Kubana nāk: Labākais vienas dienas festivāls, kas notiek četras dienas

@TekstaTiešraide atvainojas, ka raksts “Kāpēc Kubāna 2016 ir pasaulē labākais vienas dienas festivāls, kas ilgst četras dienas, Latvijā”, netika publicēts trešdienā. Mēs bijām aizņemti ar alkohola patērēšanu (cienām savu lasītāju, tāpēc dzeršanu ar tekstu rakstīšanu neapvienojam) un Kubānas biļešu pirkšanu.

Pieņemam, 2015. gada festivāla izgāzienu esam veiksmīgi atstājuši aiz muguras un drīkstam to tālāk nešķetināt. Ja nu vienīgi lieku reizi pievērst uzmanību, ka publicitātei Kubana nekur nav izmantojusi nevienu attēlu no 2015. gada festivāla.

Bet okej, okej, ir pagājis gads un Kubāna ir pelnījusi iespēju izgāzties no jauna. Vai arī neizgāzties, protams, bet mēs esam nedaudz reālisti. Ne mazāk reālistiski vēlamies pateikt skaļu teikumu – šogad ir sagaidāms lielisks alternatīvās mūzikas festivāls!

Jā, Kubana 2016 ir ieplānojuši atvest diezgan grandiozas grupas (alternatīvās skatuves mērogos) – Enter Shikari, panku karaļus NOFX, The Subways, kuriem tu čista zini šito dziesmu, Guano Apes (kurus tu zini, ja esi dzimis pirms 2000. gada), The 69eyes (ā, bļē, tie taču agrāk pie Origo bija cieņā!!), The Ramones bundzinieku un citus.

Diemžēl šeit ir tā sliktā ziņa. Pirms gadiem zāle bija zaļāka un metālu/roku ļaudis novērtēja vairāk. Iespējams, tieši tāpēc drosmi saēdušies metālisti izlēma uz Latviju atvest pasaules līmeņa grandus ballītē, ko nosauca par “Metalshow Open Air 2008”. Cradle of Filth, The Exploited, Agnostic Front, Pain un vēl kaudze populāru mākslinieku. Toreiz Latvijas metāl-galvas guva mācību, ka pie mums ļaudis, kuri patiesi novērtē mošpitojamu ģitārmūziku ir tik, cik viņi ir, un Metalshow, tā vietā, lai kļūtu par nozīmīgu punktu uz Eiropas mūzikas festivālu kartes, diemžēl klusi, klusi pazuda.

Lielā mērā Kubana šogad mākslinieku ziņā ir sarīkojusi kaut ko starp metālīgo Metalshow, roķīgo Fonofest, hārdkorīgo Zvērā un jebkuru krievu mūzikas vakaru klubā “AmPir”. Tikai, atšķirībā no iepriekš uzskaitītajiem festivāliem, Kubānai nav gadiem būvēts imidžs un lojālā auditorija. Gluži pretēji – pēc pērnā gada Kubāna vasaras pasākumu vidū ir tas čalis, kurš skolas ekskursijā vienmēr piedirš guļammaisu.

Ievadā minējām, ka “Kubāna 2016 ir pasaulē labākais vienas dienas festivāls, kas ilgst četras dienas, Latvijā”. Tieši tā arī mēs uzskatām un šeit arī ļoti racionāls pamatojums:

– Pirmajā dienā iespējams, uzstāsies* Enter Shikari, NOFX un The Subways (izcils alternatīvais line-up)
– Pirmās dienas ieejas biļete līdz pat šai dienai maksāja 14,99, kas ir smieklīgi maz
– Bonusā pēc Enter Shikari diseni uzspēlēs džeks no Prodigy
– Fakin’, 14,99€!

* – pērn kaudze grupu, Enter Shikari ieskaitot, tā arī nepagodināja festivālu ar savu klātbūtni, tāpēc šogad ticēsim tikai tad, kad paši ieraudzīsim viņus uz skatuves.

Tēzes

Festivālā “Kubana” ir totāli vērts apmeklēt pirmo dienu, jo tajā ir paredzēti grandiozi mūziķi par lētu cenu. Pat, ja atbrauks tikai viena no solītajām grupām, Teksta Tiešraide jau jutīsies uzvarējusi.

Teksta Tiešraide Tviterī rakstīs no “Kubānas” pirmās dienas, jo pizduj nahuj palikt ilgāk un vēl nejauši atkal dzirdēt derdzīgi pretīgo Neuromonakh Feofan. Neesam gatavi ar to riskēt.

Sagaidām, ka pasākumu apmeklēs saujiņa ļoti apmierinātu Alternative.lv lasītāju, kuri būs ieradušies papriecāties par grupām, kā arī uzticamākie Ušakova Facebook sekotāji. Pēc pasākuma noteikti dzirdēsim, cik daudz tūkstoši apmeklējuši Baltijā lielāko festivālu.

Kas attiecas uz rēcīgajiem grupu aprakstiem un Google translate cienīgo latviešu valodu mājaslapā (ieskaitot, protams, lamzakus piepūstajā stāvoklī) – izšķirstot pērnā gada foto arhīvu, atradām, ka sadarbību ar savu kopīraiteri viņi bija uzsākuši jau pērn: 

Kubana

8 Replies to “Kubana nāk: Labākais vienas dienas festivāls, kas notiek četras dienas”

  1. Bamo, ka šogad festivāla laikā būs aizliegts sarunāties lai netraucētu mūziķiem :

    “..Iepriekš tika ziņots, ka, lai mazinātu iedzīvotāju neapmierinātību ar Lucavsalā notiekošā festivāla radīto troksni, šogad plānots mainīt skatuves novietojumu, kā arī izmantot mazāk jaudīgu aparatūru. “Delfi Izklaide” piedāvā nelielu ieskatu pasākuma sagatavošanās darbos.”

  2. Dažus festus slavenus padara to slavenie dalībnieki, citus – slavenību neatbraukšana.

    Iešu nopirkt Ķengurs – tīri laj redzētu vai pa trim minūtām do 1 eur vaj pa 1 eur atņem 3 minūtas no mana dzīve.
    Nē es nešļupstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *