Kāpēc atgriezt no Latvijas izbraukušos idiotus?

Ik pa laikam dzirdu partiju runasvīrus izsakām lozungus, ka “jādara viss, lai savējos dabūtu atpakaļ uz Latviju”. NesAukšu vārdā partiju, kas par to kliedz visskaļāk, jo Nevēlos Aģitēt pret. Nesen kādā televīzijas diskusijā tika runāts par to, ka šie te “savējie” brauktu atpakaļ tad, ja uz rokas saņemtu 1500 € algu, un tas esot tas, ko jānodrošina, un obligāti jāpanāk, lai “savējie” atgriežas. Bet kas ir šie “savējie”?

Pazīstu daudzus, kas pārvākušies uz dzīvi citās valstīs. Pat ja sākotnēji daļa no viņiem devusies prom materiālu iemeslu dēļ, tad šobrīd viņi neapsver iespēju atgriezties Latvijā tāpēc, ka ir pieraduši pie labākas dzīves. Un “labāku dzīvi” nevajag jaukt ar “vairāk naudas”. Viņi ir pieraduši dzīvot brīvi domājošā liberālā sabiedrībā, pieraduši, ka apkārt ir smaidīgi, jauki un izpalīdzīgi cilvēki. Un viņi nebrauks atpakaļ, lai par 1500 € atkal būtu spiesti dzīvot mūžīgās sērās, gaudošanā un naidā. Respektīvi, manuprāt, ar “savējiem” netiek domāta inteliģence.

Tad ir krasi pretējs alternatīvi apdāvinātu izbraucēju slānis, kas internetā nepārtraukti dalās ar dzersmju bildēm un, pēc visa spriežot, ir devušies uz ārzemēm, lai varētu sapelnīt vairāk naudas, ko nokost. Tie ir visi tie cilvēki, kurus laukos pabalsta dienā varēja satikt pieturā pie vietējās bodes, kaujoties par pēdējo stiprā divlitreņa malku. Šie tad arī ir tie “savējie”, kurus deputāti uzskata par nepieciešamu dabūt atpakaļ. Sanāk, ka valstsvīri mērķtiecīgi strādā pie tā, lai atrastu veidus, kā pierunāt Latvijā atgriezties idiotus, liekot pamatīgu mīksto uz prom aizbraukušo inteliģenci.

Tas izskaidrojams ar to, ka inteliģences un idiotu proporcijas valstī nekad nav bijušas samērīgas un saprotamas. Ja vienīgais dzīves mērķis ir saglabāt un palielināt latviešu īpatsvaru valstī, tad ir jāspiež uz masu, nevis kvalitāti. Tātad nav būtiski, ka latvieši būs apaļi idioti, galvenais – lai mūsu būtu daudz. Galvenais – lai šeit neiedomājas atbraukt kāds ukrainis, baltkrievs vai čučmeks, par katru cenu jāpanāk, lai katrs pēdējais idiots vēlas atgriezties Latvijā naudas dēļ un radīt šeit jaunas latviešu idiotu paaudzes, kas varēs reizi mēnesī pieturā pie vietējās bodes kauties par pēdējo malku litrenē. Jo, nu – dvuļu vairs nav…

Bet kā būtu, ja mēs visi kopīgi strādātu pie tā, lai sabiedrībā vairotu mieru un mīlestību? Kā būtu, ja mēs pārstātu visus ienīst un radītu šeit augsni inteliģencei? Ja mēs samazinātu sēru dienu skaitu, bet iemainītu tās pret svētkiem? Kā būtu, ja mēs sāktu cienīt kvalitāti, nevis daudzumu? Ja mēs priecātos par 500 000 foršu latviešu, nevis censtos panākt 3 miljonus morālu kropļu? Utopija, protams.

Variet mani apsaukāt un nīst, variet apliecināt manu taisnību, vēlēšanās balsojot par vietējo idiotu partiju, kas arī ārvalstīs atradusi krietnu idiotu elektorātu, bet tas nemainīs faktu, ka man no sirds ir milzīgs prieks par to, ka no valsts izbraucis tik liels daudzums idiotu, un es tikai priecātos, ja citi idioti viņiem pievienotos. Bet mājās es vēlos nevis “savējos”, bet gan tos, kuri atpakaļ brauktu tāpēc, ka šeit ir laba dzīve, nevis liela nauda. Un labas dzīves atblāzmu pagaidām nemanu.

Un neliedzieties – jūs katrs noteikti pazīstat vairākus no Latvijas izbraukušus idiotus un klusībā priecājaties, ka viņi nebrauc atpakaļ. Ja esat aizbraucis strādāt uz ārzemēm un nesaprotat, ko par manis teikto domāt, īpaši atjautīgajiem pateikšu priekšā – tie, kas man piekrīt, ir inteliģenti cilvēki, bet tie, kas ne, – idioti.

9 Replies to “Kāpēc atgriezt no Latvijas izbraukušos idiotus?”

 1. Kaadreiz baigi gribeeju braukt prom, jo apkaart vieni vieniigi lohi. Tagad ar prieku secinu ka lielaakaa dalja lohu aizbrauca pirms manis, ta nu beigaas var arii palikt.

  Bet nu besii aaraa shitie atpakaljbrauceeji, kurus sauc “dzimtene”. Da nu nah, dziivo chalis Norveegijaa, siltina maajas, sieva ar 3 beerniem uz pabalstiem, briivdienas paiet grilleejot pasha kjertos lashus. Bet nee, peec 5gadi atbrauc apakalj, jo “blja, dzimtene sauc”. A to, ka beerniem kulturshoks no civilizaacijas uz mazipisaaniju atbraukt, tas poh. Lohs iisaaaksakot. Ej nahuj, Kaarli!

 2. 4. rindkopā arī pats atbildi uz jautājumu – jā, ar tām proporcijām tā ir visur, arī tavā matuškā, kremlin :D:D
  p.s. daļa no domas tika pievienota komēdiskai pieskaņai…

  svarīgākais, manuprāt, būtu panākt ekvilibru starp lopā jājēju, lielgabala gaļas materiāla slāni un intelekta slāni(ja tā drīkst dalīt), lai tautā būtu proporcionāli pietiekami daudz cilvēku diršanas un ciršanas pieprasījumam, kas arī ir lielā mērā atkarīgs no ģeopolitikas.

  kaut vai pastalās, bet brīvs? vai tā bija? Si vis pacem, para bellum

  1. *ievelk dūmu, izpūš*

   Jāā… ja viss būtu citādi, viss tieši tāpat būtu… Politika ir emociju vadīta spēle sīkām būtnēm ar noteiktām rakstura iezīmēm, tiem, kas domā, ka zina, ko grib. Bet, brīvā griba ir mīts, vecīt. *nokrata pelnus* Neviens nav savu domu autors. Apziņa ir tikai projekcija, neironu kopas impulsu fīdbeks organisma enerģijas ekonomijas pēc… indivīdu kopas neatkarīgi no iedalījuma ir struktūrā līdzīgas, tikai mērogs ir cits. Kā cilvēku darbību vada sinhronas neironu tīklu elektrisko potenciālu izlādes, kas rodas visuma nestabilitātes pēc, tā sociumu – konceptu un no tiem izrietošo ideju pulsācijas caur bioloģiskām mašīnām. Viss ir relatīvs, bet savs ir savs un kas būs tas būs, jo kā gan citādi.

   *ievelk pāris īsus dūmus, padod tālāk*

 3. Varu piekrist Purvītim. Nepaspēju aizbraukt a visi loho ta tur šeit vieni inteliģenti dvuļu nu jau mazā litriņa piekritēju))
  Cehs gan bija plostā ja kopš gaisā nopūstiem svētkiem tik ilgi bija klusums ēterā))
  Gatavs!!
  Jptv, atradu taču jaunu piegulētāju Innu, tikai par čiriku)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *