Mīzēju klasifikators

“Kultūra, sievasmāt, sākas no mazmājiņas.”

– Viktors (no “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”)

Ir dažādi paņēmieni, kā vērtēt līdzcilvēkus, piemēram, pēc izskata, pēc maka biezuma. Taču man patīk tradicionālie. Bez liriska ievada vai citas garlaicīgas ņerkstēšanas. Pa taisno pie sausā atlikuma. Teju desmit gadu korporatīvās urinēšanas kultūras novērojumi jeb “Mīzēju klasifikators”. Aizet.

Vientuļais
Uzsvars likts uz urinēšanu vienatnē. Upuris parasti izmeklē vai labierīcības ir brīvas, tāpēc laicīgi gatavojas atbildīgajai misijai un ir gatavs urinēt arī tad, ja tik ļoti vēl negribas. Paņēmiena pamatā ir vientulība. Šo paņēmienu parasti pielieto gados jauni darbinieki. Iemesls pavisam vienkāršs: līdz galam neapzināta vīrietība; sekss ar kreiso roku; mazs atalgojums utt.

Klusais
Paņēmiena būtība ir radīt pēc iespējas mazāku troksni. Svarīgi, lai strūkla sākumā pieglauztos keramikai. Tikai pēc tam, kad, kā vējš, kas pielipis burai, maksimāli sabremzējoties lejas ūdenī. Šo tehniku lieto kautrīgi cilvēki. Viņiem šķiet, ka skaļa čura var kādu aizvainot. Piebilde. Augstākā šīs tehnikas pakāpe ir urinēšana klozetā, sēdus, ar tēmētu strūklu tieši virsū tuvākajai keramikas sienai.

Jautrais
Īss raksturojums: pa labi, pa kreisi, uzzīmēts astotnieks, šļakatas pa perimetru, urīns uz biksēm. Šie pacienti gandrīz nekad nepaceļ “brilli”. Gadās, ka šīs tehnikas piekopēji nepaceļ pat vāku. Šādos gadījumos strūkla atrod, piemēram, papīrgrozu. Piekopj studenti, praktikanti vai darbinieki, kam ir pēdējā darba diena. Jāpiebilst, ka pēdējie savu veiklību biežāk demonstrē labierīcībās, kuras visticamāk tūdaļ apmeklēs nīstamākais kolēģis.

Precīzais
Piekopj akadēmiķi. Ar matemātisku precizitāti apzināts nepieciešamais strūklas ātrums, virziens. Tā triecas precīzi robežā, kur sākas ūdens. Šī paņēmiena turpinājums ir 3 reizes nokratīts “gals”. Rāvēja aizvēršana ar vienu precīzu kustību. Roku nomazgāšana un beigās kaklasaites nopozicionēšana precīzi virs augšējās pogas.

Netīrais
Praktizētājs nav apzināts. Acīmredzot šīs tehnikas piekopšana ir dziļi indivuāla izvēle, kas neļauj lietotāju viegli pozicionēt kādā no sociālajiem sektoriem. Par laimi pats paņēmiens ir viegli atpazīstams – urīns nav noskalots. Ir aizdomas, ka šo paņēmienu piekopj tie paši, kas turpinājumā nenomazgā rokas. Iemesls tam varētu būt, dziļa pārliecība par sava daikta sterilumu un apkārtējās vides netīrību.

BigBoss
Strūkla triecas tieši ūdenī, radot skaļu troksni un apšļakstot visus blakus stāvētājus. Zods pacelts. Skatiens tieši flīzēs. Kājas plecu platumā. Tehnikas uzdevums – iedzīt respektu apkārtējos. Tehnikas piekopējs – tavs priekšnieks.

Turpinājums nesekos.

P.S.
baterijās tīra prāna
galvā skaidas dziedin dzied
biešu putra daiļo āni
daikts bez mīlas aizlīp ciet

4 Replies to “Mīzēju klasifikators”

  1. Dāvāšu Jums ko jauku un sirsnīgu. Ikreiz, kad jutīsieties blū, uzlieciet šo dziesmu. Tā jūs pacels, piecels un atkal ar smaidu varēsiet stāties pretī ikdienas raizēm, dziesma apveltīs jūs ar nerimstošu enerģijas un prieka lādiņu tik ļoti, ka nekavējoties spēsiet traukties pretim nekontrolējamam un spilgtam katarses mirklim, kas atkārtosies vēl un vēl, un vēl…

    http://vimeo.com/10116936

  2. Debija izdevusies. :)) Acīmredzot, piederu pie klusajiem pirdējiem. :D Man bail ar saviem skaļajiem pirdieniem atbaidīt blakus istabās mītošās daiļās būtnes. Vispār wc jāizvieto pēc iespējas tālāk no no dzīvojamajām istabām, lai var droši izspausties. Ne velti senajiem latviešiem bija vecās labās koka mājiņas. :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *