Kartupeļu apjukums

Pēc vairākiem nesekmīgiem valdības izveidošanas mēģinājumiem, beidzot tas ir izdevies un varam vieglu sirdi pilnībā nodoties Eirovīzijas atlases dalībnieku kritizēšanai. Kamēr lielākā daļa iedzīvotāju atviegloti nopūšas un priecājas, ka beidzot tas ir paveikts, daļa vēlētāju jūtas tik “uzmesti”, ka daži alfa-tīrradņi sašutumā publiski sagrieza un sadedzināja savus partijas t-kreklus. Un tie nav Saskaņas atbalstītāji, ar kuru iecienīto partiju neviens pat nepieļāva iespēju uzsākt sarunas – tie ir cilvēki, kuru iemīļotā partija ir daļa no jaunās valdības ar trim ministru amatu posteņiem. WTF?

Tā kā vārdi “intelekts”, “viedums” un “spriestspēja” nav pirmie, kas iešaujas prātā, iztēlojoties vidējo KPV LV vēlētāju, devos uzmest aci viņu viedoklim “Latvijas tautas demonstrācija” facebook lapā. Tiem, kas nezina – tā ir partijas atbalsta grupa, kurai nesen izdevās saorganizēt iespaidīgu 100 cilvēku piketu pret Vienotības veidoto valdību, no kuriem lielākā daļa piketētāju bija dažādu mediju žurnālisti un bariņš Ždanokas čomu. Šajā lapā pēc valdības apstiprināšanas publicēta Artusa Kaimiņa bilde, zem kuras ir lērums komentāru, no kuriem pāris spīdošākos vēlos citēt. Lai spilgtāk ilustrētu savu nostāju, komentāru gramatikas, interpunkcijas, stila un veselā saprāta kļūdas atstātas nekoriģētas.

 • Edgars: “vini tikai mak solit”
 • Signe: “Vnk visiem jābrauc prom no Latvijas…lai paliek tik pensionāri…vot tad viņiem nebūs naudas ko zagt…tad nebūs nokā ņemt..būs tik jādod”
 • Amanda: “Nodevējs!!!”
 • Anita: “Nežēlīgi un ciniski piekrāpa tautu, nodeva Aldi Gobzemu! Pretīgi, Artuss!”
 • Artur: “Izdzimtenis!Lai top nolādēts viņš līdz mūža galam!!!”
 • Elita: “Ja asinīs stukaći un ćekisti ko brīnīties? Iedzimts talants..Kaut kā neticu viņam par “sarkanajām līnijām” pret Saskaņu. Tâ viņa draudzenīte kaut kâ ļoti atgādina krievuśku. Vairāk izskatas,ka runâ vienu,dara citu..kā izdevīgâk. Glużi ká radiniece ćekiste..”
 • Zigurds: “Ņēma un uzmeta… Nekas jauns, par meroni rubuļiem pārdevās?”
 • Revita: “Vistrakākais ir tas, ka šim kungam tūkstoši ticēja par jaunu sākumu šai valstī. Bet viņam šķiet Meroni naudas smarža patika labāk nekā godīgums. Viegli sevi pārdeva… Nē ne sevi, bet tautu…”
 • Edijs: “Luudzams nepobliceet sii ruksa seju. Vairs negribu redzeet. Bija kas pamodies sirdii ja aizgaaju 2 noveeleet. Bet liidz ar so face nomira viss kas biija pamodies.”
 • Dzintars: “nu artuss un vel 10 judas nodeva savus veletajus , tapec apsolu visiem no sevis ja satiksu iesplausu vinam seja bet ja viņš bus neapmierinats par to un meginas kaut ko pateikt , izdarisu to ko dara kurzeme sadosu pa muti un nepaskatisos ka vinam ir kaut kada imunitate ,bet vel labak butu savakties un uztaisit flesmopu un nometat judas ar tomatiem un olam”

Respektīvi – KPV LV atbalstītāji ir sadalījušies divās karojošās nometnēs, no kurām viena atbalsta Aldi Gobzemu un uzskata, ka valdības veidošana kopā ar Vienotību ir savu vēlētāju nodošana. Atbalsta Aldi Gobzemu, kurš pats vēl pavisam nesen nesekmīgi centās izveidot valdību, kurā bija iekļāvis ne tikai Vienotību, bet arī savas tik ļoti nīstās “vecās varas” partijas ZZS un NA. Aldi Gobzemu, kurš šobrīd asi nosoda “komunista” Reira kļūšanu par ministru, neraugoties uz to, ka paša veidotajā valdībā Reiram bija atvēlējis ekonomikas ministra krēslu.

Šajā visā ir tik daudz pretrunu, ka, ja godīgi, man nav skaidrs – kā cilvēki ar šādu domu gājienu spēj eksistēt parastā ikdienā? Kā viņi tiek galā ar sadzīviskiem ikdienas jautājumiem? Piemēram – vai laiku pa laikam viņi nenokrīt gar zemi, jo piemirsa, ka jāelpo? Vai, ejot pa ielu, viņi nemēdz ieskriet kādā sienā, jo sajauca kreiso ar labo pusi? Vai pirms nokārtošanās viņi atceras novilkt bikses un prot noslaucīt paši savas pēcpuses, jo to darot tomēr ne sūda nevar redzēt?

Vēl būtu ļoti interesanti uzzināt, kādas ir šo cilvēku piedāvātās alternatīvas nule izveidotajai valdībai. Pieņemot, ka ZZS vai Saskaņas veidotas valdības nav Gobzema elektorāta sapnis, atliek tikai viena iespēja – ārkārtas vēlēšanas. Tās, savukārt, no KPV LV atbalstītāju skatapunkta, būtu absolūti nejēdzīgas, jo pirmkārt – ārkārtas vēlēšanas izmaksā ļoti dārgi un tas būtu lieks spēriens pa nodokļu maksātāju maciņiem, kuru tukšums bija viens no galvenajiem kritērijiem partijas fanu bāzes izveidei. Otrkārt – ārkārtas vēlēšanās KPV LV iegūtu mazāk balsis nekā iepriekš, jo, pēc priekšvēlēšanu farsa un valdības veidošanas fiasko, partija, visticamāk, būs pazaudējusi to vēlētāju daļu, kurai bija jebkādas intelekta pazīmes un kuru balsojums bija sava veida protests.

Valdība beidzot izveidota, tāpēc kvēlākajiem tās pretiniekiem teikšu populāras multfilmas varones vārdiem: “Let it go!” Aldim Gobzemam bija sava iespēja veidot valdību, bet tā nu sagadījies, ka, priekšvēlēšanu laikā apsaukājot pārējos potenciālās valdības kolēģus par meļiem, zagļiem un oligarhu ielikteņiem, iespējams iegūt tikai “laikus” savām video tiešraidēm, nevis deputātu atbalstu savam ministru kabinetam. Utopija par absolūto balsu vairākumu vēlēšanās ir izkūpējusi gaisā gluži kā mans sapnis kādu rītu pamostoties pēkšņi konstatēt, ka man ir 30 centimetrus garš loceklis. Atļaušos piebilst, ka otrajam sapnim bija lielākas iespējas piepildīties.

11 Replies to “Kartupeļu apjukums”

 1. Par saskaņas vēlētāju šaubos, jo mēs visi dzīvojam dažādās informācijas telpās. Stāvot pie viena sarkanā čoms neesi :D ej nu sazin kāds viņš un kas viņam galvā un kas saplēsts

 2. Tur lielākā daļa komentētāji ir troļļi, radīti tikai pagājušogad, diskutē paši ar sevi.

  Gobzemu kritizējošie komenti neprasmīgi mēģināti slēpt.. tik nez kāpēc tos vēl redzu :))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *