Izspiestā jaunrade

Ārā bija viena no tām dienām, kad pat naftas kompāniju bosi ir gatatvi atzīt, ka vispār jau neliela globālā sasilšana šur tur varētu eksistēt. Svīda cilvēki ielās, svīda cilvēki birojos. Svīda paduses, pupapakšas, dirsas gropes un pirkstu starpas. Stunda mīkstā krēslā jebkuram nozīmēja izmirkušas apakšbikses, bet nemobili vecūkšņi gultās praktiski peldēja sviedru un izgulējumu limfas žļācenī.

Ventilācijas sistēma Laura tualetē bija saplīsusi, vilkmes nebija teju nemaz, taču līdz nākamajam honorāram naudas meistaram trūka – pēdējais čungurs bija atdots, pasūtot dārgu līdzekli pret matu izkrišanu. Izskatīties jaunam ir Laura maize, kas galīgi neiet komplektā ar pliku galvvidu.

Ar zīmuli daļēji aprakstītā lapa bija pielipusi pie augšstilbiem, bet pa spraugu starp kājām un klozeta malu augšup cēlās un nelielo telpu piepildīja kāla smārds, biezs un tumīgs kā silts dārzeņu ķausis. Pēcpuse bija norasojusi ar kluča tvaiku kondensātu. Padomju vintāž odekolona caurvīto, visuresošo aromu tualetē varētu raksturot ar vārdu “saldsērīgs”. Odekolona vēsmas – fantāzija par laikiem, kad vīri autocehā gūlās zem kamaza ar cigareti zobos un promili asinīs, lai pēc tam tādām pašām eļļainām rokām pēc pusdienām servisa bufetnieci izmīlētu – sajaucās ar tvaikojošā kluča sulfītu smaku.

Saldsērīgs bija arī Laura noskaņojums. Nu kāpēc viņš nevarētu būt kā ārzemju mūziķi? Spēlēt Glāstonberijā, zobos ķerot spiedzošu meiteņu krūšturus? Viņa auditorija arī spiedz. Ik Vecgada vakaru jebkurā namā ar maziem bērniem atskan histēriski protesta ķērcieni, kad vecāki atļaujas pārslēgt kanālu, ekrānā parādoties Laurim.

Lauris ar paveikto nebija apmierināts, kaut uz miklās lapas dažās minūtēs bija uzskricelēti visi četri panti. Tāpat skaidrs, ka honorāru pelna tikai un vienīgi lipīgā piedziedājuma četrrinde. “T’jā, te nedaudz jāpadomā,” viņš iespringa.

Fjurrr…fļuņkš – podā ar švunku iešāvās pēdējais aizkavējies sūdbumbulis, un Lauris ar apkošļāto zīmuli pierakstīja pēdējās divas piedziedājuma rindiņas, lapu nobildēja un nosūtīja īsziņu “Varēs no šitā kaut ko uzkomponēt, Guntar?”

Visā visumā šis ievads ir nebūtiska huiņa. Mēs vienkārši vēlējāmies palepoties ar to, ka Cehs.lv kolektīva rīcībā ir nonācis ekskluzīvs video no Laura jaunākā singla tapšanas procesa:

11 Replies to “Izspiestā jaunrade”

  1. Publiskojot šo dziļi intīmo daiļrades moku attēlojumu internetos, ir pārkāpts personas datu aizsardzības likums! Es jūtos pazemots, piesmiets un izvarots :(

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *