Kas Gobzemam kopīgs ar Vīķi-Freibergu jeb valsts glābšanas rokasgrāmata

Atbildot uz virsrakstā minēto jautājumu – nedz eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, nedz Aldis Gobzems nav bijis premjerministrs, kaut viena no minētajām personām pat mēģināja par tādu kļūt. Visādi citādi abām minētajām personām nav absolūti nekā kopīga. Tā kā virsraksts savu klikšķēsmas uzdevumu izpildīja un tu šo rakstu atvēri, nu varam to pabīdīt malā un ķerties pie raksta pamatjautājuma, kam nav nekāda sakara ar eksprezidenti, bet pavisam neliels sakars ar eks-gandrīz-premjeru. Proti, jautājums ir par to, kā izglābt valsti, kura tūlīt, tūlīt tiks nozagta jau pēdējos 30 gadus.

Ir skaidrs, ka viens nav cīnītājs, lai arī cik (un te citēsim kādu dižu politiķi) “izglītots, lielisku karjeru, gudrs, izskatīgs, harismātisks un spēcīgs” šis cilvēks nebūtu. Šādus cilvēkus vajag daudz, vēlams, pilnīgi visu nākamās Saeimas sastāvu. Tā un tikai tā valdošo kliķi varēs aizvākt no siles uz visiem laikiem, jo labi zināms ir teiciens par pilienu darvas, kas sagandē visu medus mucu. Nu, labi, sākumam pietiks ar parastu vairākumu, taču aizvien tam tāpat nepieciešams prāvs skaits pareizi domājošu ļaužu. 13. Saeimas vēlēšanās pie vietas parlamentā tika 6,84% no kandidātiem un apaļa 0% no nekandidātiem, kas ir galēji netaisnīgi un kaut kāds stulbs totalitārisms. Kur Atēnas polisas šūpulī izauklētie ideāli par tiešo pārvaldi? Tāpēc, lai palielinātu izredzes izglābt valsti, vajadzēs daudz jo daudz gan pareizi domājošu kandidātu, gan nekandidātu, kurus no kandidēšanas varbūt attur vien tādi muļķīgi kliķes noteikti ierobežojumi kā tīšs kriminālpārkāpums vai sēdēšana cietumā.

Taču uzsvars šeit ir uz “pareizi domājoši”, tāpēc “Ceha” Mākslīgā intelekta laboratorijas Kvantu polittehnoloģijas neironu tīklu programmēšanas nodaļas speciālists Kristaps Āls liek priekšā rokasgrāmatu “10 populista valsts glābšanas baušļi”, kas tapusi, rūpīgi analizējot trīs izcilu politiķu taktiku – eks-gandrīz-premjera Gobzema, Vladimira Žirinovska un par mesiju noturētā Braiena Koena, tēla no komiķu kopas “Monthy Python” kinofilmas “Life of Brian”. Ņem vērā tos, un arī tu nākamajās vēlēšanās būsi viens no simttūkstošpirkstainās dūres, kas satrieks pīšļos F Viņķeli un visu viņas kliķi.

1. Ir tikai divu veidu cilvēki. Sliktie (tie ir viņi, tie citi) un labie (tie esam mēs). Pa vidu nav nekā. Ar mums vai pret mums.

2. Tu esi gudrs un godīgs, bet viņi – stulbi un negodīgi. Vienmēr. Ja tev ir daudz naudas, tas ir tāpēc, ka tu esi gudrs un godīgs un to esi nopelnījis saviem spēkiem. Ja tev nav daudz naudas, tas ir tāpēc, ka viņi ir stulbi un negodīgi un neļauj tev to nopelnīt. Veiksmes ir tikai tavs nopelns, neveiksmes ir tikai viņu vaina.

3. Tu nekad nekļūdies. Tad, kad tu kļūdies, patiesībā apkārtējā pasaule vēl nav “piedzimusi” patiesībai, bet drīz tas neizbēgami notiks. Faktiski tu saki nākotnes taisnību tagadnē. Piemēram, ja zāles pret malāriju palīdz arī pret Covid-19, kaut visi pasaules zinātnieki saka, ka nepalīdz, vienkārši jāpagaida, kad sāks palīdzēt. Acīmredzami zinātne vēl nav tik tālu attīstījusies, lai noskaidrotu, ka palīdz, un zinātnieki neko nejēdz. Ja politiskie konkurenti saka, ka šīs zāles palīdz arī pret Covid-19, bet visi pasaules zinātnieki saka, ka nepalīdz, tad acīmredzami politiskie konkurenti ir lohi un kļūdās, jo zinātnieki taču saka, ka nepalīdz.

4. Ja kliķe saka, ka maskas nav jāvelk, tad maskas ir jāvelk. Stulbā kliķe acīmredzot grib, lai tu inficējies un nomirsti! Ja kliķe saka, ka maskas ir jāvelk, tad maskas nav jāvelk. Stulbā kliķe acīmredzot uzskata tevi par aitu un grib, lai tu nomirsti no saindēšanās ar savu izelpu. Proti – galvenais ir teikt pretējo tam, ko saka kliķe, pat ja tas nozīmē nonākt pretrunā ar paša agrāk teikto. Galu galā tas, ka kliķe allaž melo, ir aksioma, tāpēc tu nekad nenošausi greizi un vienmēr teiksi patiesību, vienkārši vienmēr sakot pretējo.

5. Tu. Esi. Tautas. Griba. Visas tautas. Bez izņēmuma. Arī tās daļas, kas balsoja par establišmentu, par kliķi. Viņi vienkārši paši neapzinās savu Īsto Gribu. Un, ja tu nejauši gribi nosvinēt savas jaunās partijas dibināšanas iesildošo ballīti savā dzimšanas dienā, bet par partijas dibināšanu nejauši paziņot tieši savā vārda dienā, tas tāpēc, ka visa tauta tā grib. Tam nav nekāda sakara ar personības kultu vai narcismu. Tauta palūdza pasākumus rīkot tieši šajos datumos.

6. Tu zini Īsto Patiesību, ko no tautas slēpj establišments. Arī miljoniem ārstu. Arī miljoniem ierēdņu. Bet tev ir savi avoti, kuri zina. Un tu esi labs – pačukstēsi to arī saviem līdzcilvēkiem. Nē, ne tagad, kaut kad nedaudz vēlāk. Varbūt rīt?

7. Kad kliķes politiķis publiski parāda fakuci, viņš ir nekulturāls un rupjš. Kad Pareizi Domājošs politiķis (protams, tas esi tu, draudziņ!) kādu publiski un regulāri nosauc par resnu lūzeri, tu vienkārši esi atklāts un sauc lietas īstajos vārdos. Kad tava matu līnija atkāpjas, tā ir brieduma un vieduma pazīme – uz dārgakmeņiem taču sūna neaug. Kad viedokļu pretiniekam matu līnija atkāpjas, viņš ir plikpaurains lohs, kuru pat sieva negrib, ha, ha!

8. Ja tu pārkāp noteikumus, tie ir netaisnīgi. Tos galu galā izdomāja kliķe, vai ne? Tāpēc tie pat uzprasās uz pārkāpšanu! Ja kāds no kliķes vai kliķes līdzskrējējiem pārkāpj noteikumus, viņš ir likumpārkāpējs un divkosis.

9. Un, visbeidzot, desmitais bauslis, kurš tikai kliķei un aitām-līdzskrējējiem izskatās kā devītais, jo tu nemelo un vienmēr pildi solījumus arī tad, ja izskatās, ka nepildi. Nekad neatzīsti savu vainu. Tu jau arī nekad neesi vainīgs – skatīt bausli numur pieci. Tauta zina, ko tauta grib. Tauta pret sevi nevar noziegties, un tu esi tauta. Visa tauta.

Gana daudziem cilvēkiem, ne tikai dažiem apņēmīgiem drosminiekiem, kāds ir mūsu eks-gandrīz-premjers, ievērojot šos pamatprincipus, vārti uz varu būs plaši vaļā un vieta parlamentā garantēta. Valsts glābšana līdz ar valdošās kliķes aizvākšanu no siles ir tikai laika jautājums, jums kļūstot par… ā, pag… valdošo kliķi?

4 Replies to “Kas Gobzemam kopīgs ar Vīķi-Freibergu jeb valsts glābšanas rokasgrāmata”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *