Kur Tev iet, Rūdolf Ming?

Jau-tā-jums no kura grūti izvairīties.

Latvijas kultūra ir tik sena, cik sena ir latviešu valoda. Bija Endzelīns un Mīlenbahs,  Barons, Rainis, bet tad tautas balss noklusa, krēslā svešā. Tik aiz priekškara čuksti vēstīja:  tie pirmie būs tie pēdējie un atkal plīvos sarkan-balt-sarkanais. Varas žņaudzošais tvēriens kļuva vājāks, balsis kļuva skaļākas, muguras staltākas. Ieva Akurātere piesauca vienu iekarotāju, lai vienotu visu latviešu tautu cīņā pret otru. Palīdzēja, mēs atguvām balsi, liesma iedegās kā senāk, mēs atkal sākām dzīt saknes brīvas Latvijas zemē. Iedzinām sertifikātus svešās kabatās, mainījām senču mājas pret kokakōlu, čipsiem un konfektēm. Kā īsti latvieši – zem laivas, bet ar saldu uz mēles.

Šķiet, ka padomju varas spiediens tikai saspieda latviešus ciešāk, saliedēja (līdzīgi kā tas šobrīd notiek ar krievu etnosu). Brīvības idejas tika vīstītas metaforās un gulstītas neskaitāmās dziesmās, grāmatās un filmās. Man ar mūžu pietrūktu, lai tās uzklausītu, izlasītu un noskatītu. Diži mākslinieki iemainīja savus spēkus un mūžus, lai tiktu apglabāti kā varoņi – nabagi, bet brīvā zemē, lai vieglas tiem smiltis.

Jau-tā-jums: Kā mēs darām tiem godu? Ar ko mēs turpinām pildīt nācijas pūra lādi? Kur ir talanti, kuri pa ķieģelītim ceļ valsti? Kas nācis Streiča vietā? Miks Ozoliņš? Mana tauta tā nīkst visās pasaules malās, pat savā zemē tā neaug kā nākas. Bet tad pēkšņi, tautai tiek pasniegts topošais spīdeklis! Kāda ruda galva, vārdā Rūdolfs. Rūdolfs Mings.

Viņš ir ekscentrisks, saka man vieni. Viņš ir iedvesmas kvēls, saka otri. Es tiem jautāju: “Tiešām? Vai viņš ir Mocarts pie videokameras? Viņš ir uzticīgs latviešu mākslas takai? Kur ir viņa latviešiem tipiskais pseidonīms, piemēram, Mindžu Rūdis?”

Kas ir zināms par Rūdolfu Mingu?

Acīm redzams, ka nekas!

Apskatīsimies viņa filmas “Darījums” reklāmas rullīti. Asociācijas? Miliču seriāli, Bumers un Tam gde kan4aetsa more. Rupja, vulgāra valoda, vardarbība, draudi, nauda un noziegumi. Vai skolniekam šādas intereses ir uzskatāmas par normālām? Vai tiešām viņš ir tas izredzētais, kurš izvilks Latvijas vārdu pasaules kino mērogā? Ja jūs jautājiet man, es teiktu, ka viņš ir austrumu kaimiņa implants, sarkanā mauzoleja stipendiāts, kura mērķis ir žņaugt latviešu kino, kastrēt latviešu identitāti mākslā un turpināt latento rusifikāciju. Neaizmirstiet, ka bipolaritātes implantēšana sabiedrībā ir tās šķelšana, jo vienīgais, kas to var vienot ir viena valoda.

9 Replies to “Kur Tev iet, Rūdolf Ming?”

  1. Nu nav jau viņš KGB, NKVD, vai vienalga fuck you Spiegs un sabotieris. Nav viņam vēl plīsusi celkas plēve industrijā, apvazās savu pakaļu pa Rīgu un sapratīs ka visi apkārt ir hiēnas un ies strādāt autoservisā.

  2. man jau tā rižika ir mazliet žēl – uztaisīts par pērtiķīti, ko izliekt tautai apskatei, lai gan redzēt tur vēl nav ko! es iedomājos, kā viņa provinces klasesbiedri viņu eksekutē
    lai čalis kārpās – moška savārīs kaut ko jēdzīgu, sūdīgi,ja turpmākā daiļrade saistīsies ar vampīrfilmu/krievu bojeviku atgremošanu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *