Latvietība kā rutks: stipra un muļķīga

Šis ieraksts būs īss, bet doma – kā ar sirpi pa pautiem.

Mani ļoti spēcīgi uztrauc jaunā Latvijas krasta apsardzes patruļkuģa nosaukums. Ja vēlamies, lai mūsu bruņotie spēki izraisa kaut ko vairāk par skumju, šķību smaidiņu, tad nepieciešams nekavējoties pārstāt saukt savas militārās vienības par Viesītēm. Vai Bitītēm. Šos vārdus pienāktos rezervēt bērnudārziem.

Bokserus nesauc par Jančukiem. Maukas nesauc par Antoņinām. Katram vārdam ir sava vieta.

Kādam te vajadzētu izņemt puķi no matiem, palaist vaļīgāk koku un atgriezties pie pamatvērtībām: asinsdesas, kailcirtes un armatūras.

Virsraksts © kolēģis Treneris.

8 Replies to “Latvietība kā rutks: stipra un muļķīga”

 1. Viesīte gan ir apdzīvota vieta, bet piekrītu raksta autoram par to, ka vai tad nu nevarēja tomēr izdomāt kaut kādu stingrāku vai nopietnāku nosaukumu, atbilstoši militārām vajadzībām. Ja apdzīvotā vieta sauktos “Impji”, tad vienību arī tā sauktu – “Impju vienība”?

 2. nu tie, kas nepārzina vēsturi, par to arī šausminās.nosaukumi izvļēti atbilstoši nozīmīgākajām Latvijas brīvības cīņu vietām!!! Cēsis, Jelgava, Skrunda, Rēzekne un aprietā Viesīte! labāk apdomāt sakāmo un tad vērt muti vaļā. sulīgi uzrakstīt var par jebko, bet vajag zināt faktus!!! — http://www.ltvzinas.lv/?n=video&id=4120 (no 2:12)

 3. Nu ja jau spēcīgākā armija pasaulē var saukt savus kuģus par:
  USS A. Childs
  USS Amber (PYc-6)
  USS Seagull
  USS Weaver (DE-741)

  u.t.t. :) Mums arī daudz bebru, mums ir arī gotiņas, varam saukt par govīm u.t.t.

 4. wartroom: tas konkrētā vārda skanējamu nepadara nopietnāku. Esmu pārliecināts, ka ir risinājušies svarīgi vēsturiski notikumi arī Puķīšu mājās un Runkuļu muižas ābeļdārzā, bet karakuģi es labāk sauktu par Vairogu, Vanagu, utml.

 5. Vajag krasta apsardzes kuģiem dot tādus nosaukumus, lai bēgļi laivās muktu promtos ieraugot. Piemēram bēgļugremdētājs, nēģermednieks utt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *