Melnais stārķis. Dzīvības lidojums

Pašmāju telekanāls izveidojis kārtējo sensacionālo raidījumu – hipsters no laika ziņām un wannabe žurnāliste, sāpēs savilktām sejām, stāsta par melno stārķu izmiršanu. Ir apgredzenoti astoņi jaunie stārķēni, telefonbalsojumā tauta tiem devusi viegli padebīlus vārdus un ikdienu seko līdzi putnu gaitām.

“Viņi ir astoņi. Melnie stārķi. Un, iespējams, ka tieši viņi mums pastāstīs – kāpēc tie Latvijā nonākuši uz izmiršanas sliekšņa. Ornitologi kopā ar LNT ziņu dienestu sāk unikālu zinātnisku pētījumu.”

Jā, stārķi pastāstīs. Ar saviem knābjiem, haha. Ir pilnīgi skaidrs, ka melno stārķu populāciju iespējams saglabāt vienīgi lienot to ligzdās, traucējot viņu savrupo ikdienu, spraužot pie kājām lieku smagumu (gredzens ar raidītāju noteikti palīdz vieglāk aizlidot uz siltajām zemēm), kā arī stumjot putnu sejās kameras. Domāju, ka Garklāvas rūpjpilnais skatiens ir kā minimums puse no nepieciešamā, lai melno stārķu populāciju atjaunotu.

Patiesībā, šis skatiens ir teju vai atsevišķa raksta vērts, jo nekur citur nav iespējams redzēt cilvēku, kurš tik mērķtiecīgi cenšas ieviebt sejā kādu nebūt inteliģences rievu. Mērķtiecīgi un bezcerīgi. Tas ir brīdis, kad sajūties nedaudz neērti par to, ka skaties televizoru, jo nav skaidrs, vai Garlāvai seja savilkta krunkās tāpēc, ka trāpījies kāds īpaši trauksmains ziņu sižets, vai arī tāpēc, ka viņa ar grūtībām notur iespundēto pirdienu. Vai arī pār viņu nākusi atskārsme par to, cik stulba viņa patiesībā ir. Un tad vēl Kristīnes interviju laikā savilktā “nopietnā seja”… Nav šaubu, ka, uzdodot deputātiem demogoģiskus jautājumus, viņa jūtas kā Domburs, tomēr, skatoties no malas, ir skaidrs, ka intervējamie apjūk nevis tāpēc, ka kodolīgi trāpīgie jautājumi viņus būtu izsituši no līdzsvara, bet gan tāpēc, ka viņi vienkārši nav uztvēruši, ko tieši Garklāva cenšas pajautāt. Viņa padara LNT par FOX News. Kā teica Treneris: “Viņa parāda topošajai paaudzei, ka inteliģence nav nepieciešama, lai intervētu valsts prezidentu. Andris Bērziņš, protams, parāda, ka tas nav vajadzīgs arī, lai būtu par prezidentu.”

“Zinātņu doktors Māris Strazds melnā stārķa izpētei ir veltījis vairāk nekā 30 gadus. Viņš stāsta, ka 90. gadu sākumā Latvijā bija aptuveni 1000 pāru, kas bija 10 procenti no pasaules populācijas. Šobrīd situācija ir pavisam cita. “Mēs jau esam pazaudējuši pusi… Varbūt pat vairāk,” skaitļo Māris Strazds. Kāpēc melnais stārķis ir nonācis uz izmiršanas sliekšņa? Ir izvirzītas vairākas hipotēzes, un centīsimies tās pierādīt.”

Māri, man Tev ir sliktas ziņas… Neesmu melnā stārķa izpētei veltījis nevienu dienu, bet esmu uzkačājis spēju domāt racionāli. Vai nevarētu būt tā, ka klimata izmaiņu rezultātā Latvija vienkārši vairs nav piemērota melnajiem stārķiem? Viņiem šeit nepatīk, tāpēc tie pārceļas uz dzīvi piemērotākā vietā? Vietā, kur neviens nelien viņu ligzdās skaitīt olas un piekārt to bērniem pie kājām smagumus? Pat vikipēdija stāsta: “This is a shy and wary species, unlike the closely related White Stork.” Izsaku minējumu, ka melno stārķu populācija Latvijā tik izteikti samazinājusies tikai tāpēc, ka pēdējos 30 gadus Māris sācis līst to ligzdās.

Šorīt visu Latviju pāršalca satraukuma pilna ziņa:

Ejot uz darbu vai pusdienās, rūpīgi vērojiet apkārtni. Garas, sarkanas kājas un knābis, melni spārni, balta pakrūte, atsaucas uz vārdu Tince. Draudzīga, patīk lidināties apkārt un piedalīties TV šovos. Ja atrodiet, zvaniet žurnālistiem, kas izpostīja viņas dzīvi.

13 Replies to “Melnais stārķis. Dzīvības lidojums”

  1. LIELISKS TEKSTS!!!! Man jau likās, ka man vienīgajam tas raidījums liekas, maigi izsakoties, absurds, bet mūsu ir daudz! :) Parlasu un pārlasu :)

  2. Kaut kā grūti lasīt tekstu, kurā tik daudz ad hominem.. pieņemu, ka paustais viedoklis nav kļūdains (iespējams pat to atbalstu), vienkārši tas ir grūti pamanāms daudzo uzbraucienu konkrētajai personai dēļ.. tā arī šajā tekstā neatradu galveno ziņu… :(

  3. Pilnīgi tev piekrītu, pie katras izdevības noņemtu to raidītāju un piekabinātu kādam smagajam, kas dodas uz krieviju, tikai lai pačakarētu viņu prātiņus.

  4. garklāva principā jautājumus raidījuma viesiem uzdot nav spējīga – glābj austiņā režisora pačukstēšana priekšā…… un tās vadītāju smieklu lēkmes kas notiek raidījumos, bieži ir režisoru iniciētas, jo vadītājs austiņā piem dzird skaļu purkšķi vai atraudziņu ar komentāru, ui cik labi paēdu vai iedzēru aliņu…. faktiski lnt sejas ir leļļu teātra lelles ar tukšu galvu:) raksts ļoti laps!!!! paldies cement

  5. Paldies ka ieminējāties par raidījuma vadītāju. Es jau biju apradinājies ar domu ka man vienam viņas nopietnais skatiens liekas, maigi sakot, interesants.

  6. Skatiens ta skatiens, bet tā lentīte ap pieri – lūk, tas gan ir kaut kas. Varētu padomāt, ka Garklāva ir nevis stārķu glābējs, bet Rembo…

  7. Skaisti, viedi vārdi! Nodomāju, kā būtu, ja Garklāvai un tam popsteram katram pie kājas piekaltu rimbuli ar uzrakstu LNT īpašums?…

  8. Ja skatās no otras (kaut vai no piektās), tad ir skaidrs, ka 99% Latvijas sabiedrības vispār nezināja, ka tādi melnie stārķi ir un kas notiek Latvijas mežos t.i jaunaudzēs un izcirtumos (veco mežu mums vairs nav). Abdolbītā tauta tiek izglītota atbilstoši tās saprašanas līmenim.Tas ir skaidrs, ka LNT ir iesaistījies kā globāla kompānija, kurai ir tā saucamā sociālā un vides atbildības plāns utt.

  9. Pilnīgi nepiekrītu šim rakstam. Ne jau klimatiskās izmaiņas ir vainīgas pie melno stārķu izmiršanas, bet gan piesārņojums, ko viņi saņem, lidojot uz siltajām zemēm. Tas tika konstatēts arī melno stārķu olās, tāpēc jauno putnēnu skaits sarūk. Pieliekot melnajiem stārķiem raidītājus, iespējams tiks noskaidrots, kur ir šis piesārņojuma avots. Raidītājs neapgrūtina putnus lidot, tāpat kā mūs neapgrūtina nēsāt drēbes, maku, telefonu u.t.t. Tas, ka melno stārķu ceļam var sekot Tv, ir tikai apsveicami, jo tā cilvēki sāks vairāk interesēties par melno stārķu saglabāšanu Latvijā. Šī raksta autors ir nošāvis galīgi garām, bet tas jau ir mans viedoklis.

  10. Kādi mums vārgulīši, kurus apgrūtina drēbju, maka un telefona nēsāšana. Tad jau, stiepjot iepirkuma maisus, agonijā vārtaties pa zemi. Man jūsu tiešām žēl.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *