Iespējams, sliktākais bojbends Latvijā – “Atlajst Sajmu!”

Latvijai tikko apritēja 101 gads, un izskatās, ka bariņš kungu nolēmuši valstij uzdāvināt, iespējams, sūdīgāko bojbendu Latvijas vēsturē – “Atlajst Sajmu!”. Šī apvienība ir pārspīlējusi ar dalībnieku skaitu – zināms, ka bojbendu maģiskais skaitlis ir pieci (smukais, sportiskais, nopietnais, trakulīgais un sliktais puisis), taču šajā apvienībā pašlaik ir veseli astoņi kungi. Taisnības labad gan uzreiz jāatzīmē, ka sākotnēji mūziķu apvienībā bija vien trīs dalībnieki (grupas dibinātājs Igors, soloģitārists Edvīns un basģitārists Normunds), taču jau pirmajos mēģinājumos viņi saprata, ka trijatā nepavilks. Pēc talantu konkursa izsludināšanas ātri vien grupai pievienojās vēl pieci dalībnieki.

Igors, saukts arī par Partybomzi (grupas dibinātājs)
Pagaidām joprojām nav skaidrs, kāda ir Igora loma grupā, ja neskaita to, ka viņš ir muzikālā ansambļa dibinātājs. Grupas mēģinājumos viņš ne reizi nav paņēmis rokā ne mikrofonu, ne arī kādu no mūzikas instrumentiem. Viņš arī nedod nekādus norādījumus pārējiem grupas dalībniekiem. Līdz šim katra mēģinājuma sākumā, viņš ir uzmeklējis tuvāko galdu un visu mēģinājuma laiku mielojies ar smalkmaizītēm. Ja Igors būtu jāpieskaita pie kāda no tipiskākajiem bojbendu dalībnieku tipiem, tad viņš visdrīzāk atbilstu nopietnajam puisim.

Edvīns (soloģitāra)
Lai gan pēc izskata varētu spriest, ka Edvīns ir “Ekstrasensu cīņu” dalībnieks, viņa pienesums grupā ir būtisks. Edvīns vienlaikus ir arī citās mūziķu apvienībās, no kurām lielākā ir blekmetāla grupa “Nakts vilki”. Lai gan Edvīns nav pastāvīgs “Nakts vilku” dalībnieks, grupa ir uzstājusies milzu auditorijas priekšā sākot ar koncertiem Maskavā un beidzot ar Krimu. Viennozīmīgi sliktais puisis.

Normunds (bass)
Basisti nevienu neinteresē. Viņš gribētu būt sliktais puisis, tādēļ savulaik ar segvārdu Štirlics sadarbojies ar apvienību VDK, taču mūsdienu roka scēnā viņš patiesībā tā īsti nevienu neinteresē.

Valentīns (bass)
Pirmajā ansambļa mēģinājumā Valentīns ieradās ar basģitāru, taču, kad pārējie grupas dalībnieki norādīja, ka basu spēlē Normunds, Valentīns nolēma Normundu boikotēt. Diemžēl boikots nav devis pilnīgi nekādus rezultātus, tādēļ bojbendā ir divi basisti. Valentīns ir grupas romantiķis.

Roberts (ritmģitāra)
Roberts jau kādu laiku ir vienā laivā ar Valentīnu. Iepriekš spēlējis arī citās grupās, taču neviena no tām tālāk par uzstāšanos kultūras namos nav tikusi. Kopā ar Valentīnu savācis krietnu fanu pulku Āgenskalnā. Viņš ir asambļa karstasinīgais un trakulīgais puisis.

Jānis (menedžeris, sabiedrisko attiecību speciālists)
Lai gan Jānis nevienu mūzikas instrumentu neprot, viņu apvienībā uzņēma atplestām rokām, jo viņš ir vienīgais, kurš šajā apvienībā mācējis attīstīt savu biznesu. Turklāt ne šādu tādu biznesu, bet gan pārcenota ūdens tirgošanas biznesu. Jānis arī iecelts sabiedrisko attiecību speciālista amatā, jo jau iepriekš nodemonstrējis iespaidīgas pārliecināšanas spējas – ar vienu un to pašu argumentu viņš mācējis pamatot divus pretējus viedokļus. Proti, Jānis vienlaikus argumentē, ka viņa pārdotais ūdens ir labs, jo zinātne nav pierādījusi pretējo, un to, ka 5G ir slikts, jo zinātne nav pierādījusi, ka tas nav slikts.
Viņš pats sevi grupā sauc par pelēko kardinālu.

Andris (solists, garīgais līderis)
Atšķirībā no pārējiem ansambļa dalībniekiem, Andris lieliski māk dziedāt, taču tas nav vienīgais Andra pienesums grupā. Vienlaikus viņš ir uzņēmies garīgā līdera lomu – pirms katra mēģinājuma viņš vada meditācijas nodarbību, bet mēģinājuma beigās sakārto biedru čakras. Andris grupā ir smukais puisis, jo neviens cits uz šo pozīciju nepretendēja.

Aldis (pašpasludināts grupas līderis, bundzinieks)
Aldis uz talantu atlasi neieradās. Tā vietā viņš ieradās uz vienu no mēģinājumiem un paziņoja, ka turpmāk arī viņš būs grupas dalībnieks. Viņš arī pasludināja sevi par līderi. Tā kā trūka bundzinieka, Aldis grupā tika uzņemts. Pats Aldis sevi raksturo kā sportisku slikto puisi, kurā ir viegli iemīlēties un kuru ir grūti aizmirst.

Pagaidām ansambļa repertuārā ir tikai viena dziesma, taču dīvaini, ka apvienība nolēmusi uzsākt savas mūziķu gaitas ar kaverversiju. Oriģināli dziesmu ar nosaukumu “Atlajst Sajmu” (jā, singla nosaukums ir tāds pats kā grupai) pirms vairākiem gadiem izpildīja dziedātājs Valdis, kuram tas bija vienīgais hits. Valdis ar skaņdarbu tolaik guva plašus panākumus, tomēr vēlāk dziesmu skāra one-hit-wonder liktenis, un par Valdi visi aizmirsa.
Man kā klausītājam arī nav saprotams, kuram grupas dalībniekam pieķerties, jo tajā ir pārāk daudz dominējošu personību. Tāpat nav skaidrs, vai ansamblis plāno izdot vēl kādu skaņdarbu un vai viņiem vispār ir jebkādi nākotnes plāni.

19 Replies to “Iespējams, sliktākais bojbends Latvijā – “Atlajst Sajmu!””

 1. Bail jau skaļi teik,ka vēl nepiepildās ar,bet šitanī ansambelī gan jau vieta atrastos arī Kvič kundziņam..kā nekā ar Aldi jau bija saspēlējušies pirms neilga laiciņa..

  2
  1
 2. Šausmas, sabiedriskā vidē, notiek atklāta cilvēku izsmiešana (par to, ka viņi uzdrošinājusies – iebilst pret netaisnībām, kas notiek valsts varas Saeimā)!
  – Rodas tikai viens jautājums, kas jūs tādi esiet? Un ar kādam tiesībām jūs veidojiet sevu politisko interešu uzstāju, izmantojot (bez atljuajas un piekrišanas!) citu personibu fotogrāfijas? 😡🤦🏻‍♂️

  12
 3. Tā baidās no šīs Saeimas atlaišanas, ka tas sāk līdzināties Krievijai, kur cilvēkiem bail, ja nebūs putlers un co. Politiķiem ir jāuzņemas atbildība par saviem priekšvēlēšanu solījumiem. Un tas ir viens no veidiem, kā to viņiem parādīt. Neaizvietojamu deputātu nav. Nevari, neproti.. ej mājās. Citi nāks un darīs.

  1
  3
 4. Kaapeec visi kaut ko murgo par “Latvijas 100 gadiem?” Vai pusgadsimts okupaacijas tiek skaitiits pie neatkariibas? Man shii matemaatika kaut kaa neiet kopaa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *