Kalpoju tautai

Lielveikala kasiere neviļus tikko jaušami pasmīnēja un laikam jau pārāk ilgi bija aizskatījusies uz sev priekšā gulošajām pudelēm – Chivas Regal 18 un pārīti divlitru Euro Strong.

“Šie arī jums?” pārjautāja Sintija, nopīkstinot Chivas Regal un paskatīdamās vispirms uz solīdo kungu letes otrā pusē, tad uz rindā aiz viņa stāvošu, ar uzšuvēm noklātā ādenē ģērbušos panku, tad atkal uz solīdo kungu. Viņa iesirmie mati liecināja par vismaz ceturto gadu desmitu, kaut sejas vaibsti vēl bija gluži jauneklīgi.

“Tie? Jā, jā. Ziniet, es te… vienkārši braucu šovakar ciemos pie papa. Viņš īsti neko citu neatzīst,” nedaudz saminstinājies, atbildēja kungs. “Un paciņu pelēkās Caines arī, lūdzu.”


“Paldies par aliņu, puiši!”, pametis ašu skatu apkārt, viņš teica, pasniedzot pudeli pie veikala ieejas stāvošajiem tīņiem.
“Nē, paldies tev, Veiko! Reāli izručīji. Žetonvakars tomēr ir tikai vienreiz, vajag pa smuko,” izmeta jaunuļi, tūcīdami Chivas Regal jakas azotē.
“Kalpoju tautai!” nebēdnīgi atmeta vīrs, dodamies lielveikala autostāvvietas virzienā.

“Kalpoju tautai…” viņš vēlreiz pie sevis nočukstēja, izņemdams no maisiņa divroci. Tukšgaitā dūcošais automašīnas dzinējs nespēja apslāpēt tik pazīstamo plastmasas korķīša kriukšķi.

33 Replies to “Kalpoju tautai”

  1. Vai ta’ pirms iepildīt tvernē Euro Strong markas degvielu, vispirms nav jāizslēdz automobīļa dzinējs? Kāda nolaidība! Publiskā stāvvietā! Labi ka jaunieši to neredzēja. Žetonvakars būtu garantēti sabojāts.

  2. o je. jaunatne izlepusi. manā laikā žetonvakars sastāvēja no pilzeniekiem, tad monastirkas, tad finālā – stoļika. Un neviens nepīpēja. Mamma saodīs

  3. Par līdzīgu pakalpojumu sniegšanu no bērneļiem atlīdzībā es parasti prasu bioloģisko biezpienu, diedzētus graudus, kaņepju sviestiņu vai eko sīpolus un nekad to divlitrīgo “slapjo miedziņu”. Par veselību un to, kādu piemēru mēs rādam jaunajai paaudzei, taču arī ir jādomā.

  4. Pumpans, bacilis, Kaļamba, Bamslis, Divrocis, bambālis, Esmu dzirdējis, ka Valmierieši to sauc par — Ciska, divstāvīgais, divcis, gumijas liķieris, Dvuļikis, Bifelis, Bogatieris, laika kapsula, Divi stāvi — Septiņi paģīši, 2litrīgā baterija, dvuška, cirviits, plēvinieks, izrubenis, pompa, raķete un torpēda (es zinu, ka Grobiņā točna ir vēl pāris nosaukumi), Zemo Plauktu Karalis, tamburīns, Batusla, divricis, desa, dzīvoklis, Klāra, dīvāns, truba, saksofons, brālis, brūnais, bāka, Semīrs, kloņģis, paucis, budzīts, dvuhetazhka, Cisuks,Šprice,Vafele, Bifeļgāzējs, kuilis, bogačs, papiņš, cucka, dvuhjaderka, ugunsdzēšamais, vieglā poila, dvuršļuks, pļušaks, duļa, kumeļpēda, Gumaks, kraukšķis, zīzlis, boja, vāle, Stenlija Kauss, mirla, džibugins, ķeska, spazma, Jupiters, trompete, plastmasdesa, skaideklis, cucka, divārs, džibags, būdīgais, 2litrīgā PETene, rūgtais, skābais, Kārtridžs, Divlitrīgais alus, prettanku mīna, bamburīns, motorzāģa atrauga, matracis bez baterijām, slepkavas trešā šķava un noraidītais rokasspiediens, Bominieks, bendža, batla, dvuha, Nieru Slepkava, urlsula, tesmenis, vemslis, Divstāvīgais bambālis, granāta, dūcis, bomzele, jūrnieku/celtnieku limonāde, šmurla, ļurļuks, huiņa, vagans, burbulis, semjora, tornis, buhlo, norma, sazipotā četrpaka, dīzelis, dzinējs, likteņdzira, plēsējs, vienradzis, armijnieku D-light, agresors, izkapts, žanis, kurbulis, Ēriks, ļenganais, smirdīgais, ķoncis, buļka, plēve, blicīte, Gunča, bubenis, putra, spirtnieks, pļāpūdens, ornitologs (no «Vanaga» nosaukuma), smekavnieks, ļumīgais, Nātanais, bēbis, plēvinieks, Piķhaču, pagale, Kumbulis, bāslis, pagale, skābbarības tornis, zeķubikse, Lielais Brālis, hļupsteris, hercogs, mākons, tumpulis un slapja dirsa, atrubenis, radiators (sešpaka), tesmenis (četrpaka), milzis, taure, karpa, termometrs, treneris, Ušakovs. 

  5. Te ir nolasījušies kaut kādi mazgadīgie. Divlitrīgās alus (un it īpaši fantas) pudeles jau no barikāžu laikiem ir Gulbenē iecienītākais Fistinga rīks.

  6. Cienītā Inguna no Gulbenes, 2l alus pudele pēc definīcijas nevar būt fistinga rīks. Ja nu vienīgi gadījumā, kad rociņu vietā ir izauguši vai pieoperēti minētie trauki. Man ir neviltots prieks, ka barikāžu laiks Jums ir sniedzis tik daudz neaizmirstamu un patriotiski-juteklisku pārdzīvojumu.

  7. Es zinu,ka jūs delfos un tvnetā arī komentējat. Un priekšnieku apsaukājat tad, kad viņš nedzird.
    Ā, un rokas mazgājat pēc, nevis pirms urinēšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *