Kā izskaidrot bērnam divu vīriešu mīlestību?

Ceturtajā klasē lūdzu tēvam palīdzību ar savu, kā man toreiz šķita, briesmīgi sarežģīto matemātikas mājas darbu. Divi vilcieni, izbrauc katrs no savas stacijas, skolotāja grib zināt, kad šie satiksies. Pirmkārt, dārgā skolotāja, mani neinteresē. Otrkārt, kā to vispār var zināt? Manā desmitgadīgajā prātā nebija atrodams neviens veids, kā varētu atrisināt šāda rakstura problēmu. Sasodīta maģija, ja jūs jautājat man, un vispār, es jau kavēju Pokemonus.

Tēvs toreiz piesēdās pie galda, pakasīja galvu, pāris minūtes pastudēja manu matemātikas grāmatu un nāca klajā ar atklāsmi, ka uzdevums atrisināms ar desmit dažādām darbībām. Nevienam nav noslēpums, ka vecāki vienmēr zina labāk, tāpēc sekoju viņa norādījumiem un kopā nonācām pie kopējas atbildes: abi vilcieni stacijā X satiksies pēc 56354 stundām.

Gadus vēlāk karstā vasara dienā attapāmies iesprūduši vienā no Valdemāra ielas izslavētajiem ik darba dienas sastrēgumiem. Toreiz radio Skonto ziņoja par Rīgā gaidāmo Praida gājienu. Tas, protams, nepalīdzēja mana tēva jau tā nokaitētajiem nerviem. Sākās desmit minūšu garš monologs par izvirtību un nevajadzīgu tās popularizēšanu. Par bērniem, kas uz to visu noskatīsies, un to, cik muļķīgi no sabiedrisko mediju puses par to vispār runāt. Gejiem, lesbietēm un citiem patoloģiskajiem eksemplāriem vieta esot aiz slēgtām durvīm un nevis Vērmanes dārzā. Un, protams, vecākiem vienmēr taisnība, tāpēc piekrītoši māju ar galvu un domāju, ka sava veida loģika viņam noteikti ir. Slimiem cilvēkiem vieta ir slimnīcā, sabiedrība spēs plaukt tikai ar veseliem indivīdiem.

Starp citu, liels bija mans pārsteigums, kad toreiz, ceturtajā klasē, nākamajā dienā uzzināju, ka vilcieni satiksies nevis pēc 56354 stundām, bet pēc divām. Un uzdevuma atrisināšanai nevajadzēja desmit darbības, pietika tikai ar divām. Desmitgadīgam cilvēkam ir grūti pieņemt, ka tētim kādreiz varētu arī nebūt taisnība. Patiesībā, man arī šobrīd ir grūti samierināties ar faktu, ka reizi pa reizei viņš tomēr kļūdījās. Un kļūdījās viņš smagi, ne jau tikai tāpēc, ka nonāca pie nepareiza iznākuma, bet tāpēc, ka centās man izskaidrot lietas, kuras pats nemaz nesaprata.

Tāpēc, ja Jums jājautā sev vai delfu komentāros, kā izskaidrot saviem debilajiem bērniem tādas lietas kā matemātika vai divu vīriešu mīlestība, varbūt sākumā pacentieties to saprast paši un nevajadzīgu muldēšanu pietaupiet Lieldienu zaķim.

36 Replies to “Kā izskaidrot bērnam divu vīriešu mīlestību?”

 1. Būtu labi, ja sabiedrībai kāds populārs cilvēks izskaidrotu, kas ir viedums, un ar ko tas atšķiras no erudīcijas un daiļrunības. Daudziem šķiet, ka pārgudra muldēšana un faktu pārzināšana ir pietiekoša gudrības pazīme.

 2. Gribēju jau rakstīt, ka autoram garšo pinpis un “op is homosex”, bet tad sapratu, ka autora dzimums neļaus pārējiem to uztvert kā ļoti gaumīgu joku, tāpēc es tikai rakstu, ka es gribēju rakstīt, nevis rakstu, ka autoram garšo un blarghblarpuhsgfaosfdsdss…

 3. kad manam bērnam bd teica, ka meitenes ar meitenēm nevar bučoties, es viņai devu savu atļauju bučoties ar ko vien gribēs, tikai, kad paaugsies. finālā mēs abas nonācām pie secinājuma, ka bučoties paļubom ir FUJ! (siekalas, baktērijas, slikta elpa – iemeslu netrūkst).

 4. Nepatika šis raksts! :( Gadu maz…acīm redzami, bet inteliģences vēl mazāk. Publiski noniecināt tēvu īsi pirms “tēva dienas” ir kronis visam! Izaudz, porms raksti publiski! ;)

 5. Šis raksts mainīja manu dzīvi!
  Es atsekoju savam ganam – “Ceha feisītim” un apsolījos sev pēc šī komentrāra publiskošanas vairs šajā blogā neiegriezties!
  Vismaz nedēļu.

  Jauku dienu,

  Jūsu zudusī avs – matīss.

 6. Hei, es tomēr aplaudēju ceham par atvērtību. Beidzot ir kāds populārs sabiedrības pārstāvis ar vairāk kā divām smadzeņu krokām. Cilvēki, kas gejus noliek līdz ar zemi tiešām reāli nesaprot, par ko viņi runā. Un nemaz ne centieties spirināties pretī, jūs nabaga padomju domāšanas vergi.

 7. Matmātikas apguve skolās butu jāaisliedz jo skaidri Redzam ka ar nevainīgu izglītošnas procesu tiek maskēta matmātikas PROPAGANDA kura Normālo cilvēku masai izraisa galvassāpes bet naturala logaritma simbols izsauc pat vemšanu un parasti cilvēks šīs eksktās jēlībaz aismirst 8 minūšu līdz 2 nedēļu laikā kas ira Normāla reakcija bet ekzistē minoritāte kurai patīk skaitļu virknes un kuri tīksminās par Fraktāļu harmoniju bet viņu nau daudz un viņi nevairojas jo aizņemti ar domām – tie ira slimi un izolējami cilveciņi un sliktāki par bēkļiem un raganām.

 8. Kaut kā sāk šķist, ka Delfu komentētāji atraduši ceļu arī uz pašu cehs.lv lapu.
  Beidzot ir kāds, kas var uzrakstīt savas domas, neskatoties uz to, ka tādam varētu būt cits viedoklis. Un es ceru, ka visi tie, kam šī tēma sāp (dibenā protams), turēsies pie saviem vārdiem un aizies (atpakaļ skapī).

 9. Varbūt palūdz tēvam lai ļauj sevi izpuļķēt tuuplī, lai šis varētu pietiekami kompetenti dalīties viedoklī. Tieši tāpēc labākā atbilde bērnam, kas grib, lai palīdz ar mājasdarbiem ir: tavi mājasdarbi, tu arī pildi

 10. – Mīlestība starp diviem vīriešiem, ir gandrīz tas pats, kas mīlestība starp vīrieti un sievieti, tikai vīrieša un sievietes vietā ir divi geji. Nu tu jau zini, tie kas nerāda pagriezienu, pirms taisās nogriezties!
  – Un kas ir mīlestība starp vīrieti un sievieti?
  – Ēēē… Hmm… Nūū… Skaties, re kur klibs suns liek kluci!

 11. Man atkal, ņemot vērā niecīgo geju daudzumu sabiedrībā, moca cits jautājums, skatoties filmas par viduslaikiem vai mūsdienām, kur tiek rādīt krisiešu rituāli – kā es paskaidrošu savam bērnam, kas tie tādi par cilvēkiem kleitās un stulbās, nepraktiskās cepurēs? Kāpēc apmēram puse rietumu sabiedrības tic iedomu draugam? Kāpēc šie kleitās tērptie cilvēki, kas stumj visiem mutē cepumu, ko sauc par sen nogalināta ēbreja miesu (kas var būt vēl vairāk GAY par to), var izvarot bērnus un nesaņemt par to sodu? Kāpēc viņu baznīcas “rotā” nospīdzināta vīrieša tēls, kāpēc tas ir gandrīz kails? Kāpēc viņi nemaksā nodokļus? Kāpēc viņu saietus rāda TV par nodokļu maksātāju naudu, lai gan šie pasākumi ir švakri apmeklēti? Kā kāds normāls vīrietis var atteikties no seksa ar svietēm, ja viņš vnk nav hardcore gejs???

 12. Nebija smieklīgi, bet kaut kāda doma par to kā tiek nodotas vērtības mūsu sabiedrībā ir.
  Rekomendēju visiem homoseksuālistu dedzīgajiem heiteriem padomāt par to vai pats gadījumā nav homoseksuālists, kas apspiež savu būtību.
  Garīgi līdzsvarotiem streitiem principā tā homoseksuālistu problemātika ir vienaldzīga, proti, ir svarīgāki jautājumi par ko nepieciešams diskutēt.
  Visi, kas homoseksuālistu attiecību problemātiku reducē uz to – ko tie cilvēki dara gultā – ir vienkārši izvirtuļi. Kāda tev huy razņica, ar ko kurš guļ? Rūpējaties par savu dzimumdzīvi

 13. Citrons,
  “konservatīvi audzināti cilvēki” Tev nozīmē geji? Savdabīga loģika. Tad jau NA, kas pozicionējas kā nacionāli konservatīva partija, sekojot šai loģikai, ir pediņi-nacionanālisti.

  Instrukcija Citronam. Pārbaudīt skaidrojošās vārdnīcas šķirkli “konservatīvs”.

 14. Ak, dievs! tas jau vairs nav stulbums! tas ir stulbums ar ērgļa lidojumu! ne jums vairs sarkasma, ne humora, vienkārši TRULUMS! Apsveicu, jūs esiet pietuvojušies vidusmēra pilsoņa līmenim!

 15. Atgādina man ikonisku gadījumu no bērnības. Jautāju mammai, kas ir tas sekss, par ko dziesmiņā dzied Čikāgas piecīši. Viņa teica, ka nezina.
  Labāk tā.
  Kad lietoju vārdu “izvarot” pēc viņas sniegtās definīcijas, sanāca diesgan neērti – man bija skaidrots, ka tā ir vardarbība pret bērniem un sievietēm. Vecākā radu meitene, kura mani kutināja, bija diezgan pārsteitgta, kad smejoties nobļāvos “Izvaro!”

 16. Es ar tādām durvīm bērnībā gandrīz atrāvos pa seju. Rīgas stacijā arī ir līdzīgas. Gandrīz vienu kundzīti bez zobiem atstāju. Ienīstu tāda tipa durvis.

 17. Apmēram šādi:

  Child: Why does Uncle Bob go everywhere with Pete?
  Mother: Because they’re in love, just like Mummy and Daddy are.
  Child: Oh. Can I have a biscuit?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *