Kas kopīgs mediķu piketam un piedirstam guļammaisam

Reizi četros gados latvietim ir tradīcija sūdzēties, ka Saeimas vēlēšanās nav, par ko balsot, ko pavada mēģinājums sasniegt jaunu rekordu vēlētāju mazaktivitātē. Neatņemama tradīcijas sastāvdaļa ir gadu vēlāk būt pārsteigtam, jo kāds stulbenis ir ievēlējis muļķus. Šobrīd “Cehs.lv” mākslīgā intelekta laboratorija rūpīgi seko notikumiem Saeimas atlaišanas iniciatīvas kontekstā. Jābrīdina uzreiz: secinājumi ir šokējoši.

Varētu domāt, ka šis jautājums gan medijos, gan sociālajos tīklos ir muļļāts teju līdz Kiviča līmenim un par to pateikt kaut ko jaunu ir praktiski neiespējami. Taču šeit jūs kļūdāties, jo labo domu mecenāts Kristaps Āls nāk klajā ar pavisam svaigu un siltu skaidrojumu.

Lai labāk iezīmētu situāciju, es izmantošu analoģiju no tām savas bērnības atmiņām, kurās netieku slānīts ar Sorosa bildi.

Katrā pamatskolas klasē ir augšējais un apakšējais gals. Es vairāk piederēju pelēkajam vidusgalam, jo tas palīdzēja labāk shēmot lietas. Pirmajās klasēs man vienmēr šķita netaisni, ka skolotājas ieklausās tikai labajos skolēnos. Piemēram, Anna bija izglītības ierēdnes meita un tajā laikā šķietami kaitinoša zubre – apdāvināta, ar teicamām darba spējām, un viņa teju nekad neēda līmi vai nepārgrauza pildspalvas kodoliņu, notašķījot rokas, muti, džemperi un galdu.

Man ātri kļuva skaidrs, ka ir svarīgi uzturēt labas attiecības ar Annu tajos brīžos, kad man nepieciešama skolotāju labvēlība. Piemēram, pārcelt vārdiņu kontroldarbu bija daudz lielākas izredzes, ja jautājums nāca no viņas, nevis no manis.

Vēlāk es sapratu, ka tas darbojas arī otrādi. Klasē bija arī tāds Kaku Daniels, kurš divu dienu ekskursijā uz Tartu piekakāja Annas guļammaisu, lai ierādītu viņai vietu. Jūs varētu domāt, ka no Daniela gribētos distancēties, taču nē. Viņa viedoklis ir tieši tikpat ietekmīgs, cik Annas. Tikai viņš darbojas pretējā virzienā.

Kad skolotāja gribēja salaveča vietā uz Ziemassvētku dāvanu pasniegšanu aicināt kaut kādu ziemas saulgriežu plenci kartupeļu maisa kostīmā, nācās Kaku Danielam iestāstīt, ka tā ir baigi labā ideja. Tiklīdz viņa saprata, ka savu ideju būvē koalīcijā ar Kaku Danielu, skolotāja nekavējoties atmetās un bērniem netika liegta iespēja pasēdēt darbmācības skolotāja klēpī, kura melnie bārdas sari budžeta versijā tika maskēti ar retiem baltas vilnas stiebriem.

Mediķi savās prasībās ir Anna. Viņu lūgumi ir saprotami un sarunas ar skolotāju (Saeimu), lai arī caur piketiem, ir loģiskam cilvēkam saprotamas un racionāli noformētas.

Pienāca brīdis, kurā no malas “bazaru” padzirdēja arī Kaku Daniels, kurš iespraucās pa vidu ar tekstu “davai, goņī naudu”. Viņš sāka vākt parakstus no saviem čomiem par Saeimas atlaišanu, pilnībā diskreditējot sākotnējo sarunu izcelsmi un cēlos nolūkus.

Konspirācijas teoriju piekritēji un “Z-Scars” fani zinās, ka te nekas nenotiek tāpat vien, tāpēc aktuāls ir jautājums – kurš šajā sarunā pasauca Kaku Danielu? Ja tas ir smalki spēlēts valdības plāns, lai diskreditētu savu oponentu, – visu cieņu, un ceru, ka kāds par to iedos PR balvu. Ja KD savās aktivitātēs iesaistīja paši mediķi, tad tas ir maktens kāls viņu dārziņā.

Teju visi “Cehs.lv” mākslīgā intelekta laboratorijas fokusa grupas dalībnieki atzina, ka šobrīd pat būtu gatavi parakstīties par ārstu algu samazināšanu un sasirgt ar negantu pneimoniju – tikai tāpēc, lai cilvēkam nebūtu jājūtas morāli līdzatbildīgam par pietaisīto Annas guļammaisu.

2 Replies to “Kas kopīgs mediķu piketam un piedirstam guļammaisam”

  1. Protesti nav = visi “āāj, cik slikti, kūtrā tauta. Cietēji, mīktie. Žēl, ka neesam kā Francūži, tie gan prot savu panākt”.
    Protesti ir = “ā, nu šitie jau sūdzās visu laiku. lohi. Vienkārši vajag vairāk strādāt un mazāk pīkstēt, heh heh”

    10
    2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *