Kubana nāk: Vai vienā teltī dzīvoja 55 cilvēki?

Krievijas festivālu vasarai tuvojoties noslēgumam, šonedēļ Lucavsalā jau otro gadu izskanēs “Kubana” – fakts, kas saujiņai cilvēku liek uzdot jautājumu “kā, bļeģ, pēc pērnā gada izgāziena kaut kas tāds var notikt vēlreiz?!” Arī šogad festivāla norises vietā iegriezīsies Twitter profils @TekstaTiesraide, lai nekritiski ziņotu par visu rēcīgo.

Tā kā Teksta tiešraides profils ir piesiets 140 zīmēm, esam priecīgi, ka Cehs.lv valdes balsojumā ir piekritis kļūt par pasākuma informatīvo atbalstītāju, nodrošinot platformu Teksta Tiešraidei pirms festivāla, kā arī retvītot uz nebēdu feinākos tvītus.

Likumsakarīgs 2015. gada izgāziens

Pērnā gada izgāziens bija ļoti likumsakarīgs, jo tāda izmēra pasākumam mainīt lokācijas vietu ir nepiedodami. Turklāt divas reizes. Interesanti, ka no Krimas apkaimes festivāls vispirms pārcēlās uz Kaļiņingradu, bet pēc tam uz nākamo loģisko (?) lokācijas vietu – Rīgu. Tā kā grupu vasaras maršruti iet roku rokā ar festivālu norises vietām, pērn “Kubana” mākslinieku atcelšanu varēja loģiski saprast. Jābrīnās, ka uz jauno norises vietu vispār atbrauca, piemēram, D12 vai HIM. Kaut gan… Tiem senilajiem un sen neaktuālajiem vecūkšņiem tāpat droši vien nekā labāka nav ko darīt, ja nu vienīgi mazbērniem stāstīt, kā viņi reiz satika Eminemu.

Savukārt pavisam varam nebrīnīties par to, ka uz festivālu neieradās apmeklētāji. Lojālajiem Kubana apmeklētājiem (pasākums notiek no 2009. gada) tas nozīmēja vīzas, neplānotu ceļojumu un galu galā – festivālu, kurā puse viesu nahuj neatbrauc. Vietējiem tas nozīmēja vēl vienu ziņu portālos, ko mēģināt ignorēt, jo pat apsvērt domu par biļetes iegādi pērn šķita smieklīgi un festivālu apmeklēt izlēma tikai mazohisti ar dīvainām tieksmēm.

Protams, pēc festivāla Ušakovam pietika spēka apgalvot, ka festivālu apmeklēja 15 tūkstoši (lol), no kuriem seši tūkstoši bija Krievijas viesi (rofl). Tāpat sekoja arī šis ģeniālais aprēķins: “Ušakovs norāda, ka gadījumā, ja katrs no viņiem četru pasākuma dienu laikā Rīgā iztērējis vismaz 500 eiro, tad Rīga festivāla laikā kopumā nopelnījusi vismaz trīs miljonus.

Drošībai jāpiebilst – mēs bijām telšu pilsētā, kur saskaitījām precīzi 54 teltis (dažas palika ārpus kadra).

Kubana

Ļoti optimistiski pieņemot, ka neviens no pašmāju deviņiem tūkstošiem apmeklētāju negulēja teltīs (jo festivālos jau neviens tā nedara), un pieņemot, ka no atbraukušajiem sešiem tūkstošiem puse būs mitinājusies smalkajos hoteļos (jo vizuāli varēja novērot, ka Kubana pulcē sabiedrības krējumu), sanāk, ka vidēji vienā teltī mitinājās 55 cilvēki.

Teiksies absurdi? Jā, iespējams. Bet pēc mūsu aprēķiniem tas ir tikai par 20% tik absurdi, cik, mūsuprāt, absurda ir Nila diršana.

Tas viss, protams, ir ļoti grandiozi, taču šogad ir jauns gads un jauni izaicinājumi. Citēsim pasākuma galveno organizatoru, kurš visu 15 tūkstošu skatītāju acu priekšā pērn no skatuves veltīja skarbus vārdus visiem festivāla nelabvēļiem: “Iģiķe nahuj. Nahuj i v pizdu!

Ar tikpat kareivīgu garu trešdien publicēsim savas pārdomas, kāpēc tieši šogad vajadzētu apmeklēt festivālu.

20 Replies to “Kubana nāk: Vai vienā teltī dzīvoja 55 cilvēki?”

 1. Patiešām izcili, un kā naglai uz galvas!! Pilns raksts humora – HAHAHA, labāk būtu 16. martu aprakstījuši, bet nē, laikam par to nemaksā.. Liekat reiz mieru tai krievzemei, vai tiešām savā acī ar baļķi var eksistēt tik ilgi.

 2. “Eksistē dirst” ir elegantākā virziena norāde, ar kādu bijusi tā laime saskarties. Tas tiks fiksēts manā īpašajā Dainu skapja analogā! Paldies cementam!

 3. Vatonkuli – Tev raksts šķita nesmieklīgs, vai Tu saņēmi atlīdzību, lai paustu viedokli, ka raksts Tev šķita nesmieklīgs? Drīkst atbildēt vienā vārdā.

 4. 15 tk. apmeklētāju norāda, ka tas nav sekls masu kultūras pasākums, bet izteikti elitārs notikums izmeklētai publikai. Pie kuras neapšaubāmi pieder arī “onkulis”. Pieņemumu, ka tie, kuri neguļ teltīs, dod priekšroku gulēšanai šortos un/vai dzērumā, nevis smalkos hoteļos. Kas gan cits viņiem atliek pēc tam, kad Nils viņiem ir noslaucis pēdējos 500 (vidēji) euro?

  Tā vai citādi, bet Zigimora komentārs kodolīgi un ietilpīgi apraksta Q-baņas kultūrantrololololoģisko fenomenu gan detaļās, gan arī lielos vilcienos.

 5. Nils nav melojis, sacīdams, ka pērn bij’ 15K apmeklētāju. Tas bija viņu ģeniālās mājaslapas apmeklējums, kur teksti LV valodā brīžiem pat pārspēj ceha virtuozitāti!

 6. LAMZAKI – ATPŪŠATIES AR KOMFORTU UZ KUBANA – 2016.
  08.08.2016
  Amigos, mēs izdarām visu jūsu komfortam uz KUBANA -2016.
  Jūs varat atpūsties pārtraukumos starp iemīļoto artistu koncertiem, iegūstot ērtus lamzaki.
  Lamzaki – tas ir uzpūšamie šezlongi , uz kuriem var sēdēt un pat gulēt. Bet ņemot vērā, ka lamzaki, protams, būs ar festivāla KUBANA simboliku, tos var izmantot fotosesijaj un selfie! Lamzakiem ir vēl viens pluss: nopūstajā stāvokli tie ieņem pavisam nedaudz vietas, tādēļ novērtējot to priekšrocības uz KUBANA, jūs varēsiet viegli paņemt lamzaku līdzi un izmantot uz vasarnīcas, atvaļinājumā, uz piknika – taču jebkur!

 7. Ja nopietni, nevaru iedomāties, kāpēc kādam vispār būtu jāpaliek teltī, ja festivāls notiek pilsētas vidū, kur apkārt ir pilns ar viesnīcām, hosteļiem un airbnb dzīvokļiem, kur palikt pa nakti par lētām naudiņām. Tā ka aprēķins rakstā ir no pirksta izzīsts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *