. Bet šitik rupji lamāties? Vai tas kaut ko dos? Nē, lai arī viņa patiesās domas bija visai naidīgas, bija jaiszakās maigāk.

Zilo mafija uzdarbojas! Tagad grib aiztikt mūsu bērnus! Jānis pārlasīja tvīta ievadu, bet saprata, ka tas īsti nederēs, jo neko jaunu nepateiks, tikai izmetīs pāris kaislīgus saukļus un lozungus, ko citi agresīvi noskaņoti domubiedri jau bija darījuši. Turklāt, godīgi sakot, saukt ābolu par ābolu varēja jebkurš – nē, te vajadzēja citu pieeju.

Jānis domāja tālāk.

***

Kamēr Marta domāja, ko atbildēt neiecietīgajam LGBTQI+ nīdējam, viņa tviterlentē pamanīja lielisku joku. Kāds bija ietvītojis naciķa Dombravas karikatūru, kur Dombravas virsķermi sedza nacistiskās Vācijas formastērps, bet kājas – cieši pieguļošas lateksa bikses. Pavadošais teksts arī bija lielisks: GEJISMS IR NOZIEGUMS – ATSKAITOT SESTDIENĀS.

Tas šiem pretekļiem parādīs, viņa nodomāja, un spieda Retweet pogu.

***

Lai arī saprotu, ka šī problēma dažiem pusaudžiem varbūt ir aktuāla, kopumā tomēr uzskatu, ka lielāka nozīme jāpievērš jauniešu psihiskajai veselībai un neveselīgu izpausmju cēloņu apkarošanai. Sakaitēts debašu klimats nevienai pusei nenāks par labu. (1/2)

Pirms sākt plaši tiražēt dzimuma maiņas tēmu jauniešos, varbūt no sākuma pievēršamies jauniešu kopējai labklājībai? Un vai tiešām šajos krīzes apstākļos aktuālākais jautājums, kas jārisina, ir tieši šis? Sākumā uzbūvējam labu sistēmu, tad risinām detaļas! (2/2)

Jānis pārlasīja savus tvītus, jutās apmierināts un nospieda Tweet.

***

TU esi PRETĪGS! Aizver savu jobano viepli, kretīn! TU nesaproti CITU dzīves IZVĒLES, bet tās tāpat NOSODI! Ar kādām tiesībām? Maukubērns, ja kādam vajadzētu krāniņu NOŠŅIKĀT, tad tas esi TU!!!! TĀDAM VIEDOKLIM NAV VIETAS CIVILIZĒTĀ PASAULĒ!

Marta beidzot pateica visu, ko par šiem cilvēkiem domāja. Lai arī viņa, protams, simtprocentīgi iestājās par iecietību, par toleranci, par tiesībām uz brīvu domu apmaiņu, šis bija par traku. Viņa jutās dikti apmierināta ar savu veikumu – cīņa par demokrātisku sabiedrību turpinājās.

1 Reply to “Nāk rudens apgleznot Tviteri”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *