Sazīmē kropli: Cements

Ar rakstu sēriju “sazīmē kropli” mēs pirmo reizi Ceha pastāvēšanas vēsturē godīgi aprakstīsim viens otru. Pēc šiem aprakstiem ikvienam lasītājam būs iespēja 10. jūnijā notiekošajā Cehstivālā sazīmēt jeb atpazīt Ceha autorus.

Cementa rakstu darbu lasīšana man vienmēr ir asociējusies ar gaidpilno cerību laiku pirms Ziemassvētkiem, kad tiek nopirkts adventes kalendārs. Diemžēl, šinī gadījumā aiz katra datuma lodziņa ir noslēpusies nevis šokolādes konfekte, bet irdens sūds. Abu notikumu radniecību īpaši papildina Cementa acīmredzamā vizuālā līdzība ar nodzērušos Jēzu, kas arī ir vienīgais iespējamais iemesls, kāpēc cilvēki viņam seko.

Līdzība ar pestītāju nav tikai vizuāla. Gluži tāpat kā J. Kristus, arī Cements daudz laika pavada uz ceļiem. Ko tieši viņš šai laikā dara, atstāšu lasītāja fantāzijai, bet varu pačukstēt, ka tuneļi ausīs ir brīnišķīgi rokturi.

Lai gan tas mani absolūti nepiš un tieši vaicājis neesmu, pastarpināti zinu, ka Cements vēl nav sasniedzis 33 gadu vecumu, tāpēc, lai arī blāvas, tomēr vēl ir cerības, ka viņš uzrakstīs kaut vienu patiesi labu kreatīvu. Tādam gadījumam vienmēr nēsāju līdzi piezīmju blociņu un pildspalvu, jo pieņemu, ka savu pirmo un vienīgo jēdzīgo Ceha kontribūciju Cements dos īsi pirms savas nāves, guļot toksikoloģijas palātā un piedzīvojot spilgtas pretsāpju medikamentu izraisītas vīzijas. Divas lietas gan viņš noteikti nekad nepieredzēs: nokostās aknas transplanta saņemšanu un lasītāju atzinību.

Ja pat pēc tik detalizēta apraksta, jūs Cementu neatpazīsiet Cehstivālā, tad vienkārši lūkojoties pēc čaļa, kuru būtu gatavi izpist dirsā gluži vienkārši aiz līdzjūtības.

12 Replies to “Sazīmē kropli: Cements”

 1. Tā arī neesmu sapratis, kas ir jēdzīgāk manā vienīgajā dzīvē – uzturēt sociāli pieņemamo ilūziju, saņemot sociuma nosacīto drošības sajūtu, vai arī apēst sauju suņu sēnes un aizlidot psilocibība izraisīto vīziju un halucināciju kritienā ar risku neatjēgties.
  Pišanās šā jautājuma sakarā šķiet ne visai interesanta padarīšana, par ko vairāk norūpējušies jaunieši organisma hormonālo procesu likumsakarīgā ietekmē. Visam savs laiks. Kam kas pietrūkst, tas par to allaž arī domā – tā vai citādi.
  Bet [tikmēr] laiva peld. (c)

 2. Kad hormoni reaģē tikai uz suņiem, tad loģiski, ka cilvēki neraisa nekādu interesi, bet draudi ieēst suņusēnes jau ir atklāta spiešana uz līdzjūtību un ir kvalificējams kā palīgā sauciena. Cerams, ka visi līdzjūtības erektētie sadzirdēs.

 3. U sakreņķējies, ka kādam nestāv uz Cementu. Tava nemitīgā uzmanības pievēršana maniem komentāriem un tas, ka vēl aizvien nēsā sevī aizvainojumu par joku ar suni, tikai papildus raksturo tavu garīgo slimību.
  Izrādās, bez narcisma tu vēl sirgsti ar latentu homoseksuālismu. Diezgan bēdīga slimības aina. Savā ziņā žēl tevi.
  Taču ir priecīga vēsts – tava slimība ir ārstējama! Iedzer indi, paliks vieglāk.

 4. Kāpēc lai es apvainotos par to, ko Tu dari ar sunīšiem? Apsolu, ka nevienam neteikšu par Tavu slepeno un apkaunojošo aizraušanos.
  Vai es kur minēju Cementu? Kāpēc izlasot vārda “cilvēks” daudzskaitli Tev ienāca prātā tikai vienskaitļa Cements. Ļoti interesanti, ļoti fokusēti un ļoti latenti.

  Padomā par to.

 5. Tu labāk padomā par to, kāpēc nereti raksti paštaisnā tonī, bieži piesienies citiem, vienmēr centies pateikt pēdējo vārdu un asprātības pabeidz ar augstprātīgu, pamācošu bakstīšanu “Padomā par to”.
  Tavs savdabīgais “humora” stils no malas vairāk izskatās nevis pēc humora, bet gan pēc verbālas agresijas, ar ko sublimē kaut kādu kompleksu sevī, pašapliecinoties internetā.

  Padomā par to.

 6. Un vēlreiz atgādinu – nav stilīgi banāli kopēt jokus, ko tev kāds cits ir pirmais adresējis. Ja es pajokoju par tevi un sunīšiem, tad tas bija mans joks. Izdomā savu. Ja es pajokoju par tevi un latento homoseksuālismu, tad tas bija mans joks. Izdomā savu. Ja nevari neko savu izdomāt, tad neraksti. Tava nemitīgā bakstīšana manā virzienā te tā nopietni interesē tikai tevi, nu un drusciņ pievērš uzmanību arī man (kā apnicīga muša). Kāda attieksme ir visiem pārējiem, es jau tev vienreiz norādīju. Cilvēki te nāk lasīt un rakstīt oriģinālas asprātības vai izteikt savu viedokli par tematu, nevis lasīt tavu augstprātīgās dzēlības ar kopētiem jokiem.

 7. Mans mazais draudziņ, man nāksies Tevi apbēdināt – Tu neesi episko joku par suņu pišanu un latentu homoseksualitāti autors. Šie joki ir lasāmi divus tūkstošus gadus vecās Senās Romas paskvilās un bija apritē jau ilgi pirms tam.

  Tavi aizkustinošie centieni pēc lasītāju atzinības izraisa dažādas emocijas un līdzjūtība ir to starpā. Šādi es realizēju pamudinājumu “… vienkārši lūkojoties pēc čaļa [solaris], kuru būtu gatavi izpist dirsā gluži vienkārši aiz līdzjūtības.” (Nav gan tik hormonāla un latenta, kā Tava interpretācija minētajam procesam.) Ceru, ka biju pietiekoši maig… līdzjūtīgs un Tev patika.

  Paldies par sadarbību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *